PDA

Pogledaj punu verziju : prepoznavanje



smajo122
30.01.13., 14:45
ej da li se sa ovim hrani T i zna li neko sta je ovo
4593
4594
ako ne mozete prepoznati stavit cu nove slike,moj drug ima koloniju pa s njom hrani bogomoljku pa ako moze da kupujem od njega

hey-ho
30.01.13., 16:04
Verovatno Blatella germanica. Ima je kod nas po domaćinstvima a možda su i to te što si ih viđao u pekari :)
Za domaću bogomoljku su verovatno bezbedne ali nisam siguran za tarantule...
Osim toga, ovo je bubašvaba koja ti se može razmnožiti u kući ukoliko pobegne iz kutije a spominjao si da tvoji baš i nisu najsrećniji kad im se gomila insekata, namenjenih za tarantulu, šeta po sobi ili kupatilu.
Zašto ne poslušaš savete koji su ti ostali dali i nabaviš tenebrije, fobase ili dubie, koje se NE MOGU odomaćiti i razmnožavati u kući ukoliko ti slučajno pobegnu?

filipj97
30.01.13., 16:09
Ti tarantuli šta god živo bacio, ona će to pojesti. Diskutabilno je šta valja, a šta ne valja, ali danas je toliko jeftina i lako se nabavlja hrana iz uzgoja koja nema nikakvih parazita u sebi koji mogu da naškode pauku.

nenad
30.01.13., 16:12
I ja bih rekao da je ovo Blatella germanica, odnosno buba rus kako se zove u Srbiji. Definitivno ti je drug išao do one pekare ;) Batali to, lepo ti kažu ljudi, i uzmi neke koje nisu sa ovih prostora, da ti se ne bi namnožile u kući.

marko_pa
30.01.13., 16:39
Juce sam jednu navatao i likvidirao.
Rus definitivno. Pentra se po glatkim povrsinama sto nikako nije dobro.
Mogu da se razbeze i zapate vrlo lako a posle...

smajo122
30.01.13., 16:45
hvala vam,evo krenula je skola pa sam nahvatao dobri ocjena iz tezih predmeta pa su mi moji raspolozeni mozda ih ubjedim da drzim dubie a te ruse cu pustiti daleko od kuce