PDA

Pogledaj punu verziju : Pitanje oko T koje kopaju



Baki
07.01.13., 01:31
Planiram da kupim T kopaca. To bi mi bio prvi kopac, najradije bi uzeo H. Lividum ali zbog njenog temperamenta sam se predomislio :) . Pa bih hteo da pitam koja vrsta kopa a da je blage naravi i ne previse teska za odrzavanje? I interesuje me da li kopacima odgovara treset ili treba neka druga podloga...

loshme10
07.01.13., 20:41
Tesko da ces da nadjes kopaca blage naravi, ako gledas generalno po rodovima i vrstama. Ali uvek moze da se desi da neka jedinka bude mirna. Ja recimo imam zenku P. muticus(bivsa C. crawshayi) od 12-13cm koja je jako mirna, a one bi trebalo da budu veoma agresivne. Ovu vrstu ti i preporucujem jer su jako lepe i porastu velike(cini mi se da su to najveci kopaci), ali imaju jednu prilicno veliku manu - to je vrsta koja raste najsporije od svih T, pa recimo zenki do 20+cm treba 7-8 i vise godina :p

hey-ho
07.01.13., 21:34
E. cyanognathus, dosta je brza ali nije agresivna. Ne raste velika pa nije potreban ni veliki terarijum a supstrat kao mešavina kokosa i vermikulita u visini od 15-20 cm za odraslu jedinku dok je manja plastična tegla sa izbušenim rupama odgovarajuća za mlade. Dosta je slična E. murinus-u s tim što mislim da je nešto manje defanzivna. O vrsti E. murinus imaš kratak opis na naslovnoj strani.

Baki
10.01.13., 11:42
Ok, hvala vam puno na predlozima :)