PDA

Pogledaj punu verziju : Pitanje u vezi Zoophobas morio i Blatta lateralis



Aleksandar16
26.09.12., 20:05
Pozdrav,
imam pitanje za Zoophabas morio i blatta lateralis
kada sam kupio L.gekona dobio sam ove dve
vrste zive hrane . Ja njih drzim na terasi
ali posto sada sve postaje hladnije i hladnije
( Brace your self winter is coming )
pa da li ja mogu da ih drzim na terasi i preko zime
odgovor koji ocekujem je ne ali onda imam jedno jos
pitanje .
uz L.gekona sam dobio te dve vrste i onaj prah beli
pa ja sam prvi dan drzao u nekoj kao fioci sve to
pa sam primetio da to jako smrdi . ali neznam
da li smrdi taj beli prah za kalcijum
ili Zoophabas morio i blatta lateralis
i mozda da drzim na otvorenom da ne bi smrdelo
i ako mozete da mi kazete gde vi drzite i da li vam smrdi
Hvala .

marko_pa
26.09.12., 20:57
Smrad verovatno dolazi od Blatta lateralis.
U mom slucaju, sve insekte drzim u podrumu u kontrolisanim uslovima i "loseg mirisa" nema.

Aleksandar16
26.09.12., 21:12
aha , a da li ih grejes u podrumu
jer ja bi onda stavio u garazu naj verovatnije
hvala na odgovoru

stsasa
26.09.12., 22:25
Ako držis bube kako treba u zatvorenoj kutiji bube u principu ne smrde. Meni smrde vitamini jače nego bube. Lateralise verovatno previše zalivaš. Mora se i kutija redovno čistiti kada je držiš u kući. Pogledaj Amere na youtube oni spavaju u sobama sa gušterima i bubama. Imaš bufalo crve oni jedu leševe pa se kolonija lakše održava (ja ih ne držim u koloniji).

Aleksandar16
26.09.12., 22:44
e hvala ti , nego stsasa ja uopste ne zalivam jer ja ih ne gajim nego ih drzim u kutiji od jedno 10 cm x 10 cm x 5 cm od plastike sa rupama na vrhu i onim za jaja unutra . pa cu ja da isprobam da samo stavim lateralise pa onda samo one zoophabas morio pa onda ako to ne smrdi onda cu samo njih da drzim unutra a vitamine cu napolju

Mage
27.09.12., 16:33
Brate bez uvrede ...ali dajem glavu da ce tvoj sledeci post na ovom forumu biti
"Pozdrav,dobio sam l.gekona bla bla bla bla....Primetio sam da dise...dali je to normalno? "
Guglaj malo covece ,'fala bogu pa je bar teraristika za reptile ovde i te kako razvijena...Svaki put kada udjem na ter.org primetim bar po 3-4 tvoja posta sa pitanjima koja su odgovarana jedno 600x do sada...!

stsasa
27.09.12., 17:23
Staviš jabuku i eto vlage kada je ovakvo vreme. Ja sam bube držao godinu dana pre nabavke guštera u kući i niko ih nije namirisao. Sve utiče: vreme napolju, klima u kući, čime greješ kuću, čime greješ kutiju... Dubije i super crvi ne smrde i kada ih zapustiš umereno (bar kod mene), lateralisi već da posebno kada se kolonija prenamnoži i počne da crkava.

Volfgang
01.10.12., 04:55
Ja uspavacoj sobi drzim: preko 100 latera, jedno 300 tenebrija, oko 100 dubia, 16 tarantula, zmiju, skorpiju, preko 80-90 isopoda, 7 miseva i jednog papagaja. Nista od toga ne smrdi ako odrzavas. Uzmi i prelistaj forum, Geni i ostali clanovi su se bas potrudili i objasnili kako se i sta odrzava. Ako hranu budes drzao i zimi napolju, slobodno se oprosti od njih. Potrebna im je temperatura. Pise ovde na forumu sve.