PDA

Pogledaj punu verziju : Hranjenje paukova koji pletu mreze?



vukodlakavac
26.08.12., 15:35
1. Ako pauk plete mrezu da li mu treba stavljati plen pred nos ko nekim drugim vrstama, ili je mozda bolje da bubu ubacimo u mrezu?
Pitam jer mi ima logike kad toliko pletu da je kao red da se ispostuju a i mozda im je tako prirodnije.
Ovo pitanje je vezano za Pterinochilus murinus.

2. Primetio samkod ovog pauka da koliko god mu buba das on ce svaku da uhvati "u zube" i onda ih valjda umota i ostavi za kasnije...
tj ne znam sta uradi jer ih posle ne mozes naci u posudi.



Sa druge strane isto pitanje za malog (1 cm) Chromatopelma cyaneopubescens
ne znam d ali je ova vrsta prozdrljiva, al znam da stalno plete pa ne znam da li da mu ubacim bubicu u mrezi i cao pa kad bude hteo pojesce je,
ili, moram direktno da ga hranim.

A i ne znam kako da nahranim tako malog pauka, buduci da nemam ni crva, ni buba svabu ni dubija koji su njegove velicina, a kamoli manji.

??

loshme10
26.08.12., 16:34
Ma samo ubacis bubu u terarijum i cao, ona kad je gladna naci ce je sigurno, pogotovo pletaci. ;)

vukodlakavac
26.08.12., 16:38
Pa to sam razmisljao isto mada ono, na vise mesta sam procitao da se buba vadi ako je ovaj ne pojede u roku od dva tri sata.

loshme10
26.08.12., 17:06
Ja ne vadim nikad, i nikad nisam imao problema sa tim jer hranim T samo dubiama, pa i ako krene T da se presvlaci, nema opasnosti...

vukovarac
29.08.12., 11:38
Ako ne pojede, hrana se vadi da ne dodje do pljesni i ostalih nametnika.... I to je vrlo preporucljivo za napraviti. Ako on svaku ugrize, ubije i ostavi nemoj mu opet davati drugu, to vjerovatno znaci da nije gladan nego se samo branio od nje. Kad bude gladan pojest ce...

A sto se tice malog cyana, ako nemas nista malo , uzmi najmanjeg zohara sto imas, zdrobi mu glavu i malo ga rasjeci i ubaci, pojest ce koliko moze :)

vukodlakavac
29.08.12., 22:59
Evo danas cudne situacije,

Ubacim manjeg crvica cyanu, ovaj op kao oce nece, i valjda ga je ujeo i pomerio se,
crve se koprcao malo ali se ubrzo slogirao i udrvenio.

ja kao, ok.. i posle 15 min se vratim pogledam a ono nema crva :P kao smor.. dal je ovaj pobegao pod zemlju ili ga je cyan nekako smotao pa saktrio pojma nemam..

Inace mali se presvukao juce.. a bas me interesuje koliko cesto se mladi paukovi presvlace...

Cold_Beer
29.08.12., 23:09
Evo danas cudne situacije,

Ubacim manjeg crvica cyanu, ovaj op kao oce nece, i valjda ga je ujeo i pomerio se,
crve se koprcao malo ali se ubrzo slogirao i udrvenio.

ja kao, ok.. i posle 15 min se vratim pogledam a ono nema crva :P kao smor.. dal je ovaj pobegao pod zemlju ili ga je cyan nekako smotao pa saktrio pojma nemam..

Inace mali se presvukao juce.. a bas me interesuje koliko cesto se mladi paukovi presvlace...

Nemoj da hranis pauka odmah nakon presvlacenja,treba mu neko vreme da mu ocvrsne skelet,par dana,kod većih tarantula i preko 10 dana. Verovatno je crv pobegao. Koliko cesto ce se mala tarantula presvlaciti zavisi od temeperature,hrane,i od same jedinke zavisi.

Dule
29.08.12., 23:52
Odprilike na mesec-mesec i po' dana,pa vremenom se taj period produzava.

vukodlakavac
30.08.12., 20:45
ee fala, sad jedva cekam da se opet presvuce