PDA

Pogledaj punu verziju : Mravi sa lateralisima?!?!?



homelessica
06.07.12., 19:03
Danas sam primetila da u kutiji gde drzim lateralise imam gomilu zutih mrava.... Takodje sam nasla 2 zenke latera, mrtve, prekrivene mravima.... Da li je moguce da su ih mravi ubili? Pokusala sam da poubijam mrave, ali se plasim da ih ima jos, bas su sicusni, ne vide se.... Sta da radim? :(

Mage
06.07.12., 20:06
i meni se to isto danas desilo....Ja sam samo izvadio lateralise(imam malo oko 20tak) i premestio ih u drugu kutijicu,izneo sve pauke iz sobe i doobro naspricao onaj sprej protiv mrava i muva....Sada cekam da se izvetri ali verovatno cu da vratim sve tek sutradan,dok se dobro ne izvetri! :)

dollmeNN
06.07.12., 21:57
Verovatno su se grinje pojavile.Nema potrebe za sprejevima,dovoljno je da operete kutije i zamenite kartone.I smanjite vlagu :)

Mage
06.07.12., 23:12
Meni su usli kroz otvore za vazduh i navatali se na kriskama jabuke.....Smorili su me..

Wolf
07.07.12., 09:28
Vrlo verovatno da su mravi ubili ta dva latera pošto oni vole meso,premesti ih na neko drugo mesto jer stvatno ne znam kako se možeš otarasiti te gamadi sprej funkcioniše tako što oni beže od mesta gde je naprskano sve dok ne izvetri i opet se vrate imam i ja slične probleme...

homelessica
08.07.12., 10:38
Mnogo me nerviraju......Svaki dan moram po pola sata da gvirim i da vadim kartone na kojoj su mravi..... Not fair.... :(

brane
08.07.12., 22:43
kažu da mravi beže od dečjeg pudera,bibera,cimeta...
mislim da cimet ne bi smetao lateralisima.
možda staviti cimeta ili bibera na poklopac

intricatus
08.07.12., 23:16
Ja bih predložio selidbu latera u čistu posudu, a onda samo treba da sprečiš mrave da opet "upadnu". Negde sam čuo da pomaže ako se spoljne ivice posude (terarijuma) namažu vazelinom ili, mnogo elegantnije rešenje, vazelin staviš na noge stola (ili na čemu već stoji posuda). Trebalo bi da spreči mrave da se penju gore.

homelessica
09.07.12., 19:29
Ajd da probam i to.... Na kraju nesto mora da upali... Plasim se samo da ne udju u terarijume... :(

@Wolf - :D :D :D

Wolf
10.08.12., 10:28
Pre neki dan sam iščeprkao na netu da ima zamka za mrave košta oko 150-200din u pakovanju dobiješ dve Raid zamke ma da još uvek nisam našao gde ima da se kupi, ostalo mi je da pogledam još u 3 veća marketa

to izgleda ovako nešto
4113
Svakako vredi pokušati :)

Proka
13.08.12., 00:09
Pre neki dan sam iščeprkao na netu da ima zamka za mrave košta oko 150-200din u pakovanju dobiješ dve Raid zamke ma da još uvek nisam našao gde ima da se kupi, ostalo mi je da pogledam još u 3 veća marketa

to izgleda ovako nešto
4113
Svakako vredi pokušati :)
Ne vredi ništa, probao ja i ništa nije pomoglo.
Na kraju sam mazao terarijum uljem i to je pomoglo da ne ulaze.
A ako oćeš baš da se rešiš mrava, idi u apoteku i kupi bornu kiselinu pomešaj sa vodom i šećerom dok ne dobiješ gustu smesu.
Sve to staviš u čašu.
Mešavina je 1 šoljica vode, 2 šoljice šećera i 2 supene kašike borne kiseline.
Posle stavi to na putanju mrava i sačekaj par dana.
Ako imaš kuče ili malu decu ovo nije baš preporučljivo.

Wolf
13.08.12., 07:51
to je baš nešto novo :)
čemu služi ta kiselina?

Proka
13.08.12., 09:04
Mislim da mi je ovako najlakše objasnim, mrzi me da kucam samo što sam došao na posao.
http://en.wikipedia.org/wiki/Boric_acid

homelessica
03.12.12., 21:57
Probala sam sve sto je moglo... I prebacujem ih stalno iz jedne u drugu posudu... I opet se pojave povremeno... A sto se tice borne kiseline, imam i bebu i psa, i morsko prase...tako da tesko da cu to moci da probam :( Ali uglavnom se skupe na mrtvog lateralisa... Ili na komad hrane koji BTS ne pojede....

nenad
03.12.12., 22:23
Šta je tačno BTS? Gugl kaže Bureau of Transportation Statistics, ali čisto sumnjam.

Satyr
03.12.12., 23:04
Šta je tačno BTS? Gugl kaže Bureau of Transportation Statistics, ali čisto sumnjam.
nešto slično :D
blue tongue skink :D

Muffy
03.12.12., 23:57
I kod mene ih ima, bagra zuta...
Uglavnom se skupljaju tamo gde je toplo i ima hrane/vode sto znaci da su im kutije sa insektima savrseno mesto za rekreaciju. A s' tih kutija naravno predju na sve ostalo.

homelessica
04.12.12., 13:48
Danas sam ubila par komada kod bradonje u terru.... :/ Povrh toga, od letos, kad je ostalo malo grozdja na stolu preko nocu, ne mogu da se otarasim sitnih musica...Najvise ih ima oko UVB neonke u svim terarijumima... A bradonja samo otvori usta cekajuci da mu neka upadne u usta, mrzi ga da ih juri :D

Muffy
28.12.12., 15:29
A da li mogu ovi mravi da naskode bradonji? AKo ih ima vise na gomili...cesto bradonja ne pojede celog crva i onda se za kratko vreme skupe mravi oko ostatka crva... :l