PDA

Pogledaj punu verziju : P.cambridgei možda lažni kokon



cezare
03.01.13., 08:01
imam zenku p.cambridgei i danas primetio da je postavila kokon.a ukoliko znam pre nego sto je stigla kod mene nije se parila.jel moguce da je lazni kokon?jos nisam cuo za to.:D

Dule
03.01.13., 09:26
Moguce je.Cuo sam za to,ali ne uspevam da nadjem taj klip a i ne mogu da se setim da li je neki od John3800 ili Tarantulaguy-a.Jeba ga...:(

cezare
03.01.13., 09:29
da uzmem kokon od nje?ili da ostane jos?

Dule
03.01.13., 09:35
Nemam licnog iskustva sa parenjem tarantula,pa necu da lupetam,ali ako se nije parila isti djavo,mladih nece biti.Nek se javi neko isqsniji...

loshme10
03.01.13., 10:22
To se meni desilo sa H. maculata. Nadam se samo da neces da prodjes kao ja... Napravila je kokon mozda 15-ak dana posto sam je uzeo(nisam znao da je parena), i odmah ga je da tako kazem odbacila, posto uopste nije bila kod njega, nego je pocela da seta po terarijumu i to bas mnogo i sutradan sam je nasao mrtvu :/

cezare
03.01.13., 10:28
onda da ne diram kokon?

loshme10
03.01.13., 14:18
Nemoj, sto bi ga dirao? Mozda je parena a da ti ne znas. Mozda i dobijes male. A ako sad izvadis kokon, sigurno ih neces dobiti.

hey-ho
03.01.13., 14:35
To se meni desilo sa H. maculata. Nadam se samo da neces da prodjes kao ja... Napravila je kokon mozda 15-ak dana posto sam je uzeo(nisam znao da je parena), i odmah ga je da tako kazem odbacila, posto uopste nije bila kod njega, nego je pocela da seta po terarijumu i to bas mnogo i sutradan sam je nasao mrtvu :/

E, a da nije možda to razlog zašto je uginula i odbacila kokon? Verovatno se spremala da ga napravi kad ju je taj izvadio iz terarijuma i prodao tebi pa je putovanje dosta stresiralo i još posle toga nova sredina na kojoj se nije osećala sigurno. Ženka usled stresa može da odbaci kokon a može i da ga pojede.

cezare, kod tebe će verovatno biti slučaj da će ga pojesti jer su neoplođena jaja tako da ne diraj ništa.

loshme10
03.01.13., 15:00
To je i meni palo na pamet, ne znam koji bi mogao da bude drugi razlog sto je uginula. Bila je "trudna" a put i prebacivanje u drugi terarijum su je istresirali, ###...