PDA

Pogledaj punu verziju : "Fugovanje"?



BBRoten
12.01.13., 09:23
Sta je najjeftinije a opet ne stetno za fugovanje pozadine? (posle stiropora/stirodura a pre nanosa boje)
Hvala unapred

NecrovoX
12.01.13., 13:03
Lepak za pločice ili lepak za stiropor. Čvrsto , relativno jeftino i posle možeš farbati...

exer92
12.01.13., 13:04
Ja se ne razumem preterano oko stetnosti ali bih koristio akrilni git ili neki silikon pa bih to dobro prosusio, ofarbao pa opet prosusio.

stefanvasic
13.01.13., 02:32
Mozda gips?

brane
13.01.13., 06:04
ja sam stiroporsku pozadinu rešio fug masom za pločice. pošto je masa u raznim bojama ne moraš posle da farbaš. zamešaš masu tako da bude malo ređa i onda je naneseš kistom.ostaviš jedan dan da se osuši pa onda ponoviš još 2 sloja.ja sam se malo igrao i nijansirao: npr.tamno smeđa fug masa. tu originalnu nanesem po celoj površini u 2 sloja. onda u novu smesu dodam malo bele fug mase i dobijem svetliju nijansu to nanosim na izbočine.

Dule
13.01.13., 09:58
ja sam stiroporsku pozadinu rešio fug masom za pločice. pošto je masa u raznim bojama ne moraš posle da farbaš. zamešaš masu tako da bude malo ređa i onda je naneseš kistom.ostaviš jedan dan da se osuši pa onda ponoviš još 2 sloja.ja sam se malo igrao i nijansirao: npr.tamno smeđa fug masa. tu originalnu nanesem po celoj površini u 2 sloja. onda u novu smesu dodam malo bele fug mase i dobijem svetliju nijansu to nanosim na izbočine.
Zanimljivo zvuci.Jel moze neka slika te pozadine?

Lizard_King
13.01.13., 10:24
ja kad sam radio pozadine za B.agamu ..
radio sam ljepilom za pločice..
i onda sam na to samo nanio pesak . tako da ima pravo dobar izgled ..
već 3 godine su te pozadine u terra i sve ok

Toster
13.01.13., 12:57
Zanimljivo zvuci.Jel moze neka slika te pozadine?

To je ovako nesto ja mislim, prema ovome sam i ja pokusavao samo moja nije tako dobra :p

http://www.lizard-landscapes.com/reptile-terrarium.html

brane
13.01.13., 17:38
Tosteru,to je otprilike to. Neću stavljati sliku jer nisam zadovoljan izgledom izdubljenih izbočina koje mi nisu baš prirodne. gledao sam to rešenje na nekom sajtu iz našeg regiona.neka žena pravila,oduševilo me.prvo rezbarija stiropora vrhunska. onda tamna fug masa preko cele površine. onda finim i debljim kistom nijansirana svetlija masa po grebenima.ona je čak napravila tri nijanse mešanjem smeđe i bele fug mase.moje je ispalo smešno naspram toga,ali ideja mi izgleda odlična i čim otopli praviću novu pa ću je i slikati. imam ideju da na stiropor trojku poslažem grančice vinove loze,ocrtam položaj grančica,a onda lemilicom zatopim te ocrtane površine,da mi grančice ulegnu u stiropor.grančice ću zalepiti silikonom. onda ću ravne plohe stiropora izrezbariti i obraditi fug masom,ali ovaj put sive boje.ako malo utreniram ruku,to bi trebalo lepo da izgleda :-).

stefanvasic
13.01.13., 17:53
A sta mislite o gipsu umesto fug mase?

Reptile Whisperer
13.01.13., 19:34
To je ovako nesto ja mislim, prema ovome sam i ja pokusavao samo moja nije tako dobra :p

http://www.lizard-landscapes.com/reptile-terrarium.html I ja sam isto mislio da pravim tu , al ne kontam sa cim on to maze i mesa , tj jel ima kod nas da se kupi taj materijal ?

Lizard_King
13.01.13., 19:53
I ja sam isto mislio da pravim tu , al ne kontam sa cim on to maze i mesa , tj jel ima kod nas da se kupi taj materijal ?


On koristi silikon tečni ne toksični ..
ja sam to tražio i nema nigdje u BiH
Možda ima samo ko zna gdje i kako se to zove..