PDA

Pogledaj punu verziju : problem sa terarijumom



Vladimir Babic
09.02.13., 12:28
danas sam naručio N.chromatus-a nekih 6-7 cm.imam pitanje vezano za terarijum,ovaj što ja imam je 20 10 15,da li je veličina ter. skladna veličini takvog pauka,a problem terarijuma je taj što nije pravljen za teraristiku,neko akvaristiku,elem.problem je ustvari u gornjem ventilacionom delu,poklopac je iz dva dela s`tim što na jednom uglu ima zasečen ćošak..pa sad da li mu je to dovoljno vazduva ili da kombinujem nešto sa više vazduha,žica neka,zaštitna žica za prozore od muva i sl.Hvala svima unapred :)

emergency
09.02.13., 13:41
Problem je, poklopac mora biti iz dva dela, jedan deo od žičane mreže, drugi od stakla. Oni zasečeni krajevi su veliki, kroz njih pauk može da izadje.

Dule
09.02.13., 13:53
Qpovao sam ja takve akvarijume,pa ih preradjivao.Zadrzi onaj deo sa drskom,a ovaj drugi sacuvaj za slucaj da ovaj prvi slomis.Pravio sam ram koj prekriva ceo ter,pa na njega odozgo zalepio to parce sa drskicom a preko drugog dela mrezu isecenu od starog komarnika. To ti je za sad dovoljno velik terarijum,ali planiraj da ces uskoro morati da ga menjas.