PDA

Pogledaj punu verziju : Razlikovanje pola kod kameleona



Vladale87
05.11.12., 13:42
Pozdrav svima!
Interesuje me jedna stvar koja se tice pola mog kameleona, zapravo na forumu sam vido neke oglase u kojima oglasivac kaze da ima bebe kameleona i razlicite cene na osnovo pola, ja iz onoga sto sam cuo jos uvek ne mogu da provalim ovog mog, evo slika pa ako neko moze da mi kaze dali se vidi da li je musko ili zensko, ili nesto trece.. :p
4334

ac10
05.11.12., 16:13
Na zadnjim nogama imas sa zadnje strane na sredini malu izbocinu (mamuzu) kod muzjaka,zenke nemaju nista tu. Tako najlakse utvrdis.

Vladale87
05.11.12., 18:52
Na zadnjim nogama imas sa zadnje strane na sredini malu izbocinu (mamuzu) kod muzjaka,zenke nemaju nista tu. Tako najlakse utvrdis.

To za ove mamuze sam procitao jos pre neko vreme kod Zarka na situ, ali mi je nepoznato to od kad mogu te mamuze da im se primete, da li od rodjenja ili?

ac10
05.11.12., 19:26
Od rodjenja.
Muzjak
4341

Zenka
4342

Vladale87
05.11.12., 19:37
OK, hvala puno

Vladale87
05.11.12., 20:57
OK, hvala puno

Malo sam razocaran cinjenicom da je moj ljubimac zenka, jer sam bas hteo muzijaka,,(sada cu morati da je prekrstim) ali ###... makar cu znati za sledeci put...

ac10
05.11.12., 21:18
Pa neka lepa je zenkica ;)

Vladale87
30.11.12., 00:06
Imam jedno pitanje a vezano je za to da sam primetio da u popodnevnim casovima zateknem kameleona da zeva, nije to ono jutarnje prozevanje koje gledam svakog dana, ili kad se pravi vazna pa pocne da zeva, ona sedi po pola sata otvorenih celjusti, pa se pitam da se ne hlade reptili na taj nacin kao psi, jer sam primetio da to radi kad mi temperatura u terarijumu dosegne 32-33 C, onda joj malo oborim temperaturu za par stepeni otprilike i navlazim biljke i podlogu i ona prestae da zeva? ako je iko od Vas imao ovakvo iskustvo molio bih za savet da ne zabrljam nesto..

ac10
02.12.12., 15:04
Hm... i meni se desava tokom dana da ga vidim da otvara usta i neko vreme drzi otvorenim. Jel zna neko zasto to rade? tj. da li mu nesto smeta pa to radi?

hey-ho
02.12.12., 15:14
To je normalno kod dnevnih gmizavaca. Kad otvore usta, isparava im pljuvacka i tako se hlade. Ukoliko imate posudicu sa stalno dostupnom vodom, nece biti problema.

Sixen
06.12.12., 12:00
Ja sam cuo da zevanje kameleona i nije bas najzdravije. Jer meni su uginula 2, tako sto su ceo dan zevali, i nisam znao sta im fali, imali su sve uslove i vitamine...I ujutru sam ih zatekao uginule...:/ tako da oko tog zevenja, nzm sta da vam kazem. Sad uvek gledam kameleone da li zevaju, imam fobiju od toga :D

hopsy
06.12.12., 16:41
jel moze samo da pojasnis zevanje? Koliko dugo drzi usta otvorenim? Da li ih "zeva" ispod hot spota ili na hladnijem delu terarijuma?