PDA

Pogledaj punu verziju : B.boehmy, presvalecenje



neshomon
24.08.12., 22:44
Vec duze vreme imam ovu tarantulu( B.boehmy) i mislim da je kod mene vec imala 4 presvacenja.Uglavnom se presvlaci u drugoj polovini meseca pa je i sad tako bilo.Presvluka se prekljuce. Medjutim nesto mi je veoma cudna, slabo se krece a i cini mi se da ima samo sedam nogu. Kao da joj nesto fali. Da li je to uobicajeno ponasanje, jer do sada nije bilo. Ostale tarantule posle par dana krenu da jedu i nezasite su.

hey-ho
24.08.12., 22:54
Uslikaj pa okaci sliku. Ako nijedan deo stare kosuljice nije ostao na njoj i noge joj nisu podvijene pod telom onda nema problema. Noga koja fali nadoknadice se sledecim presvlacenjem. Naspi joj vode u neki cep i priblizi je, mozda je zedna.
I ne zove se B.boehmy nego B. boehmei :)

neshomon
24.08.12., 23:56
nije ostala stara kosuljica, celu je odbacila.Jedino sto samo stoj u mestu i slabo se krece a bila je veoma zivahna. Valjda je to posledica presvlacenja.Hvala ti puno.

neshomon
27.08.12., 00:50
probacu da postavimmslike pa da vidite da i je sve u redu sa tarantulom posle preslavceb=nja.previse je mirna i ima 7 negu415941604161416241634164

Dzinic
27.08.12., 01:20
Zadnje joj noge izgledaju kao polomljene o.O prvi put vidim ovakvo nesto,ostale noge ce narasti u narednim presvlacenjima...
ostavi je na mjesto ne vadi je iz terarija(plastike) i vode joj ostavi blizu uvijek a ne nju da tjeras vodi.. poz

hey-ho
27.08.12., 05:36
Nema 7 nogu vec 5, ono napred su pedipalpi. Znaci da joj fali 3 noge a i one ostale ne deluju savrseno. Stomak joj je ostao dosta velik nakon presvlacenja tako da postoje sanse da se kroz neko vreme jos jednom presvuce bez da pojede ijednu bubu, samo je bitno da ima dostupne vode. Naravno, ako ustanovis da je sposobna da lovi, ponudi joj par lateralisa.

Boogi
27.08.12., 14:55
A greote,ko zna zasto je odbacila te tri noge? :confused: Verovatno postoji neki problem,vezano i za drzanje same tarantule,aj ako ti nije tesko reci kako je drzis,i ubaci sliku u cemu je drzis.Mozda ne radis nesto kako treba :) Nekako mi izgleda izmaltretirano :D

hey-ho
27.08.12., 15:40
Tarantule odbacuju noge samo ako presvlacenje prodje po zlu a koji je razlog tome moze samo da se nagadja. Moze biti nedostatak vlage a kod vecih T i nedostatak kiseonika te se tarantula brzo izmori prilikom presvlacenja i moze se desiti da se potpuno zaglavi u skeletu i ugine. Ako pak izvuce par nogu, one ostale ce odbaciti kako bi prezivela.

loshme10
27.08.12., 16:48
Tako je. I ne mora da znaci da je on nesto pogresno uradio...

neshomon
27.08.12., 18:07
ma do saa je imala 4 presvlacenja komene i odlicno je napredovala, zadnji put se ovo desilo.Prskam stalno vodom mislimda joj to ne nedodostaje.Sada samo miruje i nece da jede.Ubacicu sliku u cemu je cuvam

41654166

Greskom sam ubacio vise istih slika ali to je mali terarijum u kome je cuvam dok ne poraste pa da je prebacim u pravi. Imam jos dve taranutule Grammostolu aureostriatu i Chromatopelmu cyanopubescens.Uslovi su isti samo sto one napreduju super,da ih ne ureknem,a Brachypelma je bila jedna od najvecih. Stvarno ne znam sta joj se desilo? Sta da joj radim,hoce li da ugine?

Boogi
27.08.12., 18:09
E ovako,ja nisam njega hteo da ,,optuzim kako ne drzi tarantulu kako treba ili kako nesto nije dobro uradio,, ...za presvlacenje sam sve upucen,i znam da moze da odbaci noge,to sam prvo i pretpostavio,samo sam posumnjao da je mozda nije on uznemirio dok se presvlacila i da se to onda desilo,zato sam i rekao da napise kako je cuva,samo sam hteo da mu pomognem. Bez ikakvih optuzbi

neshomon
27.08.12., 20:13
Taman posla, prihvatam svake sugestije.Slike nisuispale najbolje, ipak malo lepse izgleda.jedino me interesuje da li ce posle sledeceg preslavcenja sve doci u normalu.

Boogi
27.08.12., 20:44
Ok @neshomon, I ako pitas mene,bice ona u redu nakon par presvlacenja,i to je jedna od mojih omiljenih tarantula. Eto :D :P

neshomon
27.08.12., 22:19
Hvala ti Boogi ;)

Boogi
27.08.12., 22:32
Nista,tu sam da pomognem... :D a ako gresim,ima tu ko i da me ispravi ;)

neshomon
28.08.12., 21:29
Prijatelj mi je rekao da hoce i od previse vlaznosti da joj otpadne noga.Samo da se nisu skupile neke gljivice,ja samdosta prskao ovih toplih dana

Boogi
29.08.12., 01:28
Pa ne sme da ti bude bas sve vlazno,i da bude blatnjavo,naprskaj samo jedan deo terarijuma,drugi nek ti uvek bude suv,tako ce tarantula moci da bira gde joj vise odgovara,i slobodno joj stavi cep sa vodom :) i smanji prskanje,koliko sam ja upucen brachypelme ne vole bas puno vlage. :D

vukovarac
29.08.12., 10:57
Ovo je doslovno mulj, previse ima vlage u terariju, nije nikako dobro.... Postoji i velika mogucnost od nakupljanja grinja, pljesni i ostalih nametnika, spricaj svakih 5 dana cca... osim kad vidis da ce se presvuc, onda mozes i cesce, uostalom Boogi je sve napisao :)

neshomon
30.08.12., 21:15
pa nije mulj,samo tako izgleda to je humusna zemlja koju kupijem bez pesticida.Crna je i kripnija malo,nije tolikom vlazna,ali prebacicu j svakako

neshomon
08.09.12., 15:53
opet ja, posle neupesnog presvacenja tarantila je izgubila 3 noge, ona se normalno ponasa osim sto nece da jede( ako je to normalno ) ali normalno hodane prevrce se.Prebacio sam je u dosta manju posudu jos pre nekog vremena da bi joj hrana bila laksa za ulov li i dalje nista. Zna li neko neki savet da mi da?

Boogi
08.09.12., 17:04
Pa ja bi ti samo rekao neka ima uvek dostupnu vodu,a to sto nece da jede nije nikakav problem,ako si joj danas ponudio i odbila je...sacekaj koji dan pa probaj opet,mozda nije gladna. :)

neshomon
09.09.12., 02:23
da li da je prebacim u vecu posudu,ova u koju sam je sada stavio je as mala

hey-ho
09.09.12., 03:58
Stavi je u vecu posudu, nece joj nista faliti a kao sto sam vec rekao, ne brini za hranu jer je dovoljno debela da se jos jednom presvuce bez da ista pojede. Bitno je samo da je ne premestas cesto nego se odluci za jedan terarijum/kutiju i u njoj nek bude bar naredna 2-3 presvlacenja.

StefanBg
09.09.12., 06:56
kad jos malo ojaca jesce ona, ponudi joj malog leteralisa ili tenabiju za par dana

neshomon
09.09.12., 18:38
Vazi, hvala vam

neshomon
20.09.12., 20:01
Izgleda da ce mi ova tarantula,posle neuspesnog presvacenja uginuti.Hranu odbia ,a sada je pocela da vreme provodi sve vise na otvorima.definitivno joj nesto fali.Vazduha ima dovoljno.Dosta je usporena tako da mislim da je gotova.imam jos jedno pitanje za vas.Chromatophelma i Gramostola su se uvek presvlacile u isto vreme,polovinom meseca.Chromatophelma se i ovaj put normalno presvukla i jos je veca dok Gramostola nije ,niti mi deluje da je spremna.Da li ona mozda sporije raste? Brahipelmi je 5 presvlacenje kod mene.Hvala

hey-ho
20.09.12., 22:18
Mozda ti je Chromatopelma muzjak a Grammostola zenka mada moze to zavisiti od dosta faktora. Ne znam koju Grammostolu imas ali jedina iz tog roda koja raste brze od Chromatopelme je G. pulchripes, a ostale sporo rastu. Sa boehmei ne mozes nista da uradis osim da cekas i vidis da li ce naredno presvlacenje resiti neke stvari i da se ne brines da ce uginuti od gladi. Treset neka bude suv, obezbedi joj posudicu sa vodom i pokusaj da joj stavis neku slabiju sijalicu pa prati kako reaguje na toplotu, mozda bi joj prijalo.

loshme10
21.09.12., 00:14
Ja cak mislim da ni pulchripes ne raste brze od cyaneo...

hey-ho
21.09.12., 01:46
Kako ti znas kad nemas pulchripesa? :P Ja sam imao slingove obe vrste, istog uzrasta i pulchripes je brze porastao i sazreo (obe su zenke). Cyaneo posle otprilike 6-7 presvlacenja pocinje da pravi jako velike pauze do svakog narednog. Cyaneo mi se nakon sazrevanja jos nije nijednom presvukao a to je 2 godine dok se pulchripes nakon sazrevanja jos 2 puta presvukao tj. 2 puta u 2 godine. :)

loshme10
21.09.12., 11:09
Cekaj, ko je napisao da znam? Ja sam rekao da mislim... :D OK je da se pulchripes presvuce 2x u 2 godine, ali cyaneo mi nesto koci... Ja sam imao kada se sve sabere 4 cyaneo u razlicitim periodima(dve sam uzeo kao zenke i 2 kao skroz male). Cak i ta adult zenka se presvlacila na 6-8 meseci(mada nije bila max size). Mada, ne znam u kakvim uslovima ti drzis svoje, ali moje nikad nemaju ispod 25-27C, cak ni nocu preko zime, mozda je do toga...

neshomon
21.09.12., 14:24
Nema problema sada,presvule su se obe,samo je Cyaneo veci,sinoc se presvukla i Grammostola a sa Brahipelmom ne znam sta cu,bas se tesko krece..
A imam gramostolu aureostriatu.

neshomon
27.09.12., 22:50
Uginula mi je ova tarantila koja se lose presvukla.Nije htela nista da jede i uginula.Negde sam procitao da ako su prevelike moze da se desi da prilikom presvlacenja odstrane sebi udove.U svakom slucaju nije mogla da prezivi.

neshomon
09.10.12., 21:01
da li treba sada kada pocne hladno vreme da se stavi neka sijalica tarantulama?Najvise mislim na ovaj prelazni period dok ne pocne lozenje.

hey-ho
10.10.12., 00:31
Ako ti je hladnije u sobi probaj sa slabijom sijalicom (40-60w) i vidi kako se ponasa. Obezbedi joj i neko skloniste da moze da se sakrije ako joj smeta svetlo.

neshomon
10.10.12., 21:20
ima skloniste sve sam to napravio,a u sobi je normalna temperatura.ne znam koliko njima treba 25 stepeni da im ne bude hladno?

hey-ho
10.10.12., 22:50
25-30 stepeni im je najbolja temperatura. Proveri koliko je aktivna, ako se krece u toku dana onda je sve ok, a ako stalno stoji na jednom mestu skupljena onda probaj sa sijalicom.