PDA

Pogledaj punu verziju : Pomozite!!!



ROMissM
26.08.12., 14:38
Spasila sam guštera od mačke, mada ga je povredila dok sam istrčala napolje. Stavila sam ga u kutiju, prskam ga vodom, videla sam i da je pio istu. Šta da mu dam da jede, ne znam ništa o tome? Nije onaj mali gušter, nešto kao zelembać ali nije zelen.

DigiNS
26.08.12., 15:33
Ako je guster iz prirode pusti ga tamo gde si ga nasla bice on ok ako nema neko ozbiljno krvarenje

ROMissM
26.08.12., 15:36
Jeste iz prirode, ima sa donje strane malo zelene boje i malo ispod vrata. OK, vraticu ga, imao je malo krvarenje, pa sam ga nakapala jodom. Nadam se da nisam pogresila. Pozdrav.

Proka
26.08.12., 15:56
Nisi pogešila, smo ga pusti napolje i ispunila si svoju gradjansku duznos ;)

nenad
26.08.12., 16:16
I eliminiši tu mačku, naravno ;) Jod je ok ako ne prskaš gušteru po glavi, i nije loše da se razblaži sa vodom, kada se daje reptilima. U terarijumu će biti pod stresom, zato se slažem sa ostalima da ga treba pustiti, oporaviće se, ako nije ozbiljna povreda.

ROMissM
26.08.12., 16:46
Nisam znala da se razblažuje, ali sam ga na sreću, ni sama ne znam zašto, razblažila. Sad odoh da ga pustim.

nenad
26.08.12., 17:15
Eto, super. Može i bez razblaživanja, ali u principu, bolje je razblažiti, čak 1:10, najbolje, mada, naravno, ne mora to baš precizno da bude.