PDA

Pogledaj punu verziju : Tarantula i raznovrsna hrana ?!



Mikaccc89
30.08.12., 05:03
Cao svima, imam A.Geniculatu vec oko skoro godinu dana, raspon nogu oko 6 7 cm...

Pitam se posto je jako prozdrljiva, da li moze da jede i neku drugu hranu osim zivih buba.
Posto trenutno nemam buba, da li bi mogao da joj dam neko parce mesa ili nesto slicno??

Da li bi to imalo neku losu stranu???

Do sad najgluplje stvari koje je pojela (slucajno) su parce kartona i kackavalj :S

Hvalaa!

marko_pa
30.08.12., 09:51
Moze da saceka nekoliko dana, nedelja, meseci.

Mage
30.08.12., 11:59
Mozda ne svatas digestivni sistem pauka ali oni ne mogu da pojedu karton..:D
Sto kaze Marko mogu oni da cekaju jaaaaako dugo!

loshme10
30.08.12., 14:23
Jel ti to nas malo zezas ili stvarno mislis da je T jela karton i kackavalj?! A kao drugo, kad je toliko prozdrljiva, cudi me da je za godinu dana porasla samo 6-7cm. Moja zenka je za 11 meseci sa 2cm porasla na 16cm. Sad vec ima 20+cm...

Mikaccc89
30.08.12., 16:27
Ozbiljno je pojela malo parcence papira, a sinoc je pojela parcence kackavanja sa leptirom... video sam da je jela i da je pojela :D
Pojela je jednom jednog Jelenka (zenskog) i poveceg Zrikavca sto sam joj jednom navatao..opasna je xD
Pa nije godinu dana, oko 6-7 meseci tacnije, a imala je oko 1cm kad sam je uzeo.

Ma problem je sto nemam buba sad, a ne stizem da uzmem..a vidim da je gladna, stalno napada vodu..:)

Mage
30.08.12., 16:58
Nisam znao da tarantule mogu da probiju oklop jelenku...a definisi samo kako je izledalo to kada je pauk jeo kackavalj? :D

Mikaccc89
30.08.12., 17:43
Da da..malo sam se bojao tad, bio sam spreman da intervenisem..ali ga je sredila za sekund :s imam snimak toga..:)
Hahah pa kao sto jede bubu tako je jela i kackavalj..digla se iznad i klopa :D
dok je jela sam joj ubacio i nekog leptira koji mi je uleteo u sobu, pa je imala u ustima i jedno i drugo :D

Mage
30.08.12., 18:50
Meni ne ide u glavu kako je ona uspela da kroz helicere ubaci enzime koji ce da rastvore tanki kackavalj i posle da ga apsorbuje u sebe...+ kackavalja je 100% biljnog porekla..tako da ne verujem da ju je cak i zanimao..;)

Mikaccc89
30.08.12., 19:32
Pa nemam pojma, video sam 100% da je jela, trebao sam da slika :D kackavalj je mislim bio gauda :)

Jel vam se desava da napada vodu kad sipate. Ja imam spric i sipam joj vodu u jedan deo, ona stalno trci na mlaz, napada pokvasi se cela :S

acajelen
02.09.12., 02:39
Hm. Znaci a. geniculate vole gaudu. To je nesto novo za mene. :D. Intersuje me da li si cackao kackavalj pa je ona dotrcala ili je on tu stajao pa je ona naisla.
Inace kao klinja sam citao u Zov-u da tarantule koje su malo agresivnije oce da jedu sunku. Samo moras da je drzis pincetom i lagano cackas zemlju. E sad kad bi joj dao sunku, maslinu i kackavalj mozda bi znala da ti napravi picu ili neki jos bolji specijalitet :D. Inace sto se tice napadanja vode to je normalno. Vibracije koje proizvodis sipanjem vode su slicne plenu koji mrda. Inace je veoma tesko prevariti tarantulu pipkanjem ili mrdanjem jer tacno zna sta je plen a sta neko vece bice (covek). Ja sam otkrio nacin da ih prevarim zicom za gitaru. Nisu htele da jedu dubije zato sto se malo pomeraju, pa sam ih ja cackao zicom. I jedino tako sam uspeo da ih prevarim i nateram da jedu. zato mi je malo cudno to sto ova tvoja jede sir i karton.

Satyr
02.09.12., 03:42
Vidi dal će čvarke da jede :D

Mage
02.09.12., 12:15
Vec vidim buducnost....
Dodjite u restoran kod Ace Jelena..Za vas danas priprema picu niko drugi do slavnii talijanski majstor pice Genikulata....

filipj97
02.09.12., 20:43
Probaj da das Ementaler, zatim budjavi sir itd. Sto raznovrsnije to bolje :) Moja napada bukvalno sve...

Mikaccc89
04.09.12., 02:47
Hahaha, ma pica ima da bude prste da polizes..:D
Znaci postavljam slike kad sledeci put bude jela sendvic! :D

filipj97
06.09.12., 17:21
Ubaci svoj prtst, zatim snimi sve to(sa zvukom naravno) i okaci...

Mikaccc89
27.10.12., 03:45
opusteno, ima vremena...

Sad mi je pojela jednu skorpiju malu..

Muffy
27.10.12., 03:53
Ona kako je krenula pojesce i namestaj uskoro. :)

Shetkinh07
29.10.12., 00:00
Moja geniculata je pojela hranu za kornjače one račiće male XD Kad sam je dobio nije jela par dana nisam bio nabavio buba , stara kontala da će krepati pa joj stavila hranu za kornače i pojela :D Ja se nisam mogao da vjerujem xD :D

loshme10
29.10.12., 00:32
Ne verujem da je pojela...pre ce biti da je zakopala u treset. Da bi T uopste napala hranu, ona(hrana) mora da se krece...

Shetkinh07
29.10.12., 01:28
Bgm prvo mi stara rekla da je pojela ja nisam vjerovao kasnije ja bio kući i gledao i uzela i pojela, pomjerao sam treset ništa nije ostalo :D

patak
29.10.12., 02:01
moja tarantula je pojela plafon u mojoj sobi, oce ona tako da pojede terarijum i krene tako po kuci da jede sta stigne... ali sada sam joj stavio povodac oko vrata i malo je dresirao pa je sad mirnija i jede samo male kineze, kaze ne voli bube a i lamperija joj je presela, pa joj sad samo mali kinezi odgovaraju...
i tako svaku noc da nebi ostala gladna...

marko
29.10.12., 09:45
...Da bi T uopste napala hranu, ona(hrana) mora da se krece...Ne mora da se kreće, može i da je 'namiriše'.

loshme10
29.10.12., 12:24
Ne mora da se kreće, može i da je 'namiriše'.

Jel me ti to zezas ili...? :D

hey-ho
29.10.12., 12:50
Može da oseti usko lokalizovane mirise jer pored detekcije vibracija, senzorne dlačice služe i kao olfaktorni i hemotaktilni organi. Uz pomoć njih tarantula oseti miris jedinke suprotnog pola pri parenju a tako i plen. Prilikom hvatanja potencijalnog plena, dlačice dodirom daju informacije da li je to nešto jestivo ili ne :)
Uostalom, verovatno si i sam primetio da tarantula nekad ostavi obrok na pola pojeden, obmota ga paučinom i posle kraćeg vremena ga opet uzme i jede. :)

loshme10
29.10.12., 13:51
Primetio sam, ali nigde nisam cuo ni procitao da dlacicama moze da oseti miris! :D

Geni
29.10.12., 14:25
Da potvrdim da mogu. Ako napipaju nešto jestivo, znaju da je hrana u pitanju. Jako davno sa moju seemanni hranio govedinom i pisao sam o tome na forumu. Sasvim normalno je jela. Ne treba to raditi ali će tarantula pojesti i komad mesa ako nema ništa drugo.

marko_pa
31.10.12., 00:30
OK. Ali nece jesti suvu hranu ni pod razno.

Shetkinh07
01.11.12., 00:36
Koliko je dovoljno lateralisa dnevno odrasloj geniculati ? Ja joj dajem po 2 :D I je li problem da ostaju u terarijumu malo duže ako ih nije pojela odma ? :D

darkomarkovic21
01.11.12., 02:03
Koliko je dovoljno lateralisa dnevno odrasloj geniculati ? Ja joj dajem po 2 :D I je li problem da ostaju u terarijumu malo duže ako ih nije pojela odma ? :D

jedan u nedelju dana joj je sasvim dovoljno....

Mikaccc89
04.03.13., 00:35
Juce sam castio svoju genikulatu sa malo mesa jer nisam imao bube. Tako da smo zajedno rucali krmenadle..

homer
05.03.13., 10:03
Ako gledamo na hranu kao energiju onda od svega sto kod nas mozes da nabavis na prvom mestu su ubedljivo cvrcci,posle njih idu zohari pa tek onda crvi.. vec kome je bitno sta mu ljubimac jede ;)