PDA

Pogledaj punu verziju : L.gekon nece da jede hranu prelivenu kalcijum prahom



Aleksandar16
11.12.12., 16:31
Pozdrav
dobar dan , imam gekona vec od polovine septembra i gekon se vec privikao na svoje okruzenje i sve to .
Poslednjih mesec dana moj leopard gekon nece da jede hranu koju sam umocio u onaj prah od klacijuma ,
samo pomeri glavu kad mu ponudim hranu . Ne znam da li da ga pustam da gladuje pa onda da mora da jede
ili to nije toliko vazno .
I zeleo bih da vas pitam jos jednu stvar
uginuli su mi fobasi (ili kako se vec zovu ) pa onda sada sam nasao ovde gde ja zivim nekog ko prodaje
hranu za egzoticne zivotinje . On kaze da ima jako mali tih fobasa ali da ima neke druge crve ,
ja mislim da on ima tenebrije ( jer je rekao manje crve ) pa da li da ih kupim jer ne znam da li su
bolji ili gori od fobasa . i da li su neophodni zohari / buba svabe
HVALA UNAPRED :D

Jazzman
11.12.12., 17:16
Dobro vece. :)

Da li jede nenaprasenu hranu?Nije cudno ako u ovom periodu odbija hranu, iz razloga sto je ovo doba godine njima rezervisano za brumaciju i mirovanje.Tako da ne bi trebalo da te brine sve dok on izgleda zdravo i podgojeno.

Sto se tice hrane-mozes da ga hranis tenebrijama bez ikakvih problema (ali prvo proveri sa covekom da li su to tenebrije ili nek drugi crvi).Takodje je bitno da tenebrije budu dobro uhranjene i punih stomaka pre nego sto hranis gekona.To resavas time sto ces crve drzati u mekinjama sa uvek dostupnim vocem ili povrcem, a predlozio bih ti da im u ishranu takodje dodas neku kvalitetnu mlevenu hranu za macke ili pse.Kada gekon pojede tako nahranjenog crva bice svakako zadovoljan i kvalitetno namiren. :)

Aleksandar16
11.12.12., 17:52
pre svega veliko ti hvala .
On jede nenaprasenu hranu bez ikakvih problema ali kada je naprasim on samo glavom pomeri i nece da jede .
http://imageshack.us/scaled/landing/843/wp000500v.jpg evo slika , mislim da je dovoljno ugojena .
pa da li to znaci da onda taj kalcijum nije toliko vazan .
i za tenebrije da li treba neka velika posuda u kojoj bi ih drzao ili moze nesto manje kao sto sam zuvao one fobase ( bila je kao tegla za dzem velicine sake sa izbusenim vrhom )
hvala ti ponovo :)

Jazzman
11.12.12., 18:56
Ma nista bre, drago mi je da pomognem.

Dobar ti je gekon.Veruj mi, primetio bi da je mrsav (rep bi mu se dosta stanjio).Bitan je kalcijum.S obzirom da nije bebac moras da mu dajes bar jednom nedeljno (bebama se daje vise).Takodje mu stavi u terarijum manju plitku posudicu sa malo kalcijuma (velicine cep od flase ili malo vece).

Projesce on i zaprasenu, moguce da se trenutno nesto istripovao pa odbija.Ali u slucaju da bas bas nece da jede zaprasenu postupi po sledecem uputstvu-Dan pre hranjenja stavi tenebrije za sutrasnji obrok u neku posudicu iz koje ne mogu da izadju.Na dno posude posoli sa mesavinom hrane za macke i kalcijumom.Tako ce crvi da se najedu toga i samim tim ces i gekonu da uneses potrebne stvari.Mada je to vec mozda i bespotrebno preterivanje.:) Projesce on sigurno...

Aleksandar16
11.12.12., 19:08
Veliko ti hvala bas si mi mnogo ucinio :):):)

Jakova
12.12.12., 10:28
ja mogu da nabavim kalcijum u tecnom stanju, pa sta mislite da ga uspricas u pag crva i tako "punjene" da ih das gekonu

Jazzman
12.12.12., 13:29
Mislim da nema potrebe za tim.Komplikovano i bespotrebno...

CobraPrincess
28.12.12., 17:17
Pozz...Imam gekona oko 3 nedelje,star je skoro 3 meseca..rekli su mi da je rano za kalcijum i vitamine,da to treba da se daje kasnije..pa me zanima kada ? Ili sam trebala da mu dajem..

poskok
28.12.12., 20:14
Pozz...Imam gekona oko 3 nedelje,star je skoro 3 meseca..rekli su mi da je rano za kalcijum i vitamine,da to treba da se daje kasnije..pa me zanima kada ? Ili sam trebala da mu dajem..

Naprotiv, najpotrebniji su mu sada kada raste i razvija se. Narocito kalcijum i D3 vitamin (kalcijum pri svakom hranjenju, vitamini 2-3 puta nedeljno)

Proka
29.12.12., 00:45
Lepo reče Poskok, nemoj samo da preteraš nego se drzu njegovog upustva, ili čak napravi kalendar pa zapisuj.
Kalcijum mozeš da ubaciš u posudu pa u terarijum, pa vidi da li će sam da navikne i da uzima iz činije kada se njemu prohte.

CobraPrincess
29.12.12., 16:58
Hvala na odgovoru,ja zaista ne znam zasto mi tako nije receno.Kupicu sto pre.