PDA

Pogledaj punu verziju : Haplopelma lividum info :P



Boogi
04.08.12., 22:19
E ovako,posto dobijam ovog pauka u utorak,pa me zanima samo jel ova vrsta arborealna ili terestrijalna? I jel mirna? :rolleyes:

Bifrost
04.08.12., 22:26
Terestrialna je uz to je i kopac, neces je bas cesto vidjas :), ali kad izadje iz sklonista ima sta da se vidi :D. Sto se mirnoce tice, meni su sve one mirne, nije bas da trckaraju po terarijumu, oce i danima ostanu na istom mestu... xD.

hey-ho
05.08.12., 00:39
Jako je umiljat. Kad završi s jelom dođe ti do ramena i mazi se kao ona maca iz Whiskas reklame :)

Dule
05.08.12., 01:01
Koliko sam slusao o njoj,ako joj napravis idealne uslove za zivot,vidjaces je 3-4 puta godisnje,a ako joj stavis malo zemlje,dozivece to kao stres.Kazu i da je jako agresivna.Zenke prelepe,muzijaci ruzni k'o stakori.

Boogi
05.08.12., 11:41
U svasta ste pisali o njoj :D ahahahaha. ..najvise mi se svidja to sto se mazi kao maca iz whiskas reklame :P :icon_cheers: znaci ide malo veci sloj zemlje da bi moja lividum mogla da kopa,nema veze sto je necu vidjati. Trenutno sad ima 2cm,ima da bude prava zver :D

Dule
05.08.12., 13:20
Pogledaj negde na netu kako izgleda terarijum za kopaca.To mu dodje kao staklena kutija puna zemjle,na vrhu imas rupu,a pauk je tu negde u njoj.:)

Boogi
05.08.12., 20:06
Ajooj,to mi deluje lose :P moze ovako: terarijum dimenzija za tu malu od 2cm 15d 15s 17v i da bude 12 cm zemlje? Jel to dovoljno?

Mage
05.08.12., 21:20
Uzmi onu kutijicu za mokracu(gledaj da je providna) i to ti je dovoljno...napuni je nekih 3/4 i to ce savrseno odgovarati...barem po mom misljenju :)

Boogi
05.08.12., 21:27
Ma kakva kutijica za mokracu :D Imam ja par tih malenih terarijuma,u kojoj mi je bila b.vagans i n.chromatus,i to mi je odlicno za te male t. ionako je to samo privremeno...

Mage
05.08.12., 22:08
Pa mali ti je pauk...Ne vidim potrebu da imas vecu kutijicu....:)

Boogi
05.08.12., 23:52
Opet kazem,sto bi kupovao tamo neke kutijice,kad imam kuci male terarijume,koji su mi i vise nego korisni a jos su lepi izgledom.

hey-ho
06.08.12., 00:42
Ma da, bolje je odma stavi u taj manji terarijum da se kasnije ne cimas oko prebacivanja, posto su jako brze i mogu lako da pobegnu :) Za suprstrat ti je najbolje da pomesas kokosov treset, vermikulit (dobro drzi vlagu) i malo obicne zemlje za cvece, sve to izmesas i blago utapkas, ubacis pauka i gledas kako svaki dan rupa postaje sve dublja i dublja :)

Boogi
06.08.12., 02:19
Pa o tome ti pricam hey-ho :D To je glavni razlog,zbog prebacivanja,ovako bi je morao prebacivati na svako presvlacenje :P :D A jel one vole malo vecu vlagu?

Mage
06.08.12., 03:39
Moja greska..Nisam znao da imas male terarijume :D

hey-ho
06.08.12., 07:31
Da, vole vlagu ali treset ne treba bit takav da iz njega rukom mozes cediti vodu. Odrzavas tako vlagu neko vreme pa onda ostavis da se malo prosusi pa opet dodas vode i tako u krug. Zakaci neke slike pre nego sto se ukopa u treset :)

Boogi
06.08.12., 11:42
Znam,znam . . . Ocu,dobijam je sutra,jedva cekam da je vidim :D

Boogi
11.08.12., 17:17
4115
A eo i nje/njega :D moja minijaturna h.lividum :P :D u ovome sam je dobio od kime .

Proka
16.08.12., 12:58
U tome nek ti i ostane do sledećeg presvalčenja.
Lep pauk, uzivaj.

vukovarac
23.08.12., 11:09
Istina je da lividumu treba 80% posto vlage, al ovo kod tebe mi izgleda kao mulj, malo smanji tu vlagu i ako mi se cini dobro ima ostatataka hrane, ostatke hrane vadi van....

Sa tolko puno vlage dobit ces pljesan i nametnike..... Obavezno sredi malo vise ventilacije.... tj otvora za zrak.

Boogi
23.08.12., 12:16
On je vec prebacen u jedan od mojih maleckih terarijuma,u toj kutijici sam ga dobio,to sam vec napisao,ostalo sve znam.

Boogi
01.09.12., 13:16
Eo upravo se presvukla zverka...sad je malo veca,jutros sam je nasao kako plete mrezu izvan svoje rupe,i pre nekih 2 sata se presvukla. :icon_cheers:

Boogi
02.09.12., 23:19
E da ako bi neko od vas mogao da mi pomogne ko ima iskustva sa ovom vrstom,zanima me kako da skontam kada ce otprilike da se presvuce,video sam je dan pre presvlacenja i bila mi je potpuno normalna...jel postoji neka caka za to,kao na primer kod brachypelmi ono kad joj potamni abdomen. :)

loshme10
03.09.12., 00:32
I da ima caka, ti to neces videti jer ce to da se odvija ispod zemlje, kao i sve ostalo sto se tice lividuma! :D

Boogi
03.09.12., 02:14
E ja mislim da to nije tacno u mom slucaju, on/ona je iskopala rupu do dna terarijuma,ali vidi kada je dosao dan za presvlacenje to je obavila van rupe,sto to-ne znam. samo sam video kad je plela paucinu okolo gde se posle samo okrenula i presvukla,jedino sto radi u toj rupi jeste da jede,izadje napolje ulovi bubu i uvuce je u rupu. :D ili pobegne u nju kad krenem da otvaram poklopac,tj kad se uplasi :)
A nije,samo sam hteo da pitam da li postoji tako nesto kod nje,cisto iz znatizelje.