PDA

Pogledaj punu verziju : Sistece madagaskarske kao kucni ljubimci a ne hrana



Underking
22.01.13., 22:29
Zdravo svima!
Nedavno sam i ja poceo da hranim bradatu agamu sa patuljastim sistecim bubasvabama (elliptorhina javanica) koje sam nabavio kod Bluie-a, a probacu u nekom trenutku i sa madagaskarskim sistecim (grophadorhina portentosa). No, citao sam na dosta inostranih foruma da ljudi cuvaju ove insekte i kao kucne ljubimce a ne koriste (samo) kao hranu. E sad me interesuje kakva je u tom pogledu situacija kod nas u Srbiji. U skladu s tim imam 2 pitanja.

Koliko vas koristi ove madagaskarske sistece kao hranu za svoje ljubimce, a koliko vas ih cuva bas ili samo kao kucne ljubimce?

I drugo....

Vi koji ih cuvate kao kucne ljubimce...interesuju me vasa iskustva i kako ste im sredili habitat...da li su ove bube zanimljive u toj meri da se isplati trosak i trud njihovog cuvanja

poz :icon_salut:
hvala
Underking

hey-ho
22.01.13., 22:36
Ja imam 15 komada. Uzeo sam ih pre godinu dana s namerom da započnem neku koloniju ali sam odustao od toga jer se jako sporo razmnožavaju. Nikako da nađem terarijum viška da ga uredim za njih tako da mi stoje u manjoj kutiji, kao kućni ljubimci :)

Nisam siguran koliko su dobre za hranjenje guštera, naročito veći primerci jer imaju dosta tvrd oklop koji gušteri teško vare.