PDA

Pogledaj punu verziju : Prodaja otrova od tarantule :)!



darko1010
13.02.13., 23:51
Poštovanje!
Skoro sam se uključio na forum zbog velike ljubavi prema ovim zanimljivim kukcima.

Prije svega me zanima, da li iko od vas, ikada prodavao otrov od tarantule? Hvala! Lijep pozdrav:p

Geni
14.02.13., 08:29
Zašto bi neko to radio? I ko bi kupovao otrov tarantula i zašto?

Dakle, odgovor je naravno - ne.

darko1010
14.02.13., 09:21
Hvala na odgovoru. Pa ja primjer ima rodbine u Australiji...tamo je normalna stvar da se kupuje otrov. Razlog tačno ne znam, ja vjerujem da je vezan za medicinu.

Geni
14.02.13., 09:27
Nigde u svetu se otrov tarantula ne prodaje ili kupuje. Ne znam za koju si ti vrstu čuo ali tarantule nisu bile u pitanju.

Dendzo
14.02.13., 14:07
Naucnici vec odavno rade istrazivanja na otrovima tarantula. Pokusavaju da iskoriste neke komponente u proizvodnji nekih lekova i tra la la... Ali za te svrhe oni gaje tarantule u laboratorijama, i nemaju potrebu da kupuju njihov otrov. Tacno je da se u Australiji radi to sto si napisao, ali se ne odnosi na tarantule. Naime u Australiji, pretpostavljam da svi na ovom forumu znaju, zive neki od najotrovnijih paukova na svetu. Zbog toga postoje organizacije koje kupuju paukove od ljudi koji su ih uhvatili, a sve za potrebe proizvodnje protivotrova.

Satyr
14.02.13., 14:11
Pomešao si nešto oko toga
Ja sam video emisije da se u nekim zemljama muze otrov od nekih vrsta tarantula da bi se pravili razni lekovi, al taj otrov se radi u laboratoriji kompanije koja to proizvodi, a ne da pojedinci muzu otrov i da ga prodaju

Geni
14.02.13., 14:12
Uzimaju se otrovi naravno. Atrax na prvom mestu ::D kada smo kod Australije ali nigde se u svetu ne otkupljuje otrov tarantula.

hey-ho
14.02.13., 14:23
Ima toga u Australiji ali ne znam koje tačno vrste "muzu". Koga zanima nek skine preko torrenta dokumentarac "Tarantula: Australia's King of Spiders" u kom se između ostalog spominje i prodaja otrova u svrhe medicinskog istraživanja. Na youtube se može pogledati ali nema verzije na engleskom jeziku, uglavnom baš taj deo sa uzimanjem otrova je na 25:30 min. a otrov izoluje dečko koji ih inače gaji iz hobija a osim razmnožavanja, zarađuje i prodajom otrova.

Geni
14.02.13., 14:31
Imam ga negde i gledao sam ga. Baš me interesuje više o tome. Nema takvih informacija maltene nigde...

filipj97
14.02.13., 15:42
Valjda ih uspava ugljendioksidom pa ima odredjeno vreme dok pauk ne počne da se budi, sećam se iz dokumentarca da je rekao kao da većina to radi tako što preseče neke žlezde, ali pauk onda ugine.

Satyr
14.02.13., 16:02
kolko se ja sećam, nema presecanja žlezda, nego nekim slabim naponom stimulišu žlezde i onda se luči otrov
a to za CO2 je tačno, tako ih uspavljuju

filipj97
14.02.13., 16:43
Pa da, on uzima tako električnom stimulacijom, ali čini mi se da je rekao kako dosta ljudi samo preseče žlezde i onda pauk ugine.

darko1010
14.02.13., 19:00
Zahvaljujem se na odgovorima! Zanimalo me je samo da li slučajno neko zna da li se otkupljuje...a što se tiče vađenja otrova, odnosno kad muzu pauka, bio sam prisutan kad momak, pomoću ''inekcije'' koja je imala na vrhu mali otrov vadi otrov, a pri tome ne oštećuje paukovo zdravlje!

Hvala još jednom

smajo122
14.02.13., 20:06
@darko kad ovako lijepo zapocnu rzgovori nemoj na pola toga staviti hvala i kraj,ostavi par dana nek sve kazu pa onda 8)

darko1010
14.02.13., 22:57
Nemojte me pogrešno svatiti, nisam ja zatvorio temu, ovo je forum o nama dragim insektima, možemo se dopisivati stalno. Ja sam se zahvalio prijateljima na datim odovorima.:p

Geni
14.02.13., 23:15
U tom dokumentarcu se stvarno prikazuje čovek koji skuplja otrov tarantula ali je činjenica da se taj otrov koristi samo za naučna istraživanja. Ništa se od njega ne proizvodi i samim tim nema potražnje za većom količinom. Postoje par instituta koji uzgajaju tarantule i uzimaju im otrov, takođe postoji i potreba da se povremeno prikupi koji uzorak radi istraživanja. Ono što ne postoji, je potražnja za većim količinama istog te ne postoji organizovan otkup istog.

Za razliku od tarantula, otrov nekih vrsta paukova (dakle ne tarantula) se otkupljuje i postoje čak i farme koje se time bave. Latrodectus i Atrax su paukovi (ne tarantule) kojima se redovno vadi otrov.

To je ono što me je privuklo temi, nikada nisam čuo da se otrov tarantula koristi za nešto. Činjenica da je neko počeo da ga otkupljuje bi značio da je za nešto koristan i voleo bih da saznam više o tome.

Pored toga, tarantule nisu insekti. To nema mnogo veze sa temom ali treba napisati.

Vladimir Babic
17.02.13., 06:28
protiv otrov se pravi od iste vrste otrovnice (zmije,pauka,škorpije..):)