PDA

Pogledaj punu verziju : Bradonja i zrikavci u bekstvu - potreban savet



Underking
20.11.12., 02:40
Pozdrav svima. :icon_salut:
Ovo je moja prva poruka, iako pratim forum vec par meseci - u sustini otkad imam bradatu agamu (od kraja septembra 2012​). Agama ima oko 3,5-4 meseca i super napreduje, ima sve neophodne uslove, super jede itd. Proucio sam bezbroj poruka s gomile foruma na razlicite teme o cuvanju bradonja, tako da s uslovima i ishranom (osim perioda potrebnog da se prevazidje pocetni stres od promene sredine) nije bilo uopste problema. Medjutim, imam problem s nekoliko domacih cvrcaka koji su joj ranije pobegli jer ih nije pojela i sakrili iza pozadine posto izmedju pozadine i stranica terarijuma ima prostora da se zavuku (nisam ja pravio terarijum). Sad su cvrci porasli i cvrce nocu. :mad: Ja sam tokom poslednje 2 nedelje uspeo nekoliko da iscackam i ulovim ili ih agama pojede kad vidi da sam ih isterao. Ali, ostalo je par njih (1-2) i nikako ne mogu da ih se docepam. U sustini imam dva pitanja...

1. interesuje me da li smeta agami kada cvrce po celu noc (na srecu ja mogu da spavam). Rekao bih da ne posto je raspolozena sutradan i odmorna, ne kunja, normalno se ponasa kao i pre.

2. kako da se docepam tih cvrcaka, kako da ih izmamim da izadju iz svojih skrovista iza pozadine. procitao sam na netu neke savete o borbi protv cvrcaka ali se oni vise odnose na generalnu primenu u domacinstvu. Saznao sam da kada odrastu domaci cvrci zive jos oko tri nedelje, pa se nadam da ce relativno brzo uginuti ako ih se ne docepam pre toga. U terarijumu nema vlazne zemlje u koju bi polagali jaja.

Hvala na pomoci! :icon_cheers:

hopsy
20.11.12., 11:45
Opusti se, meni je puna kuca cvrcaka bila neko vreme. Oni znaju da izadju iz skrovista kada je potpuni mrak, bar sam ih ja tako hvatao. Pogasis svetla i uhodis ih baterijskom lampom. Jedino ako se nisu zaglavili negde, onda ih pusti odcvrkutace bez hrane za koji dan.

GEKON
20.11.12., 18:01
kao sto je hopsy rekao, odcvrkutace oni za koji dan... :)
sto ne probas sa blaptica dubiama? oni su spori i neispustaju nikakve zvuke, a idealna su hrana za agame...
iako ti zaluta poneki mocices i ti i bradonja bez problema da spavate...

usput lep bradonja koliko ima santima? :) a i pozadina ti je dobra, de si je uzeo?

Underking
20.11.12., 22:41
Hvala na odgovorima. Cvrci mi nisu po kuci, od pocetka mi nijedna buba nije pobegla. Cvrcci su samo u terarijumu. Ne mogu tamo da ih lovim baterijskom lampom kad pogasim svetla jer bih budio agamu, cak i ako bi izasli iz svog skrovista koje je izmedju pozadine i zadnje stranice terarijuma. :club:

Hranim agamu od pocetka sa lateralisima, dubiama, kao i fobasima od nedavno. Od pocetka mi jede zelenis i povrce (maslacak, rastan, tikvice). Cvrcke samo joj davao samo jednu turu od 50ak njih malih, koje sam nabavio od Milosa, ali ti koji su pobegli i sakrili se u terarijumu sad su porasli i uzrok su ovog problema. Vise mu cvrcke nisam davao mada ih obozava i poludi kad pocnu da skakucu. Trenutno se hrani "samo'' lateralisima, dubiama, fobasima i biljnom hranom. Sad je poceo pohlepno da jede fobase. Moram da pazim da se ne ugoji. :D

Hvala...Agama ima, ako sam je precizno izmerio pre nedelju dana, oko 30 cm i teska je bila 116 grama. Terarijum mi je napravio Kimo, od koga sami kupio agamu. Radio je i pozadinu po mojim zeljama. Kucicu u sredini terarijuma je radio Vlada iz Apatina. Ovom prilikom svima im se zahvaljujem jos jednom. Pozdrav! ;)

vladimir
21.11.12., 00:00
terarijum je ekstre a agama je prelepa ,cvrcci ce crknuti od gladi sigurno .
drago mi da ti se svidja kucica :)