PDA

Pogledaj punu verziju : Upomoć! Nije mi nešto u redu s hrčkom!



geko
22.08.12., 00:00
Treba mi hitno pomoć! Imam hrčka od 3 godine. Uvek je imao dobre uslove i nikada mu ništa nije falilo(uvek je bio zdrav). Jutros je grickao hranu, a večeras sam ga našao kako leži nepomičan. Diše, trza se, i zgrči se na 15-ak sekundi... Jedno oko mu je potpuno izbuljeno. Pokušavam već pola sata da ga osvestim ali ne uspeva! (Nezgodno je i to što sam ga našao da leži u svom WC ćošku. Možda je dobio trovanje od amonijaka...)

hey-ho
22.08.12., 00:14
Mozda je uginuo (ili i dalje gine) od starosti. Ne razumem se bas u hrcke, imao sam malo iskustva sa njima ali znam da prosecno zive 1,5-3 godine, u redjim slucajevima nesto vise.

Dendzo
22.08.12., 00:16
Nikakvo trovanje od amonijaka nije. Mislim da tu nema pomoci. Tri godine je njihov zivotni vek tako da mislim da ga je jednostavno starost dotukla. Najdugovecniji hrcak kojeg sam ja sreo imao je tri godine i tri meseca i simptomatologija je isto bila takva. Mozda ce ti surovo delovati, ali mislim da mu se blizi kraj. Tebi samo moze da bude drago sto si tri godine uzivao u drustvu tog malise. Samim tim sto je dogurao toliko, to znaci da si mu obezbedio prave uslove za zivot. Nazalost 90 % hrcaka u zatocenistvu ne dozivi 3 godine, a tvoj jeste.

Bifrost
22.08.12., 02:09
Ovde na forumu hrckovi retko prezive par dana xD ili se zamrznu ili se odma daju hehe.

NecrovoX
22.08.12., 17:09
I ja mislim da je prosto došlo njegovo vreme. Od toga mu neće biti bolje, ako ikako možeš prekrati mu muke ili nosi kod veterinara da oni to učine.
Mada dok ovo kucam verovatno je već sve pošlo prirodnim tokom i mališa je usnuo zauvek.

geko
22.08.12., 19:54
Sinoć je uginuo oko 2h... Sve vreme sam sedeo pored njega... Duboko u sebi sam se nadao da neće uginuti, ali...


Počivaj u miru Hrvoje!http://i1033.photobucket.com/albums/a414/gaggags/Fotografija0335.jpg