PDA

Pogledaj punu verziju : Moj terarijum za Testudo nabeulensis



Ana B.
12.08.12., 20:02
Moja kornjača se preselila pre tri meseca iz poklopca za tortu (slika levo, slikana pre četri godine) u "terarijum" dug 145 cm, a širok 50 cm :) (slika desno, slikana pre tri meseca). Terarijum je napravljen iz dva dela i prostire se preko dve police, a ta dav dela su povezana mostićem od pleksiglasa preko koga se nalazi guma (da se kornjača ne bi klizala). Takođe, ispod podloge se nalazi pleksiglas. UV lampa je naknadno ušrafljena u policu tako da se nalazi iznad mostića (nije prikazano na slici). Moj Đolence :D ima i kućicu napravljenu od kutije za feta sir :) koja je obojena u zlatno (montirana je nakon slikanja). E da, na kraju natkriljenog dela nalazi se obična lampa koja služi kao grejanje:).
Jedini problem imam sa podlogom :(. Prvobitno kao podlogu sam koristila Forest Bark, međutim razvile su se neke biljne vaši u delu gde je hrana, joj kakve sam samo muke imala dok sam očistila to. Sada moja kornjača živi na papiru i piljevini. Bila bih Vam zahvalna na nekom predlogu za podlogu. Ja sam razmišljala da pomešam zeolit i piljevinu...ali nisam sigurna u to...

Šta mislite o mom terarijumu? :)))

Proka
13.08.12., 10:24
Veoma lep terarijum, nisam nešto upućen u kornjače ali mislim da bi kokosov treset odgovorao.
Ja sam imao sličan problem sa Forest bark-om kupljen u Pet Centru, samo sam ga dobro ispekao u rerni i sve ok.

Ana B.
13.08.12., 15:11
Hvala :)) U životu se ne bih setila da dodatno prosušim podlogu u rerni, dobra ideja :). Pokušaću sa kokosovim tresetom :D

Jazzman
13.08.12., 19:30
Lepo dejstvuje, svidja mi se drvo (stranice terarijuma).A kornjaca je bas simpaticna. :)

Dajem ti savet da ne prosusujes kokosov treset (u slucaju da je dosta vlazan) u sporetu u kuci.Ima da kondenzuje unutar rerne, da se pusi i siri nesnosan smrad. :)

Ana B.
14.08.12., 10:59
Hvala :D, ta na slici je bila beba, sad je tri puta veća :th_love51:. Pokušaću terset da prvo prosušima na terasi, pa tek onda u rernu, takođe videla sam u nekoj drugoj temi da može da se postavi neka vrsta tepiha :confused:...ali moram da prvo vidim kako to izgleda i kako se čisti. Ispod treseta ću, za svaki slučaj, staviti i sloj zeolita da upija vlagu :D

Proka
14.08.12., 14:21
Moze da se stavi običan itison, on je lak za čišćenje i njega ljudi uglavnom koriste kod zivotinja koje ne zahtevaju veliku vlaznost.

Ana B.
14.08.12., 14:47
Superiška:D! Rešiću definitivno to pitanje u naredne dve nedelje, čim mi prođe frka sa ispitima, pa postavljam slike renoviranog terarijuma sa kornjačom u njemu :cool:.

ACO87
14.08.12., 17:53
Ne znam samo, imas li UV neonku??? To je za gmizavce obavezno

Ana B.
14.08.12., 19:37
Imam i to :) Kada sam slikala terarijum nisu bili uneti kucica i nije bila zašrafljena neonka. Staviću novu potpunu sliku kada promenim podlogu :).

ACO87
16.08.12., 02:03
OK, samo sam hteo da pomognem :)