PDA

Pogledaj punu verziju : pomoc :D



crnogorac
14.09.12., 17:59
pozzz svima novi sam i volio bi da napravim formikarijum :) vazda su mi bili zanimljivi mravi jer na livadi pored kuce imam 2-3 mravinjaka. kad sam se vracao juce iz skole vidio sam veliku kolicinu mrava sa krilima i procitao o tome na ovom forumu. bio sam danas opet ima ih dosta sa krilima al nisam moga da nadjem nijednu bez krila tako da sam uzeo 2-3 matice sa krilima kojima krila bas lose izgledaju i koliko sam vidio pokusavale su da ih otresu. to su oni obicni crni mravi. recite mi kako da nadjem maticu i dajte neki savijet itd :D

Bifrost
15.09.12., 02:19
Pa nema neki konkretan nacin da nadjes maticu, ili naletis na nju ili ne... Ako imaju krila verovatno nisu fertilizovane. Neka ispitivanja kazu kako matice ne odbacuju krila iz tog razloga nego zbog ne prisustva drugih kraljca, ko ce ga znati... Uglavnom u 90% slucajeva ako imaju krila nisu oplodjene, ali kao takve mogu da legu jaja ali iz ne oplodjenog jaja samo muzijak moze da izadje (dronovi). Ako slucajno nadjes neku maticu bez krila onda mozes zapocnes koloniju, a o tome vec ima dosta na forumu i DigiNS bolje zna o tome....

crnogorac
15.09.12., 19:02
nasao sam ih ! cudo :D juce ni jedna sve sa krilima a danas ih ima na svaki cosak ovih bez krila sigurno ima veze jucerasnja velika kisa a danas fin dan pa su to jutros odradili i bas ih ima puno i ovih sto lete :D sad cu da im napravim ono u epruvetu kao sto ste pisali pa sjutra da pravim mravarijum :D

crnogorac
27.09.12., 22:28
narode pomagajte eo 12 dana stoje kraljicu u epruvetu zive su al nece da izlegu jaja! imaju vode sve sam po proceduri napravio al nece da poloze jaja :/ sto da radim ?

Bifrost
28.09.12., 01:32
Jesi siguran da su matice? A i mozda nece da legu jaja u prisustvu drugih matica....

crnogorac
28.09.12., 16:27
ja mislim da jesu.. nisu zajedno nego su sve 3 u psoebne epruvete jedino su epruvete jedna pored druge

DigiNS
28.09.12., 18:33
Cekaj cekaj i samo cekaj, daj sliku kraljica da vidim,neke vrste ne polezu jaja odmah

Antl0ver90
10.10.17., 18:56
Zeleo bih da kupum farmu mrava kao rodjendanski poklon! Da li bi neko mogao da pomogne? Hitno mi je potrebno, imam kratak rok. Pisite na milutin.mijatovic@gmail.com