PDA

Pogledaj punu verziju : Problem sa C. Cyano-om



Zero-X
09.09.12., 22:19
Pozdrav svima, vec duze vreme forum, ali evo prvi put pisem posto sam se nasao u situaciji da ne znam sta da radim.

Jos u julu mi se presvukao Cyano, ja sam tad bio na planini i kad sam se vratio video sam da mu iznda levog zuba fali deo egzoskeleta (vidi se na slici).4229
Nekoliko dana kasnije sam mu dao jednog supercrva i pojeo je oko pola. Posle toga sam kupio dubie i od tada nece vise da jede uopste. Sad zadnjih par dana samo stoji sklupcan, ponekad se premesti iz jednog dela terarijuma u drugi i nista vise.

Ako je imao neko mozda slicnih problema ili ako ima neko bilo kakav savet, dobro bi mi dosao.
Hvala!

hey-ho
09.09.12., 22:47
Ta anomalija sa helicerom ne bi trebala da predstavlja nikakav problem i verovatno ce se ispraviti narednim presvlacenje.
Dubie jako dobro osete opasnost i cesto se umire u mestu i ne pomeraju nekoliko dana sve dok ne osete da je opasnost prosla npr. pauk je odsetao dalje.
Sto se tice odbijanja hrane, to je za cyaneopubescense te velicine uobicajena pojava, pogotovo ako je u pitanju zenka. Moja zenka je pretprosle godine odbijala hranu 6 meseci, zatim pojela jednog popca i onda opet 2-3 meseca nije nista htela da jede, tako da sto se toga tice nemas brige jer tarantula fakticki ne moze da ugine od gladi dok od zedji moze ali i sto se toga tice cyanei su dosta izdrzljivi jer zive u pustinji.

loshme10
10.09.12., 10:44
Sa slike bih rekao da je ovo odrasla cyaneo, tako da mislim da to ima veze sto nece da jede, a ne sa tom helicerom. Koliko vidim, ona nju ima, samo joj fali taj povrsinski sloj? Cak i da nema jednu heliceru uopste, opet ne bi trebalo da bude problema sa hranjenjem...

Zero-X
10.09.12., 17:49
Hvala puno na odgovorima. Pusticu ga da miruje par dana, pa cu ponovo probati da mu dam da jede.