PDA

Pogledaj punu verziju : Loptasti piton se nije lepo presvukao



Vlada 71
18.08.12., 14:57
Loptasti piton se presvukao pre nedelju dana, ali mu se nije skinula i koza s glave. Kako da mu skinem tu kozu s glave?

Satyr
18.08.12., 15:54
to se i meni desilo, naprskaj ga malo, a ako sutradan ne otpadne, uzmi neku pincetu ili prstima polako skini

Vlada 71
18.08.12., 22:21
Hvala na odgovoru. Probacu pa cu videti da li ce da mu se skine do sutra...

popke
18.08.12., 23:24
zavisi koliki je ter, negde mora vise da se prska negde i nesme toliko ! recimo ako predjes sa malog na veci ter moras i prskati vise, da bi se lepo presvuko!!! mozes da ga malo okupas u nekom koritu sa mlakom vodom pa da ga pustis da ide kroz peskir kroz ruke . ako me razumes sta pricam , bitno je da od vlage omeksa koza i da provlaci glavu kroz neto hrapavo i da bude tesno:) to ti pricam zato sto sam ja to radio i svaki put upali .. sad pre presvlacenja , 10 dana kad primetim da bledi zmija ,prskam svaki dan po malo (prsnem 3 puta fajtalicom) i presvlaci se izcela.

ja nebih pincetom skidao sa glave nista, cimace se zmija dosta (samo ces da je istraumiras),a i da je ne bi povredio ! mozda on to skine i sam do ujutru. ako ne javi se , ima dosta nacina da se skine zaostala koza neznije. satyr mojne se ljutis ! pozdrav obojici !

Reptile Whisperer
18.08.12., 23:49
Kada se mom loptastom nije sama kosiljica ucelo skinula , onda sam ga stavio u mlaku vodu i polako sundjerom skidao . Dal je to dobro ili ne , ne znam , ali na taj nacin sam uspeo da mu slikem kosuljicu :)

gagi
18.08.12., 23:59
Vlado probaj sa mlakom vodom i sunđerom za sudove sa onim zelenim hrapavim delom,samo što nežnije.Pozz

vukovarac
19.08.12., 12:54
Iskreno mislim da nema potrebe za koristenje spuzve, pogotovo ne onog hrapavog dijela. Najbolji nacin je kako je "popke" rekao da se provlaci kroz vlazan rucnik ili jednostavno lagano rukom skinuti :) Pinceta ne dolazi u obzir ....

Vlada 71
19.08.12., 14:26
Hvala vam na odgovorima sad cu da probam, pa cu vam reci kako je proslo...

Pedja
21.08.12., 00:17
Stavis ga u kadu ili plasticnu posudu (kofu) sa poklopcem, vodu, toplu 25-30 C napunis toliko da mora da pliva, odnosno zaranja glavu.... posle pola sata pri malom dodiru otpada.
Kada ti se presvlaci piton, kada mu pobele oci, ako koristis treset sipaj jednom casu vode na mesto gde boravi i neces imati problema sa presvlacenjem. Prskalice obicno slabije pomazu jer se vlazi povrsinski a to se brzo osusi.

Vlada 71
21.08.12., 14:09
Uspesno sam mu skinuo kozu s glave. Hvala svima puno na savetima :).

djavoceka
23.08.12., 16:27
Zdravo
Nikakve pincete u blizini glave zbog ociju samo mala greska i piton se povredi.
Pozdrav Darko