PDA

Pogledaj punu verziju : mala pomoc u vezi kornjace....



misko022
03.08.12., 20:04
ovako
pre par godina smo legalno kupili kornjacicu u pet shopu
mala tamno zelena, kozni oklop, dugacak vrat i spicast nosic...
da li neko zna koja je to vrsta i opet da li se moze negde kupiti, posto ovi iz prodavnice nemaju pojma koja je to vrsta :(
nazalost ona je preminula zahvaljujuci mladjem klincu koji je tada imao 2 god i izvadio je iz akvarijuma.
zeleli bi smo opet da nabavimo takvu kornjacu, prelepa je!!!
unapred zahvalan!

legenda
03.08.12., 20:58
Mislim da je crvenouha kornjaca u pitanju da li izgleda ovako???4103Ako je to u pitanju imam ja na prodaju!

misko022
04.08.12., 19:19
ne nije ta tamno zelena bez crvenih usiju i bez zutih linija, ima nos kao malu surlu, ponekad zna da izvuce vrat malte ne za 2/3 tela
kao vanzemaljac je skroz luda :D
ako ne uspem da je nadjem ostavi mi broj moba na pm da se cujeo u vezi tih
hvala
pozz

http://www.kornjace.com/uploads/newbb/294_475ef534d8795.jpg
mislim da se kornjace zove kineska mekooklopna kornjaca...
da li ih ima negde u prodaji

Dendzo
05.08.12., 01:39
Pelodiscus sinensis, iliti kineska mekooklopnjaca se nekada mogla naci na nasem trzistu. Ja sam video pre tri godine da ih je je jedan lik prodavao na Kalenic pijaci. Sad teska posla da je ima. Ali legenda je najjaci. Ti mu opisao kako izgleda, a on ubacio kornjacu koja nema ni kozast oklop, ni dugacak vrat, ni spicast nos :-)

legenda
05.08.12., 11:19
Pa bre kaze tamno zelena,ima primeraka koji su tamno zeleni,kozni oklop kod crvenouhe kornjace kad su male oklop im je kozni koliko ja znam,dugacak vrat nije naveo koliko svaka kornjaca ima dugacak vrat.Nisam ni pomislio da je bilo na prodaju kineska mekooklopnjaca.

Dendzo
06.08.12., 13:35
Legenda izvini, nisam hteo da te uvredim, samo sam hteo da unesem malo humora u citavu temu. Normalno je da pomislis da je u pitanju crvenouha kornjaca, jer je ipak bila najcesca vodena kornjaca koja se prodavala.

legenda
06.08.12., 13:45
hahahaha ma nisi me uvredio :D