PDA

Pogledaj punu verziju : nacin obelezavanja zivotinja



Godfather
09.10.12., 09:45
Jel neko zna na koji nacin se obelezavaju loptasti pitoni, jel ubacuju cip ili nekako drugacije?

PavleR
09.10.12., 11:33
Čipuju se, ili im se spaljuje ventralna pločica. Međutim, spaljivanje radi samo ministarstvo, tako da vlasnicima preostaje samo čipovanje.

Godfather
09.10.12., 14:39
Za ministarstvo me zanima bas kako oni obelezavaju?

PavleR
09.10.12., 15:00
Ministarstvo obelezava samo zmije u vlasništvu registrovanih odgajivača, i to spaljivanjem ventralnih pločica. Spaljivanje ne rade direktno oni već mr Rastko Ajtić iz Republičkog zavoda za zaštitu životne sredine uz prisustvo ljudi iz ministarstva. To znam pouzdano jer sam i sam vlasnik zmije kupljene od Pedje koju je mr Ajtić obeležio spaljivanjem ventralne pločice. O tome kako konkretno ide proces spaljivanja će bolje neko drugi da kaže ko se bolje od mene razume u to. Kad kupiš zmiju uz nju dobiješ tačno položaj pločice koja je spaljena, a to je tanak trag koji sa svakim presvljačenjem postaje sve manje vidljiv. Naravno, ministarstvo ne ide po kućama da obeležava ljudima zmije tako da mi koji držimo zmije iz hobija a koje nisu obeležene smo prinudjeni da ih čipujemo. Moje zmije koje sam imao pre poziva ministarstva da se prijave životinje je čipovala već puno puta na forumu pomenuta veterinarka Nataša.

popke
09.10.12., 18:06
i ja sam svog burmanca cipovao tamo u "Radionici za kucne ljubimce" kod veterinarke Natase i tamo su me uputili ljudi iz ministarstva ! znaci ako je vec nisi kupio obelezenu mora cipovanje !

Godfather
09.10.12., 21:54
Ok, hvala na informacijama...