PDA

Pogledaj punu verziju : Moj prvi leopard gekon



Aleksandar16
08.09.12., 10:28
Dobar dan , juce sam kupio svog prvog leopard gekona u ns exotics evo slika
41924193419141944195i posle kada sam ovo slikao otisao sam i kupio stiropor povrsine terariujuma i stavio sam mu grejac na na stranu gde nije ova pecina .

Proka
08.09.12., 12:35
Dobar dan, lep gušter i lep terarijum.
Vidim da nema svetla/spot sijalice da li je ona naknadno stavljena?
Liči mi gušter na muzijaka?
Dobrodošao u sve teraristike!

Aleksandar16
08.09.12., 12:49
:icon_salut: hvala , bolje vas nasao .
nisam stavio nikakvu sijalicu zato sto sam procitao negde da njima netreba sijalica jer oni izlaze nocu pa im je prirodnije da im je grejac folija a ne sijalica evo slike sad kad ima grejac i samo da kazem od kad sam stavio grejac stalno se krije na istom mestu , ranije se penjao i razgledao . valjda se navikao pa onda malo odmara.Danas sam ga prvi put hranio , dao sam mu crve neke koje sam kupio tamo i dosta ih je pojeo . veoma sam zadovoljan 41964197 e da i jos da dodam da se malo plasim jer sam tek uzeo terariujm juce a oseca se farba i onaj lak u njemu . on ima ventilaciju gore ali ipak se plasim . i hranu drzim na terasi

Proka
08.09.12., 12:55
Slazem se da negde kazu da nema potrebe za sijalicom, ali moj savet ti je da istu staviš.
To ti je najlakši sistem grejanja tokom dana i najlakši regulator temperature za terarijum, izmedju ostalog gušteru daješ dnevni i noćni ciklus.
Danju koristiš sijalicu a noću ako ima potrebe kabalgrejač, foliju ili nightglow.
Ne mogu lepo da vidim kako je uradjena pećina gde se krije, ali takodje ako zeliš da narušiš malo estetiku zarad funcijonalsti ubaci kutiju od sladoleda sa tresetom unutra, napravi rupu u prednjem delu i od toga bolje ne moze :)
Naravno kasnije bi mogao da zamaskiraš sa stiroporom istu kutiju.
Sve u svemu, uzmi listaj ovaj forum i dosta ćeš naučiti.
Pozdrav.

Aleksandar16
08.09.12., 13:05
hvala na svemu , kada se bude malo navikao na mene da mogu da ga stavim u ruku onda cu da ga izvadim i da lepo slikam sve da vidis .