PDA

Pogledaj punu verziju : albino burmanac dali je premali za svoj uzrast ?



popke
12.07.12., 23:59
Ima dve pune godine i ima oko 1,8 - 1,9 m, muzjak. Kod mene je stigao pre godinu i po dana ili tacnije 04 01 2011 i tad je imao oko 70 cm . Do sada sam ga hranio samo pacovima u pocetku (prvih pola godine) mladim pacovima , a zadnjih godinu dana odraslim pacovima ! Interval hranjenja je oko 15 dana u proseku izmedju 13 i 18 dana u zavisnosti od velicine pacova.U pocetku se presvacio na 2 meseca i 7 dana a u zadnje vreme i manje od dva meseca ! Inace vodim evidenciju o tome i imam zapisano sta je sve pojeo do sad i kad se presvukao (imam tacne datume ) ! Do sad je pojeo i par manjih pilica iz caletovog uzgoja (kad pile polomi nogu). Imao je jednu pauzu kad sam ga navikavao na odledjenu hranu i tad nije jeo oko 2 meseca i to je bilo na samom pocetku ! Nikad nije imao zdravstvenih problema i nikad nije odbijao hranu sem odledjenu na samom pocetku ! Sta mislite jer mnogo mali za njegove dve godine ? Znam da je to za njega mozda i slabija ishrana sa dve godine ali nezelim da imam utovljenog kapitalca od 4,5 m ! Mislim da dokle god se presvlaci na dva meseca da je ishrana ok ili mozda gresim ? Citao sam na netu da neki muzjaci sa dve godine imaju i po 3 m pa me zato i interesuje sve ovo ! I koliko su vasi burmanci imali sa dve godine ?

NecrovoX
13.07.12., 17:55
Ja imam bou pa baš nisam najkompetentniji da pričam o burmancima ali mislim da sa dve godine to nije loša dužina. Ono što nekima budu i po tri m ne znači da tako mora da bude. Kao što kažeš, ako lepo jede, normalno se prevlači, nije neuhranjen, onda nemaš problema.