PDA

Pogledaj punu verziju : Miris protiv nametnika



jonathan-sic
15.08.12., 23:09
Postoje oni elektricni mirisi koji su navodno protiv mrava, komaraca, moljaca, žohara itd.. ne znam precizno no ono sto mene interesuje, treba mi takav jedan ali sta je sa mojom tarantulom ? Da li ce joj skoditi ? Koji je tacno model i sta je tacno mogu provjeriti.

Rosea je u pitanju mada to nije bitno.

Koristilo bi se u drugoj prostoriji ali ta prostorija nece biti "dihtovana" tak oda mi to nije mnogo sigurno pa cak i kada bi tarantulu odnjeo u drugio dio stana, u banju.. opet bi miris stigao tamo.

Ima li neko iskustva sa ovim uredjajima i tarantulama..

Bifrost
15.08.12., 23:21
Verovatno mislis na lavandu... Ne smeta im to nista... Bar nisam primetio. Ni sredstva protiv komaraca im ne smetaju, ja koristim raid xD reklama hehe.

hey-ho
16.08.12., 00:34
Pa da, ta sredstva su samo repelenti sto znaci da mirisom teraju insekte ali im ne mogu naskoditi.

jonathan-sic
16.08.12., 01:00
Ne znam koji je tacno proizvod ali sam mislio na ovako nešto:

http://image.made-in-china.com/2f0j00BjNTQyVqfaon/Electric-Diffuser-for-Air-Freshener.jpg

Imam jedna kao osvježivac ali me interesuje taj protiv insekata, ok.. nece mu nastetiti ali da li ce ga iritirati ?

hey-ho
16.08.12., 02:48
Nece ga iritirati, slobodno stavi. Tarantule imaju mirisna cula na nogama i preko njih osete uglavnom preko dodira tako da neke mirise sa vece razdaljine slabo ili uopste ne detektuju.

brane
16.08.12., 08:47
e ovo je i mene zanimalo. celo proleće i deo leta me žderu komarci u sobi a nisam hteo da uključujem.
iako ja nisam pokrenuo temu,zahvaljujem bifrostu i hey-ho na odgovorima

jonathan-sic
16.08.12., 15:05
Ok, tnx guys. Kupit cu onda.