PDA

Pogledaj punu verziju : Vitamini za Leopard Gekona



Aksont
16.01.13., 21:40
Koji se vitamini daju L. gekonu i u kako(stavim u posudu pa jede ili..?)
:)

Proka
17.01.13., 00:42
Ako je Gutload hrane koju daješ dobar onda ti samo treba prašenje kalcijumom ili D3, ako si početnik onda prekoskoči D3.

Aksont
17.01.13., 15:09
Ne hranim ga, jos uvek ga nemam :D Ocu da se raspitam o odrzavanju pre nego sto ga uzmem..:)
Znaci ne trebaju mu vitamini? samo kalcijum?

stsasa
21.01.13., 22:02
Trebaju ti vitamini i kalcijum. Čovek ti je rekao da ako hraniš kvalitetno bube većinu potrebnog će uneti kroz hranu. Puno vitamina je toksično za guštere (strani sajtovi kažu bolje malo nego puno). Za mladog gekona sa kalcijum ne možeš pogrešiti dok vitamine moraš davati umereno i bez preterivanja. D3 je poseban problem jer je potreban i toksičan. Ostav gekonu u posudici čist kalcijum i praši insekte a on će već naći meru. Režim prašenja zavisi od vitamina i minerala koje koristiš.

Brendon Xtasex
17.04.13., 16:27
Pozdrav svima ozbilno se razmsiljam da nabavim jednog leopard gecko pa i meni treba par saveti :
- Jel calijum moze u maloj posudi svakog dana ili zavisi od velicine geckona ?
- Na koliko vreme davati vitamine 2-3 dana ili duze vreme ?
- Jel potrebno + minerali ili je dovoljno calcijum i vitamine i ako je potrebno na koliko vreme se nudi ?
Najverovatnije cu uzeti mladog geckona iz legla

Jazzman
17.04.13., 17:37
-Kalcijum treba da ima stalno dostupan u terarijumu (sipas jako malo u neku manju plitku posudu).Ovo vazi bez obzira na starost i velicinu gekona.

-Ja bih mu davao 4-5 puta nedeljno, zato sto je mali i treba mu zbog pravilnog razvoja.Kako bude rastao tako mu smanjujes.Odraslom mozes da dajes i 1-2 puta nedeljno.

-U sklopu vitamina koje ces nabaviti imaces i minerale, tako da oko toga nema sta da brines.Sto se tice doziranja kalcijuma i minerala-Ja napravim mesavinu obe supstance u razmeri 50:50 i time prasim insekte.Tako radim vec duze vreme i gekoni su u odlicnom stanju. :)

Brendon Xtasex
17.04.13., 18:25
Aha bas takav odgovor samo ocekivao. Svaka cast Jazzman na objasnenju, lepo i detaljno .
Hvala ti puno :D

Oktagon
14.12.13., 11:47
Jel neko zna gde mogu kupiti kalcijum bez vitamina D3?

loshme10
15.12.13., 11:32
Najvise ti se isplati da kupis sipinu kost u bilo kom pet shopu i izmrvis, to ti je 50-60 dinara...

Oktagon
16.12.13., 00:38
Hvala za odgovor. A jel time mogu da zaprasujem hranu? Za leoparde mi treba.

hey-ho
16.12.13., 01:02
Možeš ako dovoljno sitno izmrviš tu kost. Inače, mislim da ima u apotekama da se kupu kalcijumski prašak. A što tražiš da bude be D3?

Oktagon
16.12.13., 01:08
Na nekoliko mesta sam procitao da treba izbegavati D3, procitao sam i u ovoj temi da moze da se zezne nesto ako se pravilno ne dozira. Prvi put imam L. gekone pa ne bih bas da rizikujem i da zeznem nesto...

hey-ho
16.12.13., 01:33
Pa ni kalcijum nije baš dobar kad se predozira kao i gomila drugih stvari što ne znači da treba potpuno da se izbegava. Dakle ne valja previše a isto tako ni premalo. Dok je gekon mali, pravilan razvoj nogu je najvažniji i zbog toga mu je neophodan D3 vitamin da bi vezao kalcijum za kosti. Čist kalcijum se najčešče daje odraslim gekonima sa deficijencijom istog ili gravidnim ženkama radi stvaranja ljuske na jajima. Slobodno uzmi taj sa D3 jer su jako male šanse da nešto krene po zlu, čak i ako predoziraš koji put, za razliku od šansi da se skelet ne razvije dobro zbog nedostatka tog vitamina.
Evo ti jedan dobar forum o gekonima pa potraži detaljnije o ovome:
http://www.geckosunlimited.com/community/forum.php