PDA

Pogledaj punu verziju : Držanje pauka u ruci?



vukodlakavac
16.08.12., 02:57
Novopeceni sam terrarista ;)

Zanima me po cemu se uopste proceni koji pauk moze a koji ne da se uzme u ruku
pomazi ili sta god?

Nije da bih praktikovao ovo ali me interesuje da li to zavisi od vrste, od starosti, velicine ..ili...?

brane
16.08.12., 08:41
bez obzira na vrstu,NI JEDAN pauk se ne drži u ruci. to je životinja za gledanje. uzimanje u ruku može dovesti do rizika od ujeda a isto tako vrlo je stresno za životinju

Dzinic
16.08.12., 15:31
Brane ti je objasnio ali opet znam kako je to kada tek pocnes pa ti je zanimljivo da ga u ruku uzmes,ja sam svog B.Auratuma od 17cm par puta uzimao u ruku i msm da mu je se svidilo bilo nije bacao dlake nit je probao ujesti hodao mi je do ramena o.O
Ali opet rizicno je,to mozes ali na svoju odgovornost.

vukodlakavac
16.08.12., 16:49
Nisam ni mislio da ga uzimam , stvarno me ne vuce hehe al reko` ajd da pitam posto me interesuje na koju foru neko skupi muda i strpa ruku da mu se pauk uspenje

Muffy
16.08.12., 17:02
Fora je staviti ga na ruku i slikati...nema svako hrabrosti za to, pogotovo oni laici koji misle da se od jednog ujeda tarantule umire za sec. :) Ali to takodje i stresira pauka, a cesto se moze desiti i da ga od straha zbacite sa ruke i moze uginuti. Zato je bolje ne raditi to... :)

DigiNS
16.08.12., 21:00
http://www.dodaj.rs/f/3f/eh/48oyv91A/dsc06445.jpg

Nije preporucljivo,ovo je jedina tarantula koju ja stavljam u ruke jer imam nekakvo poverenje u nju a i ne baca mi dlacice

legenda
16.08.12., 22:05
Ako hoces ima prodaje Miklos geniculatu 4godine staru i emiliju 10cm-a.Naviknute na ruke

Dzinic
16.08.12., 23:20
http://www.dodaj.rs/f/3f/eh/48oyv91a/dsc06445.jpg

nije preporucljivo,ovo je jedina tarantula koju ja stavljam u ruke jer imam nekakvo poverenje u nju a i ne baca mi dlacice

sta mislis koja je moja prva t. ?
<3 g.p <3

brane
16.08.12., 23:33
Ako hoces ima prodaje Miklos geniculatu 4godine staru i emiliju 10cm-a.Naviknute na ruke
mislim da sada dovodiš u zabludu početnike u držanju tarantula.
tarantula ne može biti naviknuta na ruku jer to znači da je na neki način dresirana.
pošto nema mozak,ne može se dresirati.
može 50 puta da ti hoda po ruci,a da te 51. put ugrize.

legenda
17.08.12., 00:10
može 50 puta da ti hoda po ruci,a da te 51. put ugrize. Slazem se sa tobom ali kazem uzmi geniculatu koju nikad nisi izvadio iz terarijuma a cuvao od singla,a uzmi tarantulu koja je koliko toliko naviknuta na ruke !

loshme10
17.08.12., 01:59
Tarantula ne moze biti naviknuta na ruke, ne koliko-toliko, nego nikoliko! :D

hey-ho
17.08.12., 08:55
Upravo tako. Jedino sto mozes nauciti nakon nekog vremena je kako ti da reagujes na odredjene reakcije tarantule. Kad upoznas pauka svakako je lakse hendlovanje ali ko sto mnogi kazu uvek je nepredvidivo kako ce pauk reagovati ako se iznenada uplasi ili npr. izgubi ravnotezu dok je na ruci. Moze iznenada da potrci i ispadne ti.

darkomarkovic21
17.08.12., 11:04
Zbog ovakvih tema sam prestao da posećujem forum............................................. ................................... :S

DigiNS
17.08.12., 13:54
Ma kakva A.geniculata bre,uzmem da ne nahranim dok otvorim poklopac prekriven sam dlacicama sledeca scena,ruke svrbe kao djavo,mani se zla. I to ne samo ona nego i parahybana kada me dohvati. Sahrane me 3 geniculate i 2 parahybane,pa ti vidi da ih uzmes u ruke,bolje da si ruku u vatru stavio. :DD

Proka
17.08.12., 14:41
Prodajem ja polno zrelog mužijaka P.murinus, naviknut na ruku :p.
Kao što sam ti i rekao @vukdlakavac, tarantule nisu zivotinje koje se maze niti njima to prija.
Ako zeliš da ti životinja živi kako treba bez stresa i rizika nećeš je ni uzimati u ruke.

Muffy
17.08.12., 16:02
Ma kakva A.geniculata bre,uzmem da ne nahranim dok otvorim poklopac prekriven sam dlacicama sledeca scena,ruke svrbe kao djavo,mani se zla. I to ne samo ona nego i parahybana kada me dohvati. Sahrane me 3 geniculate i 2 parahybane,pa ti vidi da ih uzmes u ruke,bolje da si ruku u vatru stavio. :DD

Moja genikulata retko kad baci dlacice, mada desi se, samo sto ja brzo izvadim ruke iz tera pa nikad nisam osetio posledice...ali jednom sam nakon presvlacenja namerno uzeo paucinu (zato sto je valjda napuni dlacicama pred presvlacenje) i trljao je u prstima, sutradan su me malo samo pekli prsti na dodir, nije svrbelo...ako je to od dlacica onda nije nista strasno. :D

loshme10
17.08.12., 17:28
Kada smo se vec dotakli dlacica, da iznesem i ja svoja iskustva. Do sada su me dlacicama zaprasile A. geniculata, B. boehmei i L. parahybana. Kod dve prvopomenute sam imao blagi svrab i to samo par minuta posle zaprasivanja i to je to, jedva da sam i osetio. A sto se tice iskustva sa L. parahybanom, ne daj Boze nikome! Cela ruka mi se upali, svrbi kao djavo, kao da sam sugav! Em sto svrbi jedno 10x jace nego kad ujede komarac, em sto to traje i po 2 dana! I oba puta mi se to desilo kada sam cistio terarijum, dakle nije me zaprasivala dok sam je hendlao ili tako nesto, nego sam pokupio dlake sa treseta i paucine... Ne smem ni da zamislim sta bi mi uradila T. stirmi, nju cu prilikom ciscenja terarijuma morati da poklopim necim, a na ruke da navucem hirurske rukavice! :D

vukodlakavac
17.08.12., 22:27
Prodajem ja polno zrelog mužijaka P.murinus, naviknut na ruku :p.
Kao što sam ti i rekao @vukdlakavac, tarantule nisu zivotinje koje se maze niti njima to prija.
Ako zeliš da ti životinja živi kako treba bez stresa i rizika nećeš je ni uzimati u ruke.

Pa ja i nemislim da je pipam,
samo me interesuje otkud da drugi to rade.
:D