PDA

Pogledaj punu verziju : Da li tarantulama mogu da skode isparavanja od farbe pri krecenju?



loshme10
11.10.12., 17:53
Dakle, kao sto i sam naslov kaze, za 10-ak dana mi dolaze majstori da krece ceo stan, a ja ne znam da li tarantulama(i gusteru) to moze da skodi? Problem je sto nemam ni gde da ih nosim, a bojim se da ta isparavanja mogu da budu stetna po njih. Jel neko zna, ali da je siguran, da li mogu da ih ostavim u stanu dok se kreci ili ne?

marko
11.10.12., 18:00
Mi smo krečili stan pre recimo dva meseca (ne sećam se tačno kada).
Nisam nigde premeštao paukove i do sada nema nikakvih promena. :)
Sve stvari uključujući terarijume su bile na sred sobe i prekrivene najlonom (klasika).

Ne znam da li ti je pomogao odgovor, da sam na tvom mestu ne bih se brinuo.

Geni
11.10.12., 18:07
Ukoliko ne koristiš poliuretansku farbu za neku drvenariju, neće im ništa faliti.

loshme10
11.10.12., 19:28
Ukoliko ne koristiš poliuretansku farbu za neku drvenariju, neće im ništa faliti.

Ne, nista, samo klasicno krecenje zidova. Hvala na pomoci obojici. ;)

Bluie
12.10.12., 16:10
Pre 6-7 godina kada sam imao milipede krabe i sta sve ne, odradio sam istu varijantu kao Marko, stavio sve pod plasticnu foliju na sred sobe.
Sve je uginulo. Ja bih izneo iz sobe sve zivotinje, da sam na tvom mestu- nista te ne kosta.

loshme10
12.10.12., 17:39
Au jbt! Problem je sto imam u stanu dve sobe, obe se krece, a nemam ih gde. Jedino da mi T budu u jednoj sobi dok se kreci ova druga i obrnuto...

Geni
12.10.12., 18:26
Ma vidi, te milipede su mnooogo osetljivije od tarantula i njih je pre ubio nedostatak vazduha dok su bile pokrivene nego neki toksin iz boje za zidove. Disperzije nemaju toksične materije koje isparavju i nema razloga da sklanjaš tarantule. Boje za drvo sa druge strane mogu da budu uljane, nitro ili poliuretanske i ove poslednje dve su toksične (naročito poliuretan). Disperzija, ponavljam, nije.

loshme10
27.10.12., 18:10
Nova situacija. Treba da izlakiram deo parketa. Jel lak za parket moze da naskodi tarantulama?

hey-ho
27.10.12., 18:17
To vec nesto drugo i s tim se ne bih zezao. Bolje je da ih premestis negde ili da nekako izlepis terarijume kesama, da ne udje taj miris. Tako bi onemogucio ventilaciju na par dana ali ne verujem da bi im to smetalo. Bitno je da dobro proluftiras sobu posle lakiranja.
Sacekaj da ti odgovori jos neko ko je bio u ovoj situaciji :)