PDA

Pogledaj punu verziju : Prevara iz oglasa



Milosh91
18.02.13., 18:28
brachypelma smithi zenka 14cm 30e,hitno

brachypelma boehmi 13-14cm zenka,30e,hitno

mogu se dobiti obe za 50e..cena je ovakva iskljucivo jer mi je hitno,inace ni u ludilu ih ne bi prodavo za tolko mao para

legenda
19.02.13., 19:18
Evo ljudi u kratke crte samo da znate da se neko ne #####e ko ja,clan Milosh91 iz beograda koj je juce stavio oglas da prodaje zenke tarantule boehmei,smithi zenke zenke od 14 cm-a daje za 50e obe,to je cista prevara na koju sam ja naseo,umesto tarantula poslao mi je telefon neki stari.Eto cisto jedno obavestenje da se vi ne #####ete.Paket je bio poslat pouzecem,njegov broj je 0644558064 navodna adresa mu je Stojana Arapije 24/19,Milos Marjanovic

Proka
19.02.13., 20:08
Moj savet da bi na neki način ovo izbegli je da se stavi limit od na primer 30-40minimalnih postova pre mogućnosti postavljanja oglasa.
A ovo naravno je više nego tuzno, da neko ovako pokušava da zaradi pare.

legenda
19.02.13., 20:12
Da na forumu varalicar.com minimalno 50 postova moras da imas da bi stavio oglas,pa jeste jadno to je sigurno neki klinac,mislim stariji je od mene sigurno.

filipj97
19.02.13., 20:15
Stvarno sramota. Nažalost ne možeš ništa više da uradiš osim da mu tražiš pare nazad, ali ih naravno vratiti neće...

Dendzo
19.02.13., 20:39
Znaci nemoguce da to i ovde rade! Strasno kako sve ljudi pokusavaju da zarade pare.
Proko predog ti je dobar. Trebalo bi takvo nesto uraditi.

carcharias
19.02.13., 21:00
Pod hitno ga prijavi u policiju! ako ti ne vrati pare....

smajo122
19.02.13., 21:14
Pa imas li kakvog prijatelja iz BG ili nekog da pogleda na tu adresu,nije to bas malo para ako on vidi da si ti to ostavio nece vise ni razmisljati o tome,ali kad vidi da si digao potragu za njim nece smijeti hodat

hey-ho
19.02.13., 21:18
Nije mi samo jasno, ako je već nameravao da te #####e, zašto ti umesto telefona nije poslao kamen ili nešto drugo potpuno bezvredno..
Ja kad kupujem nešto preko neta uglavnom tražim da platim pouzećem i ne dajem pare dok ne otvorim paket.
Ta adresa koju je napisao na kovertu može biti izmišljena a obavezno je da se stavi neka na koju će se vratiti pošiljka ukoliko ne stigne do primaoca.

legenda
19.02.13., 21:22
Imam velike pomake samo ne mogu da pisem registrovan je na forumu mislim ulazi na profil ali bicete obavesteni

Dendzo
19.02.13., 21:31
U pravu si Hey Ho. Ulica i jeste izmisljena. Nema nikakvog Stojana Arapije. Ima samo Stojana Aralice.

Vladimir Babic
19.02.13., 21:32
A,brate navato bi ga kad tad da mi uradi tako nešto pocepo bi ga..pojeo bi te paukove!!! p.s. naravno bilo bi mi žao paukova ;)

legenda
19.02.13., 21:32
Ta ulica je upitanju arilice

Geni
19.02.13., 21:54
Užas! Nadam se da će se tom paćeniku ovo vratiti. Prijavi sve to policiji, sada je smanjena granica za gonjenje po službenoj dužnosti sa 15.000 na 5.000 dinara.

Da pomognem:

Novi korisnik se registrovao, Milosh91 na Teraristika.org

Da bi videli njihov profil, idite na ovaj link:

http://www.teraristika.org/member.php?u=4647

E-mail Adresa : jocans@rocketmail.com
Datum rođenja : 14.05.91.
Referenca: N/A
IP Adresa: 24.135.222.131

Lokacija : Beograd




Oglas je postavljen sa IP adrese: 24.135.222.131 cable-24-135-222-131.dynamic.sbb.rs

Geni
19.02.13., 21:57
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php/14835-Prevara-iz-oglasa

legenda
19.02.13., 22:10
Hvala geni imam vec dosta informacij ao njemu i brojeve moblinog,fiksnog videcemo sta ce biti dalje :)

legenda
19.02.13., 22:12
Kazite mi samo kad ga prijavim u policiju sta da kazem da mi slao tarantule? Mislim zabranjeno je slanje zivotinja?

smajo122
19.02.13., 22:28
reci da ti je slao neku opremu za T :-)

Proka
19.02.13., 22:41
Užas! Nadam se da će se tom paćeniku ovo vratiti. Prijavi sve to policiji, sada je smanjena granica za gonjenje po službenoj dužnosti sa 15.000 na 5.000 dinara.

Da pomognem:

Novi korisnik se registrovao, Milosh91 na Teraristika.org

Da bi videli njihov profil, idite na ovaj link:

http://www.teraristika.org/member.php?u=4647

E-mail Adresa : jocans@rocketmail.com
Datum rođenja : 14.05.91.
Referenca: N/A
IP Adresa: 24.135.222.131

Lokacija : Beograd




Oglas je postavljen sa IP adrese: 24.135.222.131 cable-24-135-222-131.dynamic.sbb.rs
Našao ga ja geni, odmah sam predpostavio da je korisnik sbb-a, pa sam ga lako i našao.
Lokacija kod dede i prosledio sve informacije Legendi, nasli smo i ulicu i broj, kao i facebook adresu.
Ti vidi pa mu pukni ban i razmisli o onome sto napisah za postove.

nenad
19.02.13., 22:50
Ma, kakva policija, reši stvari sam. Imaju oni preča posla.

Jasper
19.02.13., 23:04
sad citam i ne mogu da poverujem da se ovako nesto desava....

legenda
19.02.13., 23:24
Odustao sam necu da prijavim policiji jel bi ja najebao :P videcu nekad kad dodjem u bg da resim problem sa njim

popke
19.02.13., 23:51
pa on je trebao da salje tarantule , tebe ne zanima kako moze da se posalje ti si uplatio novac i ocekujes da dobijes tarantule ? ako gresim nek me neko ispravi .

SxOne
20.02.13., 00:11
citam i ovde i na fb i neverujem :O
Srecno Nikola !!!!

homer
20.02.13., 07:48
Pozdrav svima!

Juce sam i ja bio u kontaktu sa momkom,bas u vezi te dve T.. sada kako citam ovu temu,shvatam u potpunosti zasto juce nije hteo da mi posalje paket autobusom sa uslovom da mu uplatim novac posle prijema paketa..

Prosle godine je u susednoj drzavi razotkrivena ekipa koji su tokom godinu dana ostetili mnogo ljudi,samo sa mnogo vecim vrednostima nego u ovom slucaju.. bila je ukljucena i policija jer se radilo o ozbiljnim ciframa.

Strogo odbijajte da saljete novac unapred neproverenim korisnicima,i nemojte da vas mrzi otvoriti temu u kojoj cete pitati ostale clanove za misljenje ili iskustva sa odredjenim clanom. Slicne stvari su ljudi iz okolnih zemalja poceli praktikovati i po misljenjima admina je situacija mnogo sigurnija i opustenija.

Predlog o minimalnom broju postova kao uslov za postavljanje oglasa je opravdan,kao i tema o ovakvim situacijama gde ce korisnici foruma moci da razmenjuju iskustva u vezi ovakvih i slicnih situacija.

Geni
20.02.13., 08:24
Slobodno ga prijavi, ti nisi ništa loše uradio i nemaš šta da brineš. Idi danas u policiju.

Što se tiče minimalnog broja postova... to ne podržavam. Ovaj forum je otvoren za nove članove koji bi da možda prodaju svoje životinje. Pogledajte oglase, ima gomila ljudi koji su se registrovali samo zbog toga. Svi oni, sem ovog jednog, su normalni i pošteni ljudi koji bi samo da prodaju svoju životinju i nije u redu ograničavati im i ovako sužen prostor gde takve stvari mogu da se oglase.

Napisaću jedno upozorenje sa ovim što je Homer rekao u oglasima i staviću i link ka ovoj temi.

Vakko
20.02.13., 08:33
Slazem se sa Geni-em. Ljudi ce poceti da pisu sve i svasta samo da bi sakupili tih 50 postova. Nisam se oglasavao i ako pratim forum dosta dugo. Mozda bi mogli da uvedete pozitivne i negativne kritike (ocene) kao npr. na Limundu. Ili preporuke clanova foruma.

homer
20.02.13., 09:13
Dobar primer postoji opet u inostranstvu :)) (sto znaci da nema potrebe izmisljati toplu vodu,samo promeniti stare navike )gde je deo sa oglasima odradjen sa pozitivnim i negativnim bodovanjem prodavaca .. gde novi kupci odmah imaju uvid u status prodavca po zadovoljstvu ili nezadovoljstvu prethodnih kupaca..

PicVajZ
20.02.13., 10:25
Jako mi je zao sto se ovo dogodilo.
Ipak, predlog od 50 postova ne podrzavam. Pratim ovaj forum svakodnevno, od nedavno sam i registrovan.
Nemam puno pmaetnih stvari da kazem i smatram da spamovanje foruma nije korisno.

Ako budes dolazio u Beograd da resis ovu situaciju, slobodno me cimni, pokusacu da pomognem.

Zhiveli!

filipj97
20.02.13., 11:08
Geni, Brachypelme su beše na CITESu? Mač sa dve oštrice mu je da ide u policiju...

Geni
20.02.13., 11:17
Ništa nije slao niti je primio ikakvu brachypelmu. One su na CITES II listi. Nisu nelegalne za držanje, samo za prodavanje bez papira. Čak su tarantule bile izuzete od prijavljivanja kada se pravilo nulto stanje CITES jedinki.

Sve probleme koje neko može da ima su na onom ko prodaje ili šalje. Dakle, pravo u policiju...

filipj97
20.02.13., 11:48
Pa to je onda odlično što je tako. Trebalo bi to da prijavi.

legenda
20.02.13., 14:57
Ma ko ga #### napisao sam na fejs vise bi voleo da ga neko polomi od batina ili da mi nanese neku stetu nego da mi da 50e nek ih zadrazi,mada kad dodjem u bg svraticu do njega :) Iskreno da se sad vucem po sudovim u jagodini i da na kraj nista ne dobijem ne isplati se,isto su mog druga ######## za vecu kolicinu novca i on je za to zaboravio ali posle 2 meseca ga zve covek i kaze mu da nije jedini koga su ######## i da li hoce da ga prijavi ovaj pristane.I evo vec 5 put je u Jagodinu bio na sudjenje ipak je ovo srbija :)

smajo122
20.02.13., 15:05
ma tako,treba mu otici dva-tri covjeka pa ga dobro natuci,nebi vise smio razmisljati da to uradi a kamoli da pokusa

PicVajZ
20.02.13., 15:53
ma tako,treba mu otici dva-tri covjeka pa ga dobro natuci,nebi vise smio razmisljati da to uradi a kamoli da pokusa

Verovatno si jos mlad. Nasilje samo radja nasilje. To se uvek prelomi na nekom ko je neduzan u celoj prici. Treba smisliti pametnije resenje od onog koje je najlakse.

Adrenalin
20.02.13., 16:36
Bas kao sto Homer kaze, treba uvesti reputaciju clanova, tj. prodavaca i to bi bilo najbolje. Ovo sa postovima bi bilo samo spamanje da se dobije 50 ili koiliko vec potrebnih postova za postavljanje oglasa. Ja licno ne gledam broj postova kod ljudi, neko kvalitet istih. A ovo sta ces i kako ces, predlozio bi ti da ne pises javno, jer kao sto sam ti ranije rekao na fb, zidovi imaju usi ;)

Sretno

Geni
21.02.13., 12:54
I upravo navatan sa iste IP adrese u isto vreme - http://www.teraristika.org/forum/member.php/4378-marker

Eto ko je milosh91 u stvari.

4630

Muffy
21.02.13., 13:41
Ne mogu da verujem da ima takvih smradova. Da je meni ovo uradio naplatio bih mu s' kamatom. :club:
Ko je taj Marker, ne secam se da sam vidjao njegove postove?
Inace, to davanje ocena je dobra stvar, ali bi bilo dobro i da se uvede da novi clanovi ne mogu davati ocene tako da ako lopov otvori vise naloga samo da bi dao bolje ocene samom sebi, nece moci. :)

P.S. Svaka cast na hvatanju lopuze! :D

Geni
21.02.13., 13:47
Imaš na njegovom profilu da pogledaš sve njegove postove a pošto je prijavljen preko FB-a, evo i FB naloga - http://www.facebook.com/marker.bk

Ne kapiram samo to što se tako nonšalantno ponaša nakon što je prevario čoveka. I dalje je na forumu sa oba naloga...

A što se tiče ocenjivanja i potrebnog broja postova za oglase, ajmo to u drugoj temi da ovu ne razvodnjavamo. Nemaju takvi koraci nikakvog uticaja na sprečavanje ovakvih stvari...

loshme10
21.02.13., 13:55
Nije to toliki problem Muffy, jer Geni vidi ko je glasao za sebe sa drugog naloga i moze to lako da sankcionise... ;)

Muffy
21.02.13., 14:11
Lik je genije, ostavio gomilu podataka i krenuo sa prevarom. Priceless. :lol:
Videh mu u profilu da upravo sad gleda ovu temu. Pozz Markeru.

@Loshme

U pravu si. :)

Geni
21.02.13., 14:13
Dobro, odvojiću ovo u posebnu temu kasnije.

Nije ovo prvi put da se ovakve stvari dešavaju (ne na našem forumu nego globalno) i isprobani su razni načini da se to spreči.

Uslovljavanje postavljanja oglasa brojem postova je delotvorno u određenoj meri ali ima mnogo mana. Prvo, članovi kojima je baš stalo da postavljaju oglase će spamovati forum (već viđeno na gomili drugih foruma). Drugo, to takođe nije u duhu ovog foruma jer nam je cilj da pružimo prijateljsku atmosferu svim ljubiteljima egzotičnih životinja. Jako je malo mesta gde neko može da nađe kupce za npr. pitona. Kada neko želi da proda svog ljubimca, treba mu omogućiti da to i učini bez da ga teramo da piše po forumu i nabija broj postova.

Ocenjivanje ili reputacija... Ovo je delotvorno na limundu možda jer nema drugog načina da se vidi ko je pouzdan prodavac ali na forumu to nije slučaj. Svi stari prodavci i članovi imaju veliki broj postova, može se videti šta su radili ranije na forumu, od kada su članovi i kakva iskustva imaju drugi članovi sa trgovinom. Tako se izdvajaju oni pouzdani. Međutim, šta je sa članom koji se registruje da da oglas? Ima ih jako puno takvih, pogledajte podforum mali oglasi. Oni neće imati reputaciju isto kao što sada nemaju istorijat i broj postova. Na vama je da odlučite da li ćete od njih kupovati i kako. Nikako pare unapred i rešen problem. Pouzećem ili lično preuzimanje. Negativnu reputaciju neće niko imati jer ko nekoga prevari neće više biti ovde. Niko ne sedi na forumu u oglasima i vara ljude. Pojavi se neko poput ovog Miloša i to uradi jednom i kraj. Nikada se neće desiti da neko ko ima negativnu reputaciju nešto prodaje.

Ukratko, te mere samo opterećuju ostale članove a nište ne čine u sprečavanju prevara.

Dule
21.02.13., 14:14
Vidim na FBu,veliki je Srbin.Svaka ti cast-BRUKO!

ghost
21.02.13., 16:26
%$#@ sam mu mamu!!!!

vala bas bruka

legenda
21.02.13., 17:47
Ima tu jos par clana koji mi smrde ali necu nikog da prozivam vreme ce pokazati :)

Dzo
21.02.13., 18:21
Ovo je sjajan forum i zao mi je sto se desavaju ovakve stvari. Vise bih voleo da citam neke nase naucne clanke nego ovakve teme...

Nisam bas objektivan za savete mozda cete pomisliti da sam zedan krvi ali u stvari ja sam samo realan. Mislim da taj lik koji je prevario treba da nauci lekciju na tezi nacin. Imate njegove fotografije bacite ga malo na stub srama da novi teraristi znaju kako prolaze oni koji varaju. To je bolje za njega, shvatice da se ne isplati biti lopov i bice bolji covek, naravno dodatno treba da dobije to sto mu legenda sprema. Za njegovo dobro treba sto pre nesto da se ucini! Sto teze to bolje, jer ce bolje da zapamti.

E sad sto se legende tice ti si bre bas legenda kad si dozvolio klincu da te tako nasanka. Ja mislim da stvarno treba da se oprostis od tih 50 evra da naucis za sledeci put. Takodje mislim da je na tebi humana duznost da sto pre reagujes i uradis nesto i na veoma grub ali pravican nacin ispravis tog decka pre nego pomisli da sa ovakvim stvarima moze da se izvuce pa zaglibi jos vise na robiju ili tako nesto. Ma koliko kontradiktorno zvucalo moras da razumes da tako radis jedno dobro delo. NAse drzavne institucije i sluzbe koje su nadlezne za ovakve stvari nisu dovoljno kompetentne i cesto naprave situaciju jos gorom za mlade zalutale ljude, pa ti isti posle jos gore stvari rade. TAcno je da nasilje radja nasilje zato postoji kontrolisana i odmerena kazna. Objasni mu to da razume dok je budes primenjivao.

darkner
21.02.13., 22:42
Pre dve nedelje sam uzeo parahybanu od dotichnog...
Ustartu je krenuo da me pozuruje sa uplatom,sto naravno nisam pristao,jedina opcija je bila placanje pouzecem,kad otvorim paket.
Poslao mi paket,sve regularno,unutra bio spajder,dodushe sa skalpom na bulji od silnog hendlanja...ali sve zavrsheno korektno...

darkomarkovic21
22.02.13., 21:43
sta reci, sem tuga....... :(

Kurshlus
23.03.13., 20:51
Znaci katastrofa , da covek ne poveruje cime se sve ljudi bave

Geni
23.03.13., 21:13
Da, i eno ga opet u oglasu sa novim nalogom - http://www.teraristika.org/forum/showthread.php/14963-prodajem-terarijum

A evo i privatne poruke prevaranta kada ga neko provali ::D



jel si ti normalan majmuncino jedna?? sta glumis ne razumem te? ceo dan sedis za tim kompom nemas sta da radis u zivotu i uperedjujes ip adrese sta ne razumem? pustas muda na forumu,isterujes pravdu kao...aj mi daj link od fejsa ili me dodaj,pa uzivo da mi kazes sve sta imas? ustv nemoras ako si se uplasio uzivo nista da mi kazes al bar me dodaj na fejsu da popricamo..moronu asocijalni patetični...za 800din da varam ljude,kakav si ti maloumni degenerik xD

oo7
23.03.13., 21:51
Zasto jednostavno ne date coveku ip ban i cao... Ne kapiram svrhu sto da ga pustate da pise oglase...

Geni
23.03.13., 21:55
Veoma je lako promeniti IP adresu, ona je dinamična. Par reseta kablovskog modema i nema više te IP adrese. IP ban nema nikakvu svrhu.

oo7
23.03.13., 22:08
A neki browser ban? Kako god, i obican ban ce raditi posao... Tebi nije tesko 100x da ga banujes a o5 nije bas lako otvoriti 100 email adresa...

Po meni je skroz bzv da covek koji je optuzen za prevaru bude online dok mi ovo pisemo...

Nov sam ovde, jos mi ni ljubimac nije stigao :) al bez obzira na to nemam lose namere... shvatite ove moje postove kao dobronamerne komentare ;)

Geni
23.03.13., 22:14
Upravo tako i shvatam ;).

Razumem bes što ovakvi mogu slobodno da se registruju na forum ali morate da razumete da nije tako lako banovati nekog. IP adresa se menja, browseri takođe. Jedini način je da se ide korak ispred. Uvek je meni lakše da ga banujem jer je to meni jedan klik nego njemu da napravi novu mejl adresu i da se registruje ponovo.

Trajni ban koji funkcioniše je nešto što mnogi žele da naprave i mogle bi dobre pare da se uzmu ukoliko neko nekada nađe način da to ostvari ::D

Strašno je što takvi ljudi postoje ali oni čine jako mali broj. Ne treba se previše opterećivati njima, ceo svet pa i ovaj forum su puni dobrih i poštenih ljudi i greota je opterećivati se ovakvim. Ja ću, koliko je u mojoj moći, banovati svaki novi nalog koji ovaj prevarant napravi. To je moj posao ;)

Kurshlus
23.03.13., 22:45
Ma klinac je retardiran , steta sto mene nije nesto prevario .

marko_pa
23.03.13., 23:03
Da, i eno ga opet u oglasu sa novim nalogom - http://www.teraristika.org/forum/showthread.php/14963-prodajem-terarijum::D
To je terarijum koji sam ja pravio i prodao pre ...??? odavno.
Ne mogu da se setim kome. Mislim da je isao sa tarantulom u kompletu.

oo7
23.03.13., 23:48
Upravo tako i shvatam ;).

Razumem bes što ovakvi mogu slobodno da se registruju na forum ali morate da razumete da nije tako lako banovati nekog. IP adresa se menja, browseri takođe. Jedini način je da se ide korak ispred. Uvek je meni lakše da ga banujem jer je to meni jedan klik nego njemu da napravi novu mejl adresu i da se registruje ponovo.

Trajni ban koji funkcioniše je nešto što mnogi žele da naprave i mogle bi dobre pare da se uzmu ukoliko neko nekada nađe način da to ostvari ::D

Strašno je što takvi ljudi postoje ali oni čine jako mali broj. Ne treba se previše opterećivati njima, ceo svet pa i ovaj forum su puni dobrih i poštenih ljudi i greota je opterećivati se ovakvim. Ja ću, koliko je u mojoj moći, banovati svaki novi nalog koji ovaj prevarant napravi. To je moj posao ;)

Nije toliko tesko napraviti takav ban koliko je skupo i neisplativo :) Npr neka sms verifikacija ili tako nesto...

p.s. Mora da ima neki addon koji banuje celu kombinaciju OS+BROWSER+IP... Na kraju krajeva i dinamicka IP nije veliki problem jer svakom moze biti dodeljen samo odredjen broj IP adresa :) Kao sto rece, nisu vredni toga, nego to je moja struka pa ja resio da smorim Terariste :P

marko
24.03.13., 10:53
A evo i privatne poruke prevaranta kada ga neko provali ::D


jel si ti normalan majmuncino jedna?? sta glumis ne razumem te? ceo dan sedis za tim kompom nemas sta da radis u zivotu i uperedjujes ip adrese sta ne razumem? pustas muda na forumu,isterujes pravdu kao...aj mi daj link od fejsa ili me dodaj,pa uzivo da mi kazes sve sta imas? ustv nemoras ako si se uplasio uzivo nista da mi kazes al bar me dodaj na fejsu da popricamo..moronu asocijalni patetični...za 800din da varam ljude,kakav si ti maloumni degenerik xD


"...aj mi daj link do fejsa ili me dodaj,pa uzivo da mi kazes sve sta imas..."


http://www.epicgifs.net/images/show/067DXT40

rellik
24.03.13., 11:46
Ej bre, pa danas mu je rodjendan xD

legenda
24.03.13., 12:49
Ma decko je jedna obicna balava seljacina,klasican net huligan koji misli da sve sme no videcu ga uskoro uzivo pa cu videti sta ima da mi kaze.Glumi nekog huligana neko ludilo

smajo122
24.03.13., 12:53
geni ne brini se oko seljaka,napravi jednu temu u kojoj nas samo obavijesti kad maloumnik napravi novi akaunt i gotovo,ne moj se zamarati glupim ljudima :D

legenda
24.03.13., 12:58
Evo ga huligan mislim da vec ima negde njegov profil,cisto da vidite kako jedan mlakonja se preko neta pretstvalja da je opasan http://www.facebook.com/marker.bk