PDA

Pogledaj punu verziju : Paukovi i svjetlo



Semberac
29.08.12., 22:56
Zdravo, od aprila ove godine imam malu zlatokoljenastu. Uzeo sam ju kada je još bila manja od 2 cm raspona, i do sada je lijepo napredovala. Zanima me postoji li neko riješenje da se ubaci neka slaba lampa u terarij kako bih ju mogao posmatrati i tokom noći. Znam da su paukovi noćne životinje, i pitam se da li bi vještačka svjetlost (ma koliko slaba) bila loša za pauka?

Primijetio sam da se umiri kada ju osvjetlim telefonom, kao na primjer dok kopa neku rupicu i ja je osvjetlim, ona samo stane i smiri se.

Dule
30.08.12., 00:15
Ja planiram da napravim policu i stavim neka prigusena svetla jednog dana kad mi svi pauci budu bili za velike terarijume.Samo nikako da ubacis u terarijum,neka sija spolja da se ne bi pauk povredio.

Ja planiram da napravim policu i stavim neka prigusena svetla jednog dana kad mi svi pauci budu bili za velike terarijume.Samo nikako da ubacis u terarijum,neka sija spolja da se ne bi pauk povredio.

hey-ho
30.08.12., 01:15
Paukovi ne vide crveno svetlo pa bi mogao da nabavis crvenu neonku (ne znam gde), ili da ofarbas onu obicnu ali ne znam koliko bi u tom slucaju neonka grejala, ali je ja svakako ne bih ostavljao celu noc upaljenu. Ne secam se da je bilo neke price o iskustvima s ovim, pa mozes eksperimentisati i javiti rezultate :)

marko
30.08.12., 09:16
Probaj sa par crvenih LED da ne razmišljaš o tome da li će osvetljenje da greje. :)

Semberac
30.08.12., 11:17
Tako nešto sam i kontao. Htio sam nešto ovako da ubacim http://www.drsfostersmith.com/product/prod_display.cfm?pcatid=22818 - ono baš simulacija mjesečine. :D