PDA

Pogledaj punu verziju : crvenouha (par nejasnoca koje imam)



Macak Stanislav
31.10.12., 19:04
Dakle pre par dana odlucio sam da nabavim crvenouhu kornjacu u medjuvremenu kupio staklo napravio akvaterarijum za nju onaj sa pregradom i pravim suvim delom kakav dolikuje a ne da se sirotica penje na parce stakla na zidu akvarijuma, sve mi je jasno oko toga sta treba d ajede kolika joj je temperatura potrebna kolika litraza itd ...
Ali nigde nisam nasao precizan odgovor koji bi filter bio najbolji za npr moj at on ne racunajuci suvi deo ima 87l e sad koji filter ja da uzmem za to da nebi toliku kolicinu vode menjao bas svake nedelje znam da moze da se produzi vreme izmedju ciscenja ako kornjacu hranimo u odvojenoj posudi .... imam i par nejasnoca oko uvb sijalica (posto je cini mi se nenad vise puta naglasio da su one obavezne) znaci da li one mogu da se kupe sa onim obicnim grlom pa da ih stavim u stonu lampu ? na kojoj visini bi trebalo da budu podignute od ostrva ? da li moraju po ceo dan da budu ukljucene zimi ili je dovoljno 10 sati dnevno kao sto pominjunu na drugim forumima ? gde mogu da se nabave one i koliko mogu da traju pomoglo bi i ako neko zna cenu ? da li je pumpa uopste potrebna za at sa kornjacom ? koje biljke bi mogao da posadim a da ih kornjaca ne unisti ? i najvaznije od svega GDE MOGU DA SE KUPE KORNJACICE DANAS ???

Dendzo
31.10.12., 20:47
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php/10240-pomoc-oko-at-za-crvenouhu?p=133091#post133091

Evo pogledaj ovu temu. Mozda ti bude jasnije. Sto se UV tice trebala bi, ali ako ne mozes da nabavis moze i obicna sijalica, ali da kornjaci dodajes uljane ad kapi na hranu i da joj mazes oklop jednom nedeljno. Kad imas priliku da je izneses na Sunce tokom proleca i leta iznosi je. Sto se duzine trajanja dana tice svetlo bi trebalo najmanje 10 sati biti ukljuceno. Za to gde se mogu kupiti kornjace ne znam! Mislim da ima jos dobrih tema samo malo ih pregledaj. Stvarn ose puno pisalo o crvenouhim kornjacama i ima mnogo dobrih stvari da se procita. Pozdrav :)

Macak Stanislav
31.10.12., 21:34
Zaboravio sam da napomenem da sam procitao svaki topic o kornjacama na ovom forumu pre postavljanja mog :D
a ovo nisam nasao ili je nekako ostalo nedoreceno i ako ga ima negde ..
Nisi mi rekao da li postoji uvb sijalica sa onim klasicnim grlom ili moram da kupujem kompletnu lampu ?
nemam bas iskustva sa bilo kakvim akvarijumima ali koliko sam cuo pumpa sluzi za vazduh e sad to ne treba kornjaci jer ona sama izlazi na suvo ili sam ja nesto pogresno shvatio oko pumpe ?

hey-ho
31.10.12., 21:52
Pumpa je u ovom slucaju bitna za filtriranje vode jer je crvenouhe jako brzo zaprljaju fekalijama. Sto se tice UV lampe, postoje i sijalice sto se uvrcu u grlo ali je pitanje da li ih ima kod nas jer se tu uglavnom prodaju neonske cevi. Sijalicu bi mozda mogao neko da ti nabavi ili da je sam porucis negde sa neta. :)

legenda
31.10.12., 22:30
imacu ja crvenouhe kornjace za neki dan ili sledece nedelje,mozda si mi se i javio evo ti moj broj 063/174-1341

Macak Stanislav
31.10.12., 22:33
Mozda cete me sad ismejati ali zar filter ne prociscava vodu ? e da bas zbog toga sto one prljaju vodu malo vise da li bi bolje bilo da uzmem malo jaci filter od onog sto bi trebalo ali opet razmisljam da ne preteram pa da ne talasa vodu ,ovo za razdaljinu sijalice sam pronasao ako neko nije znao stavlja na 25-30 cm od kopna i za kornjace se uzima ona slabija sa 5% zracenja ... Palo mi je napamet da u isto vreme kad kupim kornjacu (ako je uopste nadjem :( ) kupim i cistaca jednog iste velicine pa reko ako odrastu zajedno i kornjaca ga ne stigne u pocetku mozda se i naviknu jedno na drugo pa da zive u slozi :D
I jos kad bi cistac cistio i kornjacin oklop UF milina :D Negde sam procitao da se ona najbolje slaze sa ancistrusom
E jos nesto :D da li taj ancistrus jede kornjacin izmet ? stvarno mi nije jasno sta oni uopste jedu sve vreme po dnu akvarijuma

Pokusacu da nadjem sijalicu sa grlom a ako ne onda cu morati neonku ali zar onda nije manja toplota na ostrvu posto neonka ide preko cele duzine akvarijuma ili sirine svejedno :D

I za biljke mi nista niste rekli da li postoje neke koje kornjaca nebi unistila ???

Nelle333
31.10.12., 23:05
Sijalica: http://www.svezakucneljubimce.com/proizvod/889/sera-reptil-rainforest-compact-5-20w-32020.html samo ne znam da li je dovoljna jacina! Ribice ne mogu sa kornjacama zato sto kornjace imaju jak izmet i urin, i to bi bilo samo mucenje za ribicu. A za filter bi ti preporucio kanister filter zavisno od finansija Atman EF2,Eheim Ecco 2232,
Tetratec EX700.

legenda
31.10.12., 23:27
Moje misljenje je da ti je nepotrebno da pucas 2000-2500 dinara na uv lampu kad mozes isto to i bolje da joj pruzis davanjem multivitamina i mazanjem oklopa AD kapima,nekada imam i po 20-30 kornjaca kuci neke ostanu kod mene i po 6 meseci sve su one bez UV sijalice i do sad nisam imao problema ni sa jednom.Imam jednu od 8 godina kada sam je kupio nisam ni znao sta znaci uv sijalica a ni AD kapi pa je sada ziva i zdrava i mogu da garantujem da je u boljem stanju od bilo koje kornjace koja je bila pod Uv sijalicom i koju su pazili kao kap vode na dlanu!!

marko_pa
01.11.12., 16:21
Filter si trebao da napravis kao pregradni filter za akvarijum.
Kao filter masu da naguras dzakove za krompir i pomade siporeksa(ytong).
Motornu glavu stavis da prebacuje vodu iz filtera u akvarijum i tako si resio filtraciju.
Ali neces ni izbeci zamenu vode. Mozda neces cesto menjati dok je kornjaca mala ali
vec kada poraste, brze ce prljati jer ce izmet biti veci.
Tada bi bilo dobro da promenis 50% na nedelju dana.
Ancistrus nece jesti kornjacin izmet. Sta god on da nadje da pojede sigurno ce
i on izbaciti u vidu izmeta a to je opet amonijak.
Maksimalno sto on poraste je 12cm i kad tad ce postati obrok za kornjacu.

Macak Stanislav
01.11.12., 21:46
Nekako mi je jednostavnije i jeftinije uzeti potapajuci filter nego praviti novi sto meni verovatno i nebi islo od ruke posto malo toga umem da napravim da to lici na nesto i sluzi svrsi :D
E sad za taj filter koliki da gledam da ima protok vode po satu (valjda to pise na kutiji od svakog filtera :S ) ako je meni u akvarijumu negde oko 60-ak litara vode racunajcu i suvi deo i kamencice i sve ostale drangulije da on nebi puno smetao (talasao vodu) kornjacici a opet da bude dovoljan