PDA

Pogledaj punu verziju : Pitanje oko hranjenja malog pauka



Baki
23.08.12., 23:03
Pozdrav

Pre dva dana sam nabavio malu chromatopelma cyaneopubescens :), nije mi prvi pauk tako da znam po nesto, ali nikada nisam imao toliko malog pauka. Ona je sada moza 1cm dugacka i nudio sam joj dva puta da jede ali je odbijala. Probao sam sa brasnjavim crvima, prvo sam joj ga ubacio celog ali je odbila. Sutra sam probao da iseckam crva i da joj ubacim parcence manje od nje ali i to je odbila, pa vas pitam da li je ok da nastavljam da pokusavam sa iseckanim crvima ili ona nece na to reagovati zato sto je mrtvo?

Hvala na odgovoru

marko_pa
23.08.12., 23:14
A kog si to pauka imao pre tarantule?
Ovakvo pitanje se ocekuje od komsije kome je neko ostavio tarantulu na cuvanje.
Ponudi hranu svaki peti dan i u slucaju da preko noci ne pojede, vadi napolje.

Dule
23.08.12., 23:23
Nek crv bude velicine njenog tela ako ga dajes zivog.Ako ga odmah ne capi,vadi ga da ti se ne bi ukopao u zemlju. Ako nemas toliko malog crva,daj joj iseckanog,samo pazi da ne ostane predugo i ubudja se.

Baki
24.08.12., 00:11
Hvala vam na odgovorima. Imam L.Parahybanu, zenku staru 5god ali kad sam je kupio bila je veca od brasnjavih crva i lako ih je jela, hranu nikad nije odbila sem kad joj je vreme za presvlacenje. Chromatopelma cyaneopubescens mi je drugi pauk a na netu sam citao da se tako mladi pauci hrane nekim malim cvrcima kojih na zalost nemam. Ne mogu jos zivim crvima da je hranim zato sto su bar duplo veci od nje pa cu probati iseckanim za par dana ponovo.
Evo i slike :) 4152 Malo je losa al nemam bolju kameru.
Jedva cekam da poraste i da dobije malo tih prelepih boja :D

Mage
24.08.12., 10:13
Kupi lateralise...oni su em mali,em medju najboljom hranom za male tarantule(ako ne i najbolja) a i nisu skupi..Ako imas samo tog jednog cijana,kupi mu 20 komada(to ne bi trebalo da te izadje vise od 100din),daj laterima parcence jabuke ili nekog voca i opstanu ti oko 2-3 meseca...Resio si problem,+ moguce je i sirenje kolonije..Pozdrav

Baki
25.08.12., 12:02
Hvala na savetu, danas cu ih vec uzeti pa cu da probam, valjda ce da ih jede :)

Mage
25.08.12., 16:12
Ako je gladan jesce...ako ne pojede kroz sat vremena,izvadi pa daj za 3-4 dana!

Baki
28.08.12., 20:10
Na zalost malisa nije jeo, kupio sam mu lateralise, manje od njega, cekao par dana i danas mu ubacio jednog, ali lateralis je bio neko vreme u mrezi pa je posle propao kroz mrezu i T ga vise nije nasao :(

vukovarac
29.08.12., 10:49
Na zalost malisa nije jeo, kupio sam mu lateralise, manje od njega, cekao par dana i danas mu ubacio jednog, ali lateralis je bio neko vreme u mrezi pa je posle propao kroz mrezu i T ga vise nije nasao :(

Gle, on ako je gladan naci ce ga... osjeti on njega cijelo vrijeme u posudi, tako da ne moras brinuti za to.... Samo mu nastavi nudit hranu svaki 5. dan recimo i ako ne pojede u par sati, izvadi van. Jest ce on kad bude gladan :)

Baki
29.08.12., 22:09
Evo T se danas presvukla i sada odmara, previse je mali pa nisam ni video znakove presvlacenja :P...Za nedelju-dve cu probati ponovo da mu ponudim hranu :)

kica
29.08.12., 22:17
Evo T se danas presvukla i sada odmara, previse je mali pa nisam ni video znakove presvlacenja :P...Za nedelju-dve cu probati ponovo da mu ponudim hranu :)


E super,bas lepo sto se presvukla,eto zasto je odbijala hranu.