PDA

Pogledaj punu verziju : Slanje tarantula busom



Toster
21.01.13., 14:15
Kazu mi neki ljudi da salju tarantule busom, pa me zanima kako to funkcionira?
Neka objasni malo netko tko je to radio ako nije problem :)
Hvala

smajo122
21.01.13., 15:12
das pare soferu busa i das mu 5KM na kafu,kazes mu sta ce preuzeti i kad ce doci,sacekas ga na stanci kad bude dolazio i eto

Satyr
21.01.13., 15:25
upakuješ u neku malu kutiju, teko toliko da tarantula stane u nju, daš šoferu u autobusu i kažeš hrana za ribice (nislučajno da kažeš da je tarantula, zmija, gušter... neće hteti da nose onda)
platiš mu 2-3 eura, zavisi na koju razdaljinu šalješ ili mu kažeš da će platiti onaj ko preuzima
pitaš vozača ili šofera kad stižu u to mesto u koje šalješ, zapišeš vreme, registarsku tablicu, ime prevoznika i po mogućnosti kako izgleda bus (crni, crveni, sivi, veliki, mali, na sprat...) i pošalješ sms sa tim podacima onome kome šalješ paket
to je to :)

Toster
21.01.13., 15:26
Ok hvala vam :)

varvarin
21.01.13., 16:55
Ali mene bas interesuje njegova reakcija ako se "paket" u slucaju voznje otvori i iz njega izadje tarantula, koliko bi njemu bilo veselo... :th_ROTFLMAO:

smajo122
21.01.13., 17:04
najbolje bi bilo da je stavi u neku kutiju i tu kutiju u jos jednu,ta druga da bude od stiropora zbog hladnoce,i naravno rupice za zrak,tako i u slucaju da se otvori ona ce ostati u stiroporu,tako sam ja dobio :)

hopsy
21.01.13., 17:17
Definitivno najsigurniji nacin slanja. Znas da ce tarantuli biti toplo, niko nece da tumba kutiju i to je to. Naravno da neces da mu kazes da je taranutula, vecina ljudi misli da tarantule jedu malu decu :)

OBAVEZNO pored ovoga sto je Satyr nabrojao uzmes i vozacev broj telefona za svaki slucaj!

hey-ho
21.01.13., 19:07
Samo da znaš da slanje preko granice i nije baš najsigurnije. Šofer te uvek pita šta je upakovano a neki traže i da otvoriš da pogledaju jer ne bi da imaju problema na granici. S obzirom da će šofer rado ostaviti na granici bilo koji paket sumnjim carinicima (samo da njega ne okrive) jedino što možeš da uradiš kako bi bar minimalno osigurao paket je da uslugu šoferu uvek plati primalac jer će ovaj možda bolje sačuvati paket kad zna da će za njega dobiti nagradu. Ako pošiljalac plati, šofer svojevoljno može predati paket na granici ukoliko oni traže, opet iz razloga da ne bi njega okrivili a boli ga uvo za tebe jer je pare već uzeo.
Za slanje unutar zemlje izbegavati Niš ekspres jer traže puno para za prevoz paketa a ukoliko paket ide preko granice, pripremite bar 5 evra za šofera. Najsigurnije je ako znate nekoga ko putuje tim busom pa da vam ponese paket u svojoj torbi jer na carini ne pregledaju ručni prtljag.

Satyr
21.01.13., 20:13
Definitivno najsigurniji nacin slanja. Znas da ce tarantuli biti toplo, niko nece da tumba kutiju i to je to. Naravno da neces da mu kazes da je taranutula, vecina ljudi misli da tarantule jedu malu decu :)

OBAVEZNO pored ovoga sto je Satyr nabrojao uzmes i vozacev broj telefona za svaki slucaj!

samo ti ne govori šta je unutra, kažeš crvići za ribice i da bude toplo, i on će onda znati da ne bi smelo na hladno
vozač daje broj fona svaki 5. put, tako da na to ne treba računati

Slanje preko granice je druga stvar, to nisam nikad radio, tako da nemam iskustva

Mage
22.01.13., 21:01
Slazem se za Nis express...Ja kada sam slao Nis expresom uzeo mi je oko 500din na foru ja to moram da prenesem,daj soferu za kafu,daj meni za kafu i kao zato sto mora da zauzme mesto,pa kao pola karte....Glupost cista....

hopsy
22.01.13., 23:25
Najvise sto sam dao soferu je 200 dinara! I to za paket gde je bilo 4 terarijuma! To su jedne dzukele smrdljive, cast izuzecima! Desilo mi se da kada sam davao 200 dinara za paketic sa 3 tarantule (kutija od telefona) on me pita "SAMO 200 dinara?" na sta sam ga drsko pitao "da ga nisi slucajno na ledjima iz Beograda nosio?". Od tada taj sofer je prema meni fin. Navorucenije sa majmunima samo majmunski. Bio je i sofer kojeg sam morao da ubedjujem da mi uzmu novac posto je paket bio mali...

Broj telefona mu trazis, ako nece sofer da ti da broj trazis od konduktera. Desilo mi se da se autobus pokvario i putnici su presli u drugi dok je paket ostao sa vozacem. Dva dana sam jurio po autobuskim garazama dok nisam usao u trag paketu. Srecom bio je malo veci chromatus pa je izdrzao dve noci po mrazu, azdaja moja neunistiva!