PDA

Pogledaj punu verziju : tarantula i osa?



kidswithaids
23.08.12., 17:41
Da li tarantuli (psalmopoeus cambridgei) smem kao hranu da dam osu? Telo tarantule je malo vece od ose.

marko_pa
23.08.12., 19:39
Da li ima potrebe za time?

Slaba je to hrana i moze da nosi parazite.

vukovarac
23.08.12., 22:19
Da li tarantuli (psalmopoeus cambridgei) smem kao hranu da dam osu? Telo tarantule je malo vece od ose.

NE.... za to postoje lateralisi, dubiji, fobasi i ostala hrana koja je namjenjena za tarantule kao ljubimce...

kidswithaids
23.08.12., 23:59
Imam brasnare nije u tome poenta. Interesuje me da li skodi tarantuli ako dam? Da li moze da je povredi itd.

Dule
24.08.12., 00:05
Naravno da moze da je povredi,i sanse za to nisu male!

vukovarac
24.08.12., 10:50
Imam brasnare nije u tome poenta. Interesuje me da li skodi tarantuli ako dam? Da li moze da je povredi itd.

Osa moze povrjedit covjeka koji je ajmo rec i 30 puta veci od tarantule, osa ga moze ubit, kako onda ne bi mogla povrijedit tarantulu .... Nemoj testirati pliz :)

loshme10
24.08.12., 14:23
Nema nikakve potrebe za tim...

Bifrost
24.08.12., 14:52
Tenebrije su losa hrana, ose takodje. Uzmi nesto hranljivije, cinereu ili neke druge bube. Nikad ne davaljte pauku nesto sto ne bi i sami pojeli xD. Da li osa moze zaokom da joj naskodi ne znam, meni je cudno ako moze da probije tarantulin oklop ali opet one ose iz familije Pompilidae nemaju izgleda tih problema ili mozda znaju gde da ubodu (na meksim delovima...). Ako moze da probije oklop sigurno moze da naskodi, bolje je ne pokusavati jer realno nema protrebe za tim.

kidswithaids
24.08.12., 16:28
Hvala, primljeno k znanju.

A nisam znao da ni tenebrije ne valjaju, to sam procitao da je dobra hrana.

hey-ho
24.08.12., 16:55
Nije bas da uopste ne valjaju, ali imaju malo proteina a puno masti, otprilike kao kad bi ti svaki dan jeo slaninu sapunjaru. Dakle ne valja da je to osnovna hrana ali dobro dodje povremeno davati.

filipj97
25.08.12., 18:43
Ja mislim da ne fali nista tenebrijama kao pocetnoj hrani lako se barata sa njima. Ja sam geniculatu na njima drzao 7 meseci odlicno je napredovala.

kidswithaids
25.08.12., 18:58
Stasavetujete kao dobru hranu za psalmopoeus cambridgei i gde to moze da se kupi u Bg?

hey-ho
25.08.12., 20:32
Dubie, lateralise, crne ili zute popce... Evo ti Milosev broj: 0637799117 on je iz Beograda i ima jako veliku ponudu pa nek ti predlozi sta da kupis. Na ovom sajtu mu je nick Bluie.