PDA

Pogledaj punu verziju : L.parahybana kako je održavati?



smajo122
02.11.12., 22:04
ej pozz,kupio sam sebi lasiodoru,mala je,pa me zanima kako je odrzavati i sta je najbolje za nju,posto je ja hranim crvima koje kupujem u ribolovnim trgovinama dali je to dobro ili ne, i jos nesto mogu li ja nekako uzgajati nesto za njuu

hey-ho
02.11.12., 22:11
Ti crvi (larve muva) nikako ne valjaju jer nisu hranljivi i mogu imati parazite tako da za početak naruči od nekoga mini koloniju dubia ili lateralisa i time je hrani.
Treset treba biti vecinom suv, prisutna cinijica sa vodom i neko skloniste. Hranis je jednom u 4-5 dana insektom malo manjim od nje.

smajo122
02.11.12., 22:23
ok hvala,pozz

a dali bi mogao nesto uzgajati jer mi je vrlo tesko doci do dubia i ostalih la. vise me kosta dostava ili prevoz nego hrana

hey-ho
02.11.12., 22:38
Ne možeš uzgajati ništa što nađeš u prirodi. Najbolje je da jednom naručiš neku veću količinu insekata pa održavaš koloniju i tako ćeš imati stalno dostupne hrane i nećeš morati više da poručuješ. Možda je najbolje da imaš 2 vrste hrane, npr. neke bubašvabe (dubie ili lateralise) i larve nekih tvrdokrilaca npr. tenebrije.

smajo122
02.11.12., 23:10
e hvala puno

CaRee
02.01.13., 11:51
Imam I.parahybanu uzeo sam je u NS-exotic,..Pa sada imam jedno pitanje,ako neko moze da pomogne,,.Zasto mi T samo sedi u kucici,a pritom je zatrpala ulaz od kucice i ne izlazi wec 3dana????:(

Dule
02.01.13., 12:43
Sve je u redu.Mozda se sprema za presvlacenje.To rade dok su male.Moja nije izlazila 3 meseca,a kad je izasla,nije vise ulazila.:)

CaRee
02.01.13., 14:40
Ok hwala druze,.Znacu da se necimam,..Ali kazu kada odbija hranu znaci da se spreama za preswlacenje,,..,ali owa moja T je odbija wec dwe nedelje i nise preswukla jos,,,da li je to normalno???

Dule
02.01.13., 15:40
Jeste,a mozda samo nije gladna,pa pojede nesto jos koj put do presvlacenja.Nudi na svaka 5 dana,pa ako uzme-uzme,ako ne-vadi napolje.Moja prva T nije jela mesec dana,kad sam je uzeo,ziv se isprepadah,ali kasnije sam video da odbijanje hrane nije nista neobicno kod njih koliko god da traje.Vazno je samo da odrzavas vlagu,od gladi ne moze da crkne,mozes i godinu dana da je ne hranis.

CaRee
03.01.13., 12:26
A to sto ne izlali iz kucice da je ostawim,ili da sklonim taj treset da widim sta se desawa unutra,..Bojim se da nije uginula..? :(

Dule
03.01.13., 12:55
Ne diraj je,bar ne jos...dok ne poludis...:) Ja nisam izdrzao i sklanjao sam treset 2 puta.:)Sigurno je ziva i zdrava!

hey-ho
03.01.13., 15:27
Svaki put kad je diraš ti je stresiraš i tako odugovlači presvlačenje. Ako je debela i ako se zatvorila u kućicu verovatno će se presvlačiti i ne diraj je dok sama ne izađe a to može biti i više od mesec dana. Ne brini se, neće uginuti. Takve su tarantule, ne mogu stalno biti vidljive a često se ne pomeraju i po nekoliko dana. Verovatno je i to razlog zašto mnogi imaju više od jedne tarantule, tako da kupi još desetak komada i uvek ćeš videti da neka nešto radi :)

smajo122
04.01.13., 14:07
ej ljudi zasto moja T uvjek agresivna a kad joj dam hranu nece da jede
veca 3-4sedmice nista nije jela da joj nije sta bilo i koliko se one cesto presvlace

Baki
06.01.13., 15:09
ej ljudi zasto moja T uvjek agresivna a kad joj dam hranu nece da jede
veca 3-4sedmice nista nije jela da joj nije sta bilo i koliko se one cesto presvlace

Nemoj da joj nudis hranu bar nedelju dana, posle toga probaj opet, ali verovatno ce da se presvlaci i nema razloga da brines. Tarantule ponekad ne jedu i po par meseci. Samo je bitno da imaju cistu vodu. Ucestalost presvlacenja zavisi od starosti tarantule. Dok su vrlo male presvlace se jednom mesecno i kako rastu vreme izmedju presvlacenja se povecava, odrasle tarantule se presvlace 1 u godinu dana, a kad su starije i 1 u 2 godine.

smajo122
08.01.13., 14:58
hvala......

smajo122
12.01.13., 19:03
eej opet mi treba pomoc,pocela je jesti ali je uzasno agresivna
danas se cak i mogla ozljediti,kad sam sipao vodu skocila je na nju i duarila u terarij,nije joj nista
ali treba mi pomoc dali mogu nesto uraditi da se smiri da nebude agresivna,nesto joj dati ili tak nesto

smajo122
12.01.13., 23:02
i zaboravio sam reci,da nije to mozda nesto do mene jer ja cesto premjestam terarij i tako ti,pomozi te mii

Dule
12.01.13., 23:24
Nema veze to sa premestanjem,i ne mozes da je smiris.Budi srecan sto nije neki smor od tarantule,pa de se ne mrda danima sa jednog mesta.:)

Nedelja
12.01.13., 23:29
Moja parahibaha nije jela 34 dana .. danas tek :D Normalno je da se zatrpaju u rupu dok su male jer se osecaju sigurno , kad bude vece nece to da radi . Nemojte tolko oko hranjenja da se sekirate ne moze da crkne od gladi

smajo122
13.01.13., 00:06
ma ja bi nju volio ucuti na ruke,znam da je displej zivotinja i sve to ali nekako je gotivno kad hoda po ruci
jednom sam pokusao stavio ruku unutra i malo je dirnuo po ledima da krene ona se okrenula i ujela mene
:cool:

ACO87
13.01.13., 05:27
Ne mozes da naucis tarantulu na ruku,jedino sto moze da se desi je da bude tolerantna. najbolje je ne uzimati ih u ruke. Ja u pocetku jesam, ali citao sam na forumu da je to stresno da njih i od tad izbegavam.

filipj97
13.01.13., 08:47
Ja kad sam ih uzimao, uzimao sam ih pred presvlacenje ili jedno nedelju dana posle, tad nisu agresivne. Sa geniculatom i sa cyaneopubescens sam to radio.

Nedelja
13.01.13., 11:18
kolka ti je ta parahibaha ?

smajo122
13.01.13., 14:11
8-9 cm u rasponu nogu

Baki
13.01.13., 15:52
Ja svoju LP ni ne pomisljam da uzimam u ruku, do nekog uzrasta je bila ok, kad joj ceprkam po terarijumu samo me ignorise, ali posle nekog vremena je poludela i sad napada sve sto se pomeri u terarijumu, ako slucajno termostat padne ona brzo pritrci da vidi da li moze da ga ubije :P

marko
13.01.13., 16:10
ma ja bi nju volio ucuti na ruke...
Da nabaviš neku drugu životinju koja zaista može da se navikne na tvoje ruke, a tarantulu da ostaviš u terarijumu?

Nedelja
13.01.13., 16:43
Mare , nije sto si mi imenjak al si kralj :D Kupis hrcka pa ga ceskaj celu noc i celi dan

legenda
13.01.13., 17:50
A imam ja jedno pitanje da li je moguce da imam 300 tema od L.parahybani i da ima 300 tema o tome kako je navici na ruke,nece da jede,kako je odrzavati i svaki put se otvara nova tema o tome a ima ih 300 pre nje u kome je sve lepo opisano,postoje i sajtovi gekogecko,ns.exotick i prica se ponavlja sa glupim pitanjima.Zato su i mnogi otisli sa foruma

cubeaim
23.01.13., 20:58
Zdravo drustvo.. Uzeo sam da danas malu L.parahybanu. Telo oko 1-cm.. Stavio sam je u malu kutijicu 10x10. Ubacio sam treseta jedno 2cm i cepic sa vodom. Jel mi nesto ne dostaje i da li treba da joj obezbedim neko skloniste??

exer92
23.01.13., 21:01
Bolje od tog cepica za vodu napravi skloniste a sto se tice vlaznosti prskaj povremeno treset. Ne treba posudica dok su tako male, bar sam ja stekao takav utisak ovde citajuci razne teme.

cubeaim
23.01.13., 21:05
A od cega da napravim skloniste?? mala je kutija, ne znam sta da ubacim al da ne zauzme celu povrsinu??

Dule
23.01.13., 21:09
Nasloni parce kore drveta uz zid terarijuma,ili stavi koru na treset i prokopaj rupu ispod nje.Nemoj da prskas vodu po kori,da se ne bi ubudjala.

cubeaim
23.01.13., 21:14
gde sad da nadjem koru drveta.. Jel moze nesto da improvizujem, od nekog panja da otkinem pa da to da operem, prokuvam i osusim??

filipj97
23.01.13., 21:20
Ubaci kamencice u cep da se ne bi udavila tarantula i nemas onda mnogo brige oko vlage.

Dule
23.01.13., 21:23
Upravo to sam i mislio,s tim da ja koru malo u mikrotalasnu ubacim,ne iskuvavam je.

cubeaim
23.01.13., 21:29
ma ne brinem se ja za vlaznost.. Do sada nisam cuo da se ni i jedna tarantula udavila.. E sad ako sipam litar vode u terarijum, a da nezna da pliva.. to je vec tema za iskusne ljubitelje egz. zivotinja... :club: zaebavam se..
Nego svuda sam procito da za parahybanu treba skloniste. Kakvu koru drveta da nadjem ili nesto da napravim, kupim??

Dule
23.01.13., 21:36
Bilo kakvu samo da nije orah,breza ili nesto zimzeleno.

cubeaim
23.01.13., 21:39
hvala.. odoh u Kosutnjak da cepam drva :D

smajo122
23.01.13., 23:00
dok je moja bila jako mala ja sam uzeo od toalet papra(nezz koliko je to pametno bilo)onu rolnu i otkinuo na pola stavio nazad papir zalijepio i stavio u cosak terarija,preko posuo treset i eto

cubeaim
23.01.13., 23:56
Pa cim kazes dok je bila mala, znaci da joj nista nije falilo.. Ma nabavicu sutra parce kore pa cu da zbudzim nesto. Sve u svemu veliko hvala :)))

filipj97
24.01.13., 07:13
Nego pricam ti da cep nije prevelik, tj ne bi trebalo da bude veci on njenog raspona nogu, jer moze da se udavi tarantula. bezveze rizikujes s tim!

CaRee
05.07.13., 15:20
Drustvo moja T se presvukla dva puta,e sada vidim da sve tarantule pletu mrezu,a ova moja nikad nije plela,da li je to normalno ili treba nesto da uradim,?