PDA

Pogledaj punu verziju : opet ja i moja glupa pitanja..



Vladimir Babic
17.02.13., 15:22
Da li mogu u terarijum kod T. da stavim nekih 15ak cm. domaće mahovine? hvala :)

Ja se izvinjavam ako je pitanje malo,glupog tipa,pošto ima baš dosta mahovine na tresetu,pa ne znam kako to podnose pulchripes i geniculata..hvala na razumevanju :)

Ljudi,ja sam došao ovde da se informišem kod najboljih,a to ste VI,pogledam post ima 30 pregleda,a nijedan komentar,ja sam ovde da bih naučio nešto,svaki savet ili ti sugestija je za moje dobro.Hvala još 1 :)

loshme10
17.02.13., 18:29
Mozes da stavis mahovinu, samo da je cista. Nego da i ja naucim nesto od tebe :D Kakva je to domaca mahovina?! :D

nenad
17.02.13., 18:48
Često može da se desi da ima parazite i druge organizme, koji se namnože i samo razmile po terarijumu. Mada znam i za slučajeve gde su ljudi stavljali a nije bilo problema. Ja kad god sam je koristio sam je prvo ispekao ;)

hey-ho
17.02.13., 19:35
[QUOTE=Vladimir Babic;165126]

Ljudi,ja sam došao ovde da se informišem kod najboljih,a to ste VI,pogledam post ima 30 pregleda,a nijedan komentar,ja sam ovde da bih naučio nešto,svaki savet ili ti sugestija je za moje dobro.Hvala još 1 :)

Tema ima 30 pregleda a malo odgovora jer OPET nisi stavio adekvatan naslov. Razlog zbog kog ti ljudi odgovaraju može biti taj što niko nije siguran da li možeš stavljati mahovinu i ne bi da te navede na pogrešno.
Prva stvar na koju trebaš obratiti pažnju je da li toj vrsti tarantule odgovara mahovina ili bolje rečeno da li bi mahovini odgovarali uslovi u kojima trebaš da držiš tu vrstu tarantule. G. pulchripes je pustinjska vrsta i zahteva dosta suvo okruženje što znači da ne možeš kod nje staviti mahovinu dok kod A. geniculata-e još i možeš nekako ali verovatno neće dugo izdržati jer joj treba dosta vlažan vazduh, dobra provetrenost, svetlost i naravno podloga jer samo na tresetu neće opstati.
Sve u svemu, ukoliko ne nađeš neki panj sa već prisutnom mahovinom teško da će ti "presađivanje" uspeti, a male su šanse da ti uspe i ta na panju (a to opet zavisi od vrste mahovine).