PDA

Pogledaj punu verziju : Temperatura terarijuma



Kurshlus
22.09.12., 23:05
Pozdrav ,

posto sam nov ovde a dosta sam procitao oko pravljenja i odrzavanja terarijuma . hteo bi za malu pomoc.

Napravio sam terarujum za kameleona 100x50x50 od stakla . Trenutno pokusavam da nadjem odgovarajucu sijalicu koja ce da ga greje tokom ove zime :) . Inace sad testiram na spot sijalici od 60w i nece da predje 28 c' na 30 cm od mesta gde ce da se greje . Inace da pomenem u mojoj sobi je zimi ledara :)

dodacu neke slike sutra da vidite kako izgleda :)

hey-ho
22.09.12., 23:17
Pozdrav!
Mozda je i problem sto je ceo od stakla koje je mnogo losiji izolator od osb-a. Verovatno bi jeftinije prosao da preko zime nekako izolujes terarijum stiroporom ili stirodurom nego da stavljas jacu sijalicu. :)

Kurshlus
22.09.12., 23:34
A da li bi bio problem da do zime ostavim sa ovakvom temperaturom bez jace sijalice ili stiropora , jer neznam sta ako preko noci padne temperatura pre nisko

hey-ho
22.09.12., 23:46
To neka ti kaze neko ko se vise razume u kameleone i njihove potrebe, ja sam dao samo povrsan predlog :)
Mozes se javiti Alenu 0603087016, on gaji kameleone samo je u poslednje vreme slabo aktivan ovde na forumu. Dao bi ti korisne savete.

Kurshlus
22.09.12., 23:52
Hocu . Hvala :)

Proka
23.09.12., 10:21
Moj savet je da uzmeš i za noćno grejanje koristiš ili nightglow ili keramičku sijalicu.

Kurshlus
23.09.12., 11:35
evo sinoc je navukao temperaturu do 31 'C , ugasio sam preko noci i jutros je bila temperatura 24 'C i dalje je ta temperatura bez grejanja ali za zimu se ja plasim :)

Kurshlus
23.09.12., 17:50
Evo par slika terarijuma , nije jos gotov ali pri kraju je , fale sa desne strane vratanca i uva/uvb neonka :) i da , treba jos da se na nekim mestima stegne silikon pa se vide trake :)

Treca slika je gde ce da se sunca .

I jos jedna pomoc ako moze . Posto kao na slici sto vidite sa desne strane ce doci vratanca 70cm x 50cm sa malim resetkama a promaju necu imati . Da li je pametno da stavim 2-3 ventilatora 120x120 od komp. na vratima , koja ce da izvlace ustajali vazduh i tako da resim taj problem ? Slika 4 promer vrata

hopsy
25.09.12., 13:30
Ne znam koliko je pametno to sa kulerom od kompa?! Morao bi da ga lepo zastitis nekom zicom ili necim kroz sta kameleon ne moze da provuce bilo koji ekstemitet.

Sto se samog terarijuma tice, licno meni se ne svidja sto je ceo od stakla, tako je kameleon bas izlozen, napravi mu neko mesto gde je bas gusto granje gde moze da se sakrije. Npr ovo lisce koje ti stoji na terarijumu obmotaj oko neke vertikalne grane.

A sad sto se zime tice, predglog da stavis stiropor oko terarijuma je dobar i ja bih to uradio. Opet, na forumu ima mnogo uskusnijih od mene pa ce ti mozda oni dati neki bolji savet.

pozdrav!

Pogledaj moj terarijum pa mazni nesto ako ti se svidja.