PDA

Pogledaj punu verziju : jaki smrad u terarijumu



Aleksandar16
15.09.12., 19:32
Imam vec nedelju dana leopard gekona i danas kada sam vadio malo izmeta sto se nagomilalo ja sam primetio da jaaaako smrdi na tom delu terarijuma , on izbacuje svoj izmet u cosku terarijuma kod vrata pa sam primetio da na tom delu ( hladnom ) jako smrdi a na drugom ( toplom ) uopste ne smrdi . a izmet mu je mesane boje , to jest da mu na primer u 4 izmeta jedan je braon a 3 belo zuta . ako imate neki savet molim vas pomozite . ja neznam kako se cisti terarijum . kad se bude naviko da mi staje u ruku da zamenim treset ? ili nesto drugo ? i da li je to neki problem ?

Jazzman
15.09.12., 19:54
Cisti svakodnevno pa nece da smrdi. :D S obzirom da leopard gekoni imaju kloaku gde se sav izmet mesa (urin i ovo drugo) oni kroz tu kloaku obvljaju svu nuzdu.To belo je u stvari kao mokraca a braon je braon. :D

A smrad se oseca jer ne cistis redovno.Kako da cistis?Uzmes pincetu ili sta vec, izvadis iz terarijuma i bacis...Prosto.

vladimir
15.09.12., 23:41
kao sto ti jazzman rece samo cisti redovnije ako ne svaki dan onda svaki drugi i moje zenke vole da vrse nuzdu u jednom cosku hladnijeg dela .njihov izmet inace smrdi sta jedu i dobrije

kao sto ti jazzman rece samo cisti redovnije ako ne svaki dan onda svaki drugi i moje zenke vole da vrse nuzdu u jednom cosku hladnijeg dela .njihov izmet inace smrdi sta jedu i dobrije

hey-ho
16.09.12., 02:12
Samo da dodam da izmet u hladnijem delu vise smrdi jer se sporije osusi. Suv izmet ima dosta slabiji miris.