PDA

Pogledaj punu verziju : Regalis lupa pedipalpama



Muffy
29.10.12., 06:44
Malopre se vraćah iz wc-a i rešim da uperim neku lampicu kod regalisa da bih ga video (pošto nemam puno prilika za to, uvek je u šteku) i vidim ga kako trči po kori drveta i samo zastade i posle par sec. je poceo da trese zadnjicom pa onda pedipalpama da udara u koru drveta i onda posle 10-tak sekundi opet...tad sam ugasio lampicu da bih video da li će to opet uraditi ako nema svetla i nakon 30-ak sekundi sam upalio svetlo i videh da je otišao u stek...šta mu znači to lupanje? Bune se komšije. :p
Nije valjda da mu svetlo toliko baš smeta? :o

loshme10
29.10.12., 12:26
Poecilotherie imaju najbolji vid od svih rodova i sigurno je da je primetio tu naglu svetlost, a da li to lupkanje ima veze sa svetlom, nisam siguran...

homer
29.10.12., 12:33
Da taj regalis nije polno zreo muzjak?? :))

Muffy
29.10.12., 14:22
I ja sam se zapitao da nije muzjak...slikacu ga kasnije pa mi vi recite. :)


Poecilotherie imaju najbolji vid od svih rodova i sigurno je da je primetio tu naglu svetlost, a da li to lupkanje ima veze sa svetlom, nisam siguran...


E to sam provalio, malopre samo udjoh u sobu i on kao da me je video, odma' ode u kucicu... :)

Geni
29.10.12., 14:24
Biće da je dasa spreman za parenje...

Muffy
29.10.12., 15:31
Star je blizu god. i po dana...da l' mogu za to vreme da postanu polno zreli? A bas bedak, nadao sam se da je zenka... :l

hey-ho
29.10.12., 15:42
Može mužjak za godinu i po dana da sazri. Proveri pedipalpe i ako na vrhu vidiš sjajne bulbuse oblika sličnog kao žaoka škorpije onda je to odrasli mužjak i šalji ga na parenje.

jovanbabic
23.12.12., 14:13
Ja imam isto muzjaka koji je isto tako lupao ali je posle presvlacenja prestao nekako mi je mali da bude zreo_?

loshme10
23.12.12., 18:46
Meni se javio drug pre par dana da mu je P. irminia postao polno zreo muzjak, a uzeo ga je kao slinga od 1-2cm u martu. Znaci za 9 meseci ga je dogurao do polne zrelosti! :D