PDA

Pogledaj punu verziju : penjac na tlu terarijuma



Dule
16.07.12., 11:29
P.bara od 7-8cm je vec dva dana na tlu terarijuma.Ne krece se mnogo,ali kad to radi-radi normalno.Jede normalno,ne plasi se uopste i nije joj vreme za presvljacenje.Kad prsnem vodu na pozadinu ide gore,pa opet sidje.Ukratko,rekao bih da je sve u redu,osim sto je do sad svaki moj penjac vreme provodio na zidovima tera i li u steku.Ne panicim,samo mi je malo cudno.Zasto se Poecilotheria odjednom ponasa kao Lasiodora?:) Cinija sa vodom joj je u gornjem delu tera.Cak je i nesto mreze ispleo dole.

Geni
16.07.12., 11:32
Šta imaš od grana po kojima će da se penje? Ne vole one na staklo, traže granu i to će da se nameste na tamnu stranu, ispružiće se po dužini i tako se kamuflirati. To im je prirodan položaj, traže granu i to čak ne vole mnogo glatke, neka sa korom je idealna.

Dule
16.07.12., 11:42
http://imageshack.us/photo/my-images/140/plakatx1.jpg/ Kora-bagrem,grana-neka puzavica,cvecka-pvc ispod lisca mu je stek.

Geni
16.07.12., 11:51
A pa ok je ovo, jedino da mu dodaš neku deblju granu da može da stane iza nje. Ne vole da budu na svetlu. Čak i da nastavi da bude na zemlji, meni je oranta ceo život provela ukopana i ništa joj nije falilo. Nekada im je tako prijatnije, bitnije im je da su skrivene nego da se penju.

Dule
16.07.12., 12:03
Iza te biljke je celom duzinom napravio skloniste,od povrsine zemlje do vrha tera,tako da ima mesta za biranje kolicine vlaznosti.Ono jes',malo je tanka grana za slobodno setanje po njoj,ali skloniste ima uz pozadinu.