PDA

Pogledaj punu verziju : Novajlija ;)



Salvatore
08.02.13., 13:58
Pozdrav svima, citao sam dosta o tarantulama i razmisljao sam da je uzmem, sad treba mi vasa preporuka koju tarantulu da uzmem, zeleo bi neku koja nece narasti prevelika, koja se nece zakopavati u podlogu, koja nije agresivna, i koja bi bila koliko-toliko aktivna, da li manje tarantule mogu da se hrane crvicima onim za pecanje mislim da su to larve muva ili komaraca tako nesto? i posto sam iz indjije da li ima neko iz onog kraja (indjija-novi sad-pazova) da drzi tarantule da kupim od njega da neidem do BG-a? Unapred hvala :)

P.S. zanima me jos hrana za tarantule posto se svi moji ukucani groze insekata kako se oni drze u nekim posudicama? i koliko mogu da zive ti crvici li cime vec hranim tarantulu?

zaboravio sam jos da pitam jell mogu zive biljke da idu u terarijum posto svuda vidim da plasticno stavljaju?

Dule
08.02.13., 14:19
Uf,bre,mnogo pitanja...:) S obzirom da ne zelis preveliku,mogla bi neka iz roda Brachypelma.Ne hrane se tim crvicima,to su larve muve.Daj tenebrije dok je mali. Tenebrije se drze u kutiji u koju stavis mekinje i povremeno bacis neko voce ili povrce,u slucaju da gajis koloniju.Ako ne zelis,onda samo u kutijici sa malo mekinja,dok ne potrosis,pa posle kupujes novu turu.Mozes da ih krijes u nekoj fijoci gde tvoji ne preturaju.;) Mislim da je zivotni vek tenebrije u fazi crva oko 80ak dana,ako se ne varam.Mogu biljke,ali posto tarantule traze mrak a biljke svetlost,uglavnom se osuse posle nekog vremena,osim kad se stavi odgovarajuce osvetljenje.Valjda je to to...:) Dobro dosao u teraristiq...

filipj97
08.02.13., 14:38
Tenebrije možeš i u kukuruznom grizu da držiš i posudu sa njima staviš u frižider, ne smrde ni malo. Hranu ti pošalju post expressom ili autobusom ne moraš ti lično da ideš po nju.
Ako bi uzimao brahipelmu neku, nemoj skroz malu, jer sporo rastu i verovatno će ti biti dosadno :)

Dule
08.02.13., 15:07
Od sve muke ces morati da qpis jos jednu tarantulu...:)

loshme10
08.02.13., 16:04
Pa ne bih se bas slozio da Brachypelme ne rastu velike. Mogu one da doguraju i do 18cm+. One su neka "srednja klasa" kad je u pitanju velicina. Po onome sto je covek rekao, ja bih preporucio C. cyaneopubescens. Raste do 13-14cm(pritom izgleda jos manje jer nije bas dlakava), ima extra boje, prilicno je aktivna pogotovo u pocetku dok ne isplete mrezu... E sad, neki ljudi vole kad im je ceo terarijum beo od mreze, neki ne vole, a ako si ti u ovoj prvoj grupi onda definitivno cyaneo! ;)

Dule
08.02.13., 16:28
Znam da su srednje.Ja bih mu preporucio L.p.,Nhandua ili geniculatu,ali one su bas velike.C.c jes' manja,ali divlja.Cim je trazio manju,znaci da hoce da je drzi u ruci,a C.c. nije za drzanje nikako.

loshme10
08.02.13., 17:02
Ni jedna T nije za drzanje po rukama ;)

Dule
08.02.13., 18:07
100 puta vec receno...,ali zidovima.Ne vredi.Svako kad prvi put qpuje tarantulu,zamislja sebe kako je drzi u ruci.Moze onda i P.murinusa da uzme.Meni je taj prilicno aktivan i mali...mislim pauk...:)

filipj97
08.02.13., 19:01
Ja svog murinusa retko viđam(odrasla ženka). Neka se još malo raspita, u svakom slučaju generalno i ja preporučujem L. parahybana, N. chromatus ili A. geniculata tarantulu. Uzme mladu ženku i uživa.
Pogledaj na www.nsexotics.net imaš tu sve!

Salvatore
08.02.13., 21:07
Hvala vam svima, zanima me manja tarantula jer sam video da neke tarantule narastu tipa velicine podlaktice a to mi se ne svidja do nekih 13-16cm mi je super, e sad zanimljiva mi je Holothele incei vidim da naraste do 10 cm nije agresivna i to mi je ok, i C. cyaneopubescens mi je interesantna :D e sad kako se krecu cene paukova? na nekim sajtovima vidim 30evra 40evra predpostavlhjam da su to odrasle i velike jedinke a negde vidim 300 din 400din, koja je tu realna cena pauka on nekih 3-4cm?

filipj97
08.02.13., 21:34
Uzmi C. cyaneopubescens mladu zenku, ako imas para to ti je jedno 30-35e i to ti je najbolje!

Vladimir Babic
08.02.13., 23:53
meni je ovaj G.pulchripes sasvim ok tarantulica za početnika,kao što sam i sam ja,ne zavlači se,aktivan je,u sklonište ide samo kad i ja na spavanje,danas sam ga uzeo 1 put u ruku,šetao se sa jedne šake na drugu,umiljat je,nije brz,e sad ne znam koji je pol,jako bih voleo da je ženkica..pozz :)

loshme10
10.02.13., 23:36
Video sam da si pisao u oglasima da trazis cyaneo, ali posto nema veze sa oglasom, necu da spamujem tamo nego ti pisem ovde. Napisao si da trazis malu do 4cm telo. Samo da znas da je cyaneo od 4cm telo ima 10cm u rasponu i vec je skoro odrasla ;)

Salvatore
11.02.13., 20:42
heheh, ja se izvinjavam mislio sam da je to mala posto nemam jos osecaj za proporciju tela i nogu, nisam nikad video tarantulu uzivo tako da sam sa slika i videa nekako zakljucio. Izvinjavam se jos jednom :D