PDA

Pogledaj punu verziju : Bolesna crvenouha?



joxy22
27.07.12., 13:13
http://imageshack.us/photo/my-images/839/p1080433.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/88/p1080432n.jpg/

Zadnjih 2 mjeseca imamo ove fleke po oklopu, vodili smo ga na check up kod veterinara koji je rekao da je sve ok, ali nigdje na slikama nijesam vidjela da je nekome ovakav oklop.. Da li je u pitanju nestrucnost veterinara i ako jeste sta da radim? Nije bas da sam cula za strucnjake u oblasti reptila/vodozemaca ovdje kod nas u Crnoj Gori.... :help:

legenda
27.07.12., 13:22
A jel jede normalno?? mislim normalno se ponasa sve jede,aktivna je?

joxy22
27.07.12., 13:29
A jel jede normalno?? mislim normalno se ponasa sve jede,aktivna je?
Da da, sve je ostalo ok.. Jedino smo primijetili da vise ne roni, pa da li ima veze sa tim ili ne, ne znam..
Od hrane ribu hejta, racice ni ne pomirise, ali smoki tamani od pocetka..:)

legenda
27.07.12., 13:36
Ovo do sad nisam nikad video ali ja mislim da je ovo od vode od kamenca,jel si probala da skines?? i jel joj je mekan oklop??bolje da sacekas da ti se javi jos neko pa da vidimo

joxy22
27.07.12., 13:44
Ovo do sad nisam nikad video ali ja mislim da je ovo od vode od kamenca,jel si probala da skines?? i jel joj je mekan oklop??bolje da sacekas da ti se javi jos neko pa da vidimo
Ovaj vet rece da je normalno da joj je mekan oklop kad je mala i da joj dajemo onu Whiskas hranu za macke zbog oklopa i zbog kostiju.. Uz to oklop smo po njegovoj preporuci mazali ad kapima.. A ne znam cime bih probala jer mi se cini da bi palacinka od nje nastala kad bih to probala da skinem..:)

legenda
27.07.12., 14:20
Dobro normalno je da je mekan do neke granice,to za wiskaz hranu ne znam ja mojima dajem kalcijum+D3 i multivitamin,probaj cetkicom za zube polako da probas samo mali deo da vidis da li uopste hoce da se skine :D ili nokto ali polako

joxy22
27.07.12., 14:48
Jedino sto me brine po pitanju oklopa je to sto je donji mekan, njemu ne znam sta da radim.. Ajde sad cu probati..
Jesu li Ca+D3 i Multivitamin posebno za njih ili generalno za zivotinje? I dje to da kupim? :)

Haaa! Skoro sve se maklo cetkicom.. Neizmjerno ti hvala! :icon_cheers:
Ja nijesam smjela sama da pokrenem akciju jer sam mislila da mu mogu ostetit oklop ako probam..hvalahvalahvalahvalahvala!! :D

legenda
27.07.12., 16:07
hahahah ma nista tu smo da pomognemo,nego ti sigurno koristis vodu iz cesme??

joxy22
27.07.12., 16:20
Tako su mi rekli.. Pustim je da odstoji i onda sipam, ali sipam i neke kapi za ciscenje vode ili sta li vec..:)
Molim te reci mi ovo za ove vitamine..:)

legenda
27.07.12., 17:04
Probaj da kupujes flasiranu vodu i da joj stavljas,sto se tice calcijuma nzm ko moze u cg da ih ima pogledaj u nekoj ranji ako ima,vec sam ti napisao imam ja ali ti si iz cg

hey-ho
27.07.12., 17:11
Ti vitamini se prodaju u pakovanjima za reptile, dakle nisu iskljucivo za kornjace vec mogu da se koriste i za razne vrste gustera. Nabavi i UV neonku koja je potrebna za lakse vezivanje kalcijuma za kosti i stvrdnjavanje oklopa ili je iznosi na sunce svaki dan bar na 30-60 min.
Najbolji uslovi za kornjacu bi bili da ima akvarijum za plivanje bar 5-6 puta duzine njenog tela a dubine 2-3 duzine, a na kopnu da moze da se sunca ispod spot sijalice i UV neonke. Ako nemas neonku, kao sto rekoh, iznosi je napolje ali joj obezbedi i hladovinu ili bazencic gde se moze skloniti kad se pregreje.

joxy22
27.07.12., 17:38
Hvala, potrazicu.. Ovu UV sam nasla kod nsexotics-a ali je ne mogu uzet prije septembra jer tek tad idem za ns, a sto se bazencica i sunca tice, postoji li kakva kucna varijanta svega toga jer zivim na 5.spratu..? :)

hey-ho
27.07.12., 18:03
UV neonka dobrim delom zamenjuje sunce a dok je ne nabavis iznosi je makar na terasu da se malo osunca pa je posle vratis u akvarijum.

joxy22
27.07.12., 18:55
Okej.. Zahvaljujem..:)

wazzup
27.07.12., 19:11
Pa da, ja nemam UVB neonku, a crvenouhu imam 6 godina, povremeno je iznosim na sunce pustam je po dvoristu pa je ziva i zdrava i bez UVB-a, iskreno, mislim da je UVB neonka nepotrebna za crvenouhe....a ove fleke na oklopu su mozda natalozeni kamenac iz vode i ostaci hrane koji su se rastvorili u vodi, probaj da nekako skines to sa nekom cetkicom

legenda
27.07.12., 19:25
iskreno, mislim da je UVB neonka nepotrebna za crvenouhe..

U potpunosti se slazem i svaki put nastaje prepirka na forumu oko toga ali nije bitno


.a ove fleke na oklopu su mozda natalozeni kamenac iz vode i ostaci hrane koji su se rastvorili u vodi, probaj da nekako skines to sa nekom cetkicom

Nisi citao celu temu! :)

wazzup
27.07.12., 20:27
I ja se slazem, al samo da dodam da ja mojoj kornjaci mazem kapi za oklop i dodajem jos jedne kapi u vodu

joxy22
28.07.12., 00:21
I ja se slazem, al samo da dodam da ja mojoj kornjaci mazem kapi za oklop i dodajem jos jedne kapi u vodu
Isto, jednima mu mazemo oklop, dok druge stavljamo u vodu.. Nije frka, iznosicu je na terasu, napravicu joj mini akvarijum od neke zdjele dok je vani..:)
Ali pitanje je sad - kako da mu obezbjedjujem dnevne kolicine sunca zimi..?

hey-ho
28.07.12., 00:40
Zimi joj i ne treba toliko ako ce da drema (mada nisam siguran da li i koliko dugo crvenouhe brumiraju). Ako ne drema onda nabavis neonku.

legenda
28.07.12., 10:46
Kao sto kaze hey-ho one ulaze u brumaciju imam ja par desetina kornjaca i svaka udje,bogai perio im traje bas dugo,ako ne onda kupi neonku