PDA

Pogledaj punu verziju : zatvorene oci prilikom presvlacenja



Branko Spasic
07.10.12., 17:29
Zdravo,

gekon mi se presvlacio, ali je neaktivan, ne jede redovno i oci su mu zatvorene. prilikom presvlacenja ostala mu je koza preko ociju i na nogama koju sam skinuo. ali brine me, oci su mu zatvorene, mazao sam mu malo hloramfenikol mast.
Prvi put se susrecem sa ovim problemom, molim vas dajte mi neki savet.. To je tako vec par dana.
Ako mu uskoro ne bude bolje, da li postoji neka osoba kojoj mogu da se obratim. Izbacio sam treset i stavio sam mu ubruse na pod da se ne bi lepio treset na njega od masti.

marko_pa
07.10.12., 18:09
koliki je gekon?

Branko Spasic
07.10.12., 19:47
odrastao gekon, 21 cm, +-1 cm.

legenda
07.10.12., 20:28
Daj slike da vidimo ovako nam nista ne znaci :)

Branko Spasic
08.10.12., 12:11
Evo slika, nadam se da se vidi, desno oko mu je sad otvoreno ali totalno mutno, a levo je i dalje zatvoreno. Pomozite molim vas. Hvala

42854286

Proka
08.10.12., 16:13
Isti problem je imao L.Gecko od moje devojke, ona je uspela da ga izleči na sledeći način.
Svaki dan mu je brisala oči sa štapićem za oči i mlakom vodom.
Moraći da proverim da li je dodavala nešto od preparata u tu vodu, dodaću kasnije tekst kada se budem čuo sa njom.

Branko Spasic
08.10.12., 18:08
Hvala puno, molim te vidi samo dal' treba da mu mazem i dalje mast uz to.

Proka
09.10.12., 09:57
Znam da ona nije mazala nikakvu mast, zaboravih juče da je pitam.
Čekam da ustane pa da se čujem sa njom i javljam.

poskok
09.10.12., 10:28
oci su verovatno iziritirana prilikom skidanja zaostale koze. jednom mi se desilo nesto slicno sa mladim gekonom (2-3 presvlacenje) i tada sam koristio hlorofenikol mast jednom dnevno. do sledeceg presvlacenja je sve bilo uredu. prati da oci ne pocnu da se uvecavaju sto bi moglo da se dogodi ukoliko je usled loseg presvlacenja ostao zapusen suzni kanal

Proka
09.10.12., 11:42
Evo sad sam se čuo sa devojkom i dobio info.
Ona je samo štapićem za uši i mlakom vodom skidala svaki dan sa očiju, posle prvog presvačenja sve se vratilo u normalu.
Pozdrav i nadam se da će sve biti ok.

Branko Spasic
10.10.12., 10:44
Hvala svima, praticu razvoj, nadam se da ce sve biti u redu.

chovasie
11.10.12., 17:52
Desavalo mi se slicno sa kameleonom. Posle presvlacenja verovatno je ostalo nesto oko ociju sto ga iritira. Samim tim i ne vidi dobro i smoren je. Ja sam mu mazao stapicima za usi Chloramphenicol mast i proslo je posle par dana. Mozda bi mogao da probas sa time. U svakom slucaju nemoj cekati mnogo. Ukoilko neces mast, mozes toplom vodom da probas.
Pozdrav!