PDA

Pogledaj punu verziju : Tarantula-pocetak



nebojsa4
15.10.12., 22:48
Prvo pozdravljam sve clanove ovog foruma koji sam posjecivao duze vrijeme [bez registracije] i iz znatizelje citao sve po redu.Dugogodisnji sam akvarista,koji je silom prilika [konkretno manjak prostora] prestao sa ovim divnim hobijem prije nekih 6 mjeseci.Pokusavajuci da nadjem alternativu za hobi kojim sam se bavio,citajuci dosta na ovim stranama odlucio sam se za nabavku tarantule.Prosle nedelje sam od clana Kimo,kupio Lasidoru parahybanu na nekih 6cm sa onim malim plasticnim cricket ceeperom ili kako li se vec zove [mislim da svi znaju o cemu govorim],nesto hrane za pocetak i ciglu kokosovog treseta.Paket mi je u NS isporucio njegov stari,zao mi je samo sto nisam momka licno upoznao,ima jos dosta toga sto me zanima a bezveze mi je da ga stalno cimam na mejl.S njegove strane sve pohvale.
Kao pocetnik prije nego postavim par pitanja napravicu samo jedan rezime,kao podsticaj za svakog ko se prvi put srece sa tarantulama.Nakon dolaska kuci i nenajavljenog upoznavanja mojih curica i supruge sa Lasidorom,ocekivano NEGATIVNE REAKCIJA!!! ali ne po pitanju tarantule [mladja cerka je odusevljena,kaze da je kao plisana] vec po pitanju zohara.Njih sam morao da pobacam,dzaba objasnjavati da to nisu "ONI" zohari.Priprema terarija,treset 3-4cm,tarantula i dva suva lista.Spartanski ali efektno.Terarij na sobnoj temperaturi.Prebrodili smo i prvo presvlacenje.Nista strasno,citajuci o tarantulama prije nabavke sam bio pomalo skepican da li ce ici sve kako treba,medjutim da li je u pitanju pocetnicka sreca ili rezultat ispunjenja osnovnih zivotnih uslova,sve je SUPER!!!U sedam dana sam od prvobitne faze "zaj...ao sam se,sta cu sa ovim" dosao do faze "idealan ljubimac,ih jos da je zenka"!!!
Postavio bih par pitanja,iskusnijim teraristima
1.da li je za tarantulu ove velicine 6-7cm raspon nogu neophodna bas posuda s vodom ili jos uvijek redovno orosavanje terarija zadovoljava njihove potrebe za vodom.
2.danas sam dosta vremena proveo citajuci o rezimu i ucestalosti ishrane tarantula-s obzirom da sam zohare morao izbaciti i da nemam koloniju planiram je hraniti 1 sedmicno [kupovacu lateralise,dubije],koliko sam svatio nece ni to biti problem cak je po nekim postovima to i ok. jer tarantula duze zivi.Vase misljenje
3.koliko cesto trebam mijenjati treset u terariju [pored redovnog odstranjivanja eventualnih ostataka hrane],odnosno da li dolazi do njegovog zasicenja.
4.Koliko jos moze da bude u ovom ceeperu [duzina 20,srina i visina po 12cm],planiram veci terarij,ali posto sam malo izbirljiv i po pitanju estetike i funkcionalnosti,ipak ce se malo oduziti nabavka istog.
Hvala.

Cold_Beer
15.10.12., 23:41
Dobrodošao na forum i u svet teraristike.
Izabrao si tarantulu koja je veoma prozdrljiva i relativno brzo naraste u pravu zverku,jos ako je ženka u pitanju bice preko 20 cm raspon nogu.
Sto se tiče vode bilo bi poželjno da staviš neku posudicu prečnika 4-5 cm i da pokvasis malo oko nje,ja lično uvek držim posudu sa vodom kad tarantula dodje u veličinu od 5 cm raspona nogu.
Mozes je hraniti na svakih 4-5 dana ili jednom nedeljno malo većim obrokom,tarantule mogu mesecima da izdrže bez hrane,a veće jedinke i mnogo duže.
Treset mozes samo dodavati kad se sloj malo stanji,nemas potrebe da ga menjas,ja jednom godišnje generalno operem terarijume i zamenim treset,mada znam ljude koji nikada ne menjaju treset,svako drugacije to radi.
Ja bih posle sledećeg presvlacenja uzeo veći terarijum za pauka te veličine,ali opet kazem da svako drugacije drzi,hrani i čuva tarantule.

nebojsa4
18.10.12., 14:59
Hvala na odgovoru.

cobbi94
02.11.12., 21:00
Koliko cesto treba da se hrani Acanthoscurria geniculata i da li moze da se hrani kisnim glistama? Hocu da nabavim takvu pa bi hteo da znam nesto najosnovnije za pocetak..

loshme10
02.11.12., 21:47
Nemoj da je hranis hranom iz prirode, nego kupi od nekoga uzgajanu hranu. Za jednu T ti je hrana za 100 dinara dovoljna za 2 meseca, i zasto onda rizikovati da uneses neke parazite preko hrane iz prirode...