PDA

Pogledaj punu verziju : presvlacenje skorpija



neshomon
31.08.12., 00:03
Moze neko da mi kaze na koliko se presvlaci skorpija i koliko to traje.Da li duze nego tarantula? Moja se ukocila i ne pomer se iz kucice,stavio sam joj ljusku od oraha.
Hvala

Volfgang
31.08.12., 03:55
Nema tu odredjeno na koliko se presvlaci. Zavisi od vrste skorpije, zavisi od ishrane, zavisi od temperature.

Satyr
31.08.12., 14:23
Moze neko da mi kaze na koliko se presvlaci skorpija i koliko to traje.Da li duze nego tarantula? Moja se ukocila i ne pomer se iz kucice,stavio sam joj ljusku od oraha.
Hvala
koju škorpiju imaš, da li se tako reći naduvala?

neshomon
31.08.12., 20:17
imam ovu obicnu e.carpaticus,ali uopste ne izlazi iz kucice.A moze li mi neko reci koliko raste ona?

neshomon
09.10.12., 22:04
ova skorpija je da kazem prilicno dosadna,stavio sam joj ljusku od oraha kao kucicu postotu lepo moze da se zavuce i uopste je ne vidjam.Ne znam ni da li jede,ja joj redovno dajem ali ne vidim nekog rasta kod nje.sada je oko 2 cm.

ova skorpija je da kazem prilicno dosadna,stavio sam joj ljusku od oraha kao kucicu postotu lepo moze da se zavuce i uopste je ne vidjam.Ne znam ni da li jede,ja joj redovno dajem ali ne vidim nekog rasta kod nje.sada je oko 2 cm.

Volfgang
11.10.12., 11:34
Sta si ocekivao od skorpija? Da ces ih vidjati non stop? Normalno je to kod njih da ih ne vidjas uopste. Raste od prilike do 5cm. Ti ako hoces izvadi tu ljusku da bi je vidjao, ali onda nemoj da se cudis ako bude uznemirena i nervozna. Skorpije su nocne zivotinje. Ja sam moju H.petersii video mozda 5-6 puta nakon parenja. Takvo ponasanje je sasvim normlano. Jedino sam P.transvaalicus-a vidjao non stop. A sto se tice presvlacenja, P.transvaalicus-a sam cekao 5 meseci da se presvuce. Strpi se malo, i bice sve u redu.