PDA

Pogledaj punu verziju : Terarij leopard gekon



Vice
22.08.12., 19:48
Pozdrav iz Hrvatske. ;)
Prije par dana sam dobio malog leopard gekona. Smješten je u terariju 50x40x40 . Za grijanje koristim spot lampu,ali posto je u terariju 30celzijevih bez grijanja onda ne radi SPOTica. U dva dana je pojeo 4 fobasa što mi je jako drago :icon_cheers: . Svi prijedlozi dobrodošli!
I imam jedno pitanje: Bili mogla u ovaj terarij stati još jedna ženka :rolleyes::confused: , jako mi se sviđaju neki morfovi koje mogu trenutno nabaviti. Ovako gledajući u terarij,po mom mišlljenju mogla bi stati,ali želim mišljenje iskusnijih!

4147

4148

41494150

Jazzman
22.08.12., 20:13
Mogla bi da stane i zenka, ali samo u slucaju da je tvoj trenutni gecko takodje zenka.U suprotnom, kada odrastu, muzijak ce joj "dosadjivati" konstantno sto ce dovesti do toga da zenka nece moci da se oporavi od tolikog parenja i lezenja jaja.Stoga se odrasle jedinke razlicitog pola spajaju samo kada zelimo da izazovemo parenje.

Takodje, 2 odrasla muzijaka nikako ne smeju da budu zajedno (ne podnose se).

Vidim da imas pesak kao podlogu, obrati paznju da ti leopard ne lize cesto pesak-moze da dovede do tezih digestivnih problema (pogotovo kod malisana).

Fine su mu pecinice. :) Mozes neku nisku granu da stavis ili neko bilje-popuni malo atmosferu.Ovako mi se svidja zamisao. :)

Proka
22.08.12., 20:48
Veoma lepo uradjeno, jedan od mojih saveta je da zameniš taj pesak za treset.
Pozdrav,

Vice
22.08.12., 21:15
L. gekon živi u pustinjskim dijelovima tako da tamo nema treseta i to mi je nekako neprirodno. Gledam jeli liže pijesak,ali do sada nisam vidio da je zainteresiran. Moram provjeriti jeli ovo mužjak,ali 99% mislim da jest. :(:(
Nabavit ću granu(loze) za dekoraciju i penjanje ;)

Proka
22.08.12., 21:34
Kako zeliš, imaćeš poteškoće prilikom presvlačenja ili ako krene da jede pesak.
Moram ti samo reći da nisu vešti penjači, tako da pazi da ta grana ne bude previsoka.

Vice
22.08.12., 22:05
Stavit ću mu za presvlačenje vlažnu kutiju i malo navlažit pijesak u hladnom skrovištu. Znam da pijesak nije 100% siguran,ali bez njega mi terarij ne bi licio na nista :(

Proka
22.08.12., 22:10
Uvek treba prvo gledati da bude funcijonalno pa onda polako ići ka estetici.
Takodje čini mi se na slikama da ti je posuda za vodu možda suviše visoka, mozda grešim.

Vice
23.08.12., 01:25
Ako bude jeo pijesak izvadit cu ga ili stavit neki karton,ali mislim da nece. :icon_salut: Sto se tice vode, zdjelica je svega par mm od podloge,tako da je to do fotografije. ;)

vladimir
24.08.12., 00:42
terarijum je dobar svidja mi se ,mogu 2 zenke da budu u tom terarijumu ako si sigurna da je i tvoj guster zensko malo zelenila to jest neku vestcku biljkui bice ok,meni se licno pesak nesvidja treset mi je mnogo bolji i 1 zamerka zamenio bi taj poklopac za teglu sa nekom drugom posudicom srecno i da lepo napreduje malisan

Vice
20.09.12., 16:38
Pozdrav! Gekon je nazlost poceo jesti pijesak i to puno pijeska pa sam odmah zamjenio s papirantim ručnicima. Ali nekako to ne izgleda lijepo,pa me zanima može li se staviti nešto drugo za podlogu? Neki su mi rekli da ne stavljam treset,jer kada je suh,prašina može ući u dišni sustav i smetati.

Cold_Beer
21.09.12., 01:18
Pozdrav! Gekon je nazlost poceo jesti pijesak i to puno pijeska pa sam odmah zamjenio s papirantim ručnicima. Ali nekako to ne izgleda lijepo,pa me zanima može li se staviti nešto drugo za podlogu? Neki su mi rekli da ne stavljam treset,jer kada je suh,prašina može ući u dišni sustav i smetati.

Ja kod svojih leopard gekona držim posip za ptice i to već 5 godina,nikada nisam nista drugo koristio za podlogu i nemam nikakvih problema. Posip se sastoji od sitno izmrvljenih školjki i izgleda kao neki šljunak sitan,belicaste boje. Posip sadrži dosta kalcijuma tako ne može da im škodi i kad ga malo progutaju,lako se svari.

Vice
21.09.12., 16:35
A je li im moze treset naskoditit?

Vice
21.09.12., 18:48
Evo kupio sam one cigle od treset? Na pakovanju pise da trebam prvo staviti u 3-4l vode,je li to stvarno potrebno?

Proka
21.09.12., 20:01
Nije, uzmi polako dolivaj vodu i rukama kidaj i umešaj dok ne primetiš da se "raspada" cigla.

Vice
21.09.12., 20:04
Evo stavio sam. Ubacio sam cijelu ciglu i ispalo je previse toga! Tako da sam iskoristio 1/3. Ostatak cu stavit da se osusi pa cu negdje spremit.

Vice
10.11.12., 20:43
Evo jučer je stigao novi terarij,ovaj put od iverice. Dimenzije su: 60x40x40. U sredini je nočna lampa za grijanje preko noči,a u desnom dijelu je obična spotica.Razmišljam još o grijačoj foliji ali ne znam kako bih je stavio u terarij...
Unutra je jedna muški gekon star 4 mjeseca. Zanima me mogu li unutra stati još 2 ženke?
Evo slika