PDA

Pogledaj punu verziju : Grejanje terarijuma...



cubeaim
12.01.13., 23:06
Cao.. Pricao sam sa likom o tome zasto se T. ne presvlaci i nece da klopa neko duze vreme.. Kaze mi da najveci uticaj na to ima temperatura terarijuma... Sobna temperatura je oko 22-23C. Preporucio mi je lampu ili plasticnu flasu tople vode. Probao sam sa flasom i temp. se podigla na 26-27C. Naravno ne dodiruje terarijum i koristim samo preko dana.. Koliko je to pametno???

hopsy
12.01.13., 23:17
22-23 stepena je normalna temperatura, i nema potrebe da se cimas oko toga. Koliko je to "duze vreme"?

hey-ho
12.01.13., 23:29
Sve zavisi koja vrsta je u pitanju. Nekima odgovara 17-24 dok je nekima neophodna 24-30 da bi bile aktivne. Pod "aktivne" se ne misli da treba ceo dan da šetaju već da love kad su gladne, povremeno pletu mrežu, pobegnu ili bacaju dlačice ukoliko se uplaše. AKo samo stoji skupljena u ćošku i ne reaguje naročito ni ako je dodiruješ verovatno je do toga da je temperatura niska.

cubeaim
13.01.13., 00:14
Brachypelma Boehmei.. Mala je jos uvek, telo oko 2.5cm. Zadnji put se presvukla se pre 6 meseci.. Hrana oko 3-4 meseca..
Cudi me sto je tako mala, a retko se presvaci. Obicno mi svi kazu da se mali primerci presvlace do tri meseca..

hey-ho
13.01.13., 01:24
Za Brachypelmu te veličine je prosečan razmak između dva presvlačenja oko 3-4 meseca, ukoliko su obezbeđeni dobri uslovi. Ova tvoja izgleda malo kasni tako da joj povećaj temperaturu i vidi kako će se ponašati tj da li će se malo aktivirati.
Evo ti ovde ukratko o njoj: http://www.care-sheet.com/index/Brachypelma_boehmei
Probaj da joj obezbediš opseg temperature koji je tamo naveden.

cubeaim
13.01.13., 12:31
Hvala.. Znaci temperatura :/
Pise da joj treba odgovarajuci prostor. Trenutno je u plasticnoj kutiji 10x10.. Mislio sam da je po sledecem presvlacenju prebacim u nesto vece. da li da cekam ili da je prebacujem sto pre???

hey-ho
13.01.13., 12:57
Nemoj, dovoljno joj je to i za naredna dva presvlačenja. Pošto se u toj kutijici već odomaćila, pre će se presvući nego da je sad prebacuješ negde drugde. Kad se presvuče, sačekaj 10 dana da očvrsne i onda ako hoćeš, možeš je prebacivati, al kao što rekoh dovoljna je ta kutijica za još neko vreme a kasnije je već možeš prebaciti u krajnji terarijum.

djuki
12.03.13., 01:01
Da li bi na osnovu toga bilo mudro sa moje strane da ubacim neku vrstu grejanja u ter.? Moja geniculata je oko 3-4cm i nije bas preterano aktivna (obicno se zakopa i kulira sve vreme). Isto je drzim u plasticnoj kutiji 20x10cm a temperatura je sobna oko 22 stepena.

Aksont
12.03.13., 01:22
ma kakvi nemoj da dogrevas. to je sasvim dobra temperatura..:) P.S. tarantula nije zivuljka koja ce non-stop da se krece ;)

djuki
12.03.13., 01:37
Znam ja da nece da skace non-stop po teru, iako bih priznajem bio radosniji kada bi se barem malo pokrenula :D. Jedino sam se brinuo da joj mozda nije malo hladno pa se zato stalno zakopava :).

Losmi018
12.03.13., 10:25
Da se nadovezem, imam i ja slican problem. Temperaturau sobi je oko 20 stepeni, imam P. regalisa i dve L. parahybane. Od decembra su kod mene, regalis je aktivan, ali uopste ne jede, niti se presvlaci. Jedna od parahybana se presvukla pre par dana, a ova druga takodje nije jela od decembra. Regalis 3 - 3,5 cm a parahybane 1cm. Sta da radim?

loshme10
12.03.13., 11:57
Nemoj da radis nista, ako nece da jedu, ne mozes ti da ih nateras. 20C im je OK, ali sto je visa temperatura, to brze rastu. Ja sve moje T grejem folija grejacima na 27-28C preko zime, ali to ne mora da se radi ako imaju konstantnu temperaturu od najmanje 20C u stanu...

djuki
12.03.13., 15:15
Nemoj da radis nista, ako nece da jedu, ne mozes ti da ih nateras. 20C im je OK, ali sto je visa temperatura, to brze rastu. Ja sve moje T grejem folija grejacima na 27-28C preko zime, ali to ne mora da se radi ako imaju konstantnu temperaturu od najmanje 20C u stanu...

Da li je mozda pametno da u veci ter. 30x30x20 onda stavim neko grejanje, i ako da sta bi mi preporucili? Foliju ili kabl-grejac? Takodje planiram da ubacim i neko osvetljenje, ali samo LED tako da ne odaje toplotu.

filipj97
12.03.13., 15:22
Ako ti zimi temperatura ide na 20+ stepeni nema potrebe da grejes kao sto ti rekose, a i sad ce biti sve toplije tako da ce verovatno i kod tebe porasti temperatura u prostoriji. Koliko god ti njima povisio temperaturu nece one biti nesto aktivnije, a obicno se T zakopava kad joj je vruce, a ne hladno, znaci nije do temperature nego jednostavno joj je doslo da se zakopa. Moja geniculata kad je imala 4cm zakopavala se povremeno i nakon 2 presvlacenja od tad, skloniste ne koristi osim za presvlacenje niti se ukopava.

djuki
12.03.13., 16:21
Znaci da ne moram onda da se opterecujem toliko, vec da je pustim da uziva kako njoj odgovara? :) Brinulo me je malo posto se stalno ukopava i ne mrda iako znam da je to normalno...