PDA

Pogledaj punu verziju : L.Parahybana



CaRee
24.02.13., 11:23
Cao drugari kupio sam L.parahybanu :) e sada imam problem,.Tarantula mi samo stoji kod cepa sa wodom i pocela je da joj crni zadnji deo sta da radim,,..??? :(( Ewo i slike 4637

loshme10
24.02.13., 11:39
Uzivaj, ta tarantula ce da se presvuce danas-sutra ;)

CaRee
24.02.13., 11:39
Kada se preswuce da li je dobro da posle sest dana dam hranu,ili duze da se ceka?

Boogi
24.02.13., 11:44
Pa ako je jako mala,i mozes....mozes i jos koji dan da sacekas...mada joj nece nista biti i ako joj das. :)

CaRee
24.02.13., 11:47
Pa owo joj je prwo prswlacenje kod mene,a inace kada sam je uzeo pisalo je da ima 4cm..?

hey-ho
24.02.13., 12:14
Ni na koji nacin je sada ne uznemiravaj jer ce se u suprotnom oduziti presvlacenje. Dakle, samo gledaj i nista ne pipaj :)

CaRee
24.02.13., 13:14
:D Hwala swima,..Stizu slike kada se preswuce..:D Kako kaze "loshme10" za dan ili dwa..:)

loshme10
24.02.13., 13:14
Kada se presvuce, mozes da joj das hranu posle 5-6 dana najmanje, a do tada je ne diraj...

CaRee
24.02.13., 13:20
OK hranim je lateralisima da li je to dobra hrana ili da uzmem neke druge,? A i owi moji leteralisi su malo weci nisu bas jako mali ,pa ne znam hoce biti problem sa njima da je hranim?

Aksont
24.02.13., 13:29
A i owi moji leteralisi su malo weci nisu bas jako mali ,pa ne znam hoce biti problem sa njima da je hranim?
Ja mojoj T ponekad ubacim veceg latera i savlada ga ali samo ako nije jela nedelju dana inace nece da se muci..:)

ZolleRu
24.02.13., 14:08
lateralisi su odlicna hrana, i daj joj posle presvlacenja 5-6 dana lateralisa ali da nije veci od pauka, mozes malo samo navlaziti podlogu i oko cepa i do prvog hranjenja je nediraj..

loshme10
24.02.13., 15:23
Parahybane su prasad, pojesce one i veci plen od njih samih ;)

filipj97
24.02.13., 16:36
Dobrodošao, povećaj malo vlagu i ne diraj je, kao što su ti rekli ostali :)

P.S. Nemoj samo "W" umesto "V" :D

CaRee
24.02.13., 20:36
Hvala vam na odgovorima, :) ok "filipj97" nece vise biti "W" :)

smajo122
24.02.13., 22:08
ej prebacio sam T u veliki terarijum,na pocetku se nije smirivala hodala je svukud napravio sam joj skloniste od kokosovog oraha i u jednom cosku sam stavio ravni kamen i iza njega napunio terestom i zasadio cuvarkucu,
prije 2 dana pogleam T ona se zavukla izmedu cuvarkuce i stakla,ikopala sebi rupu i usla a tu je prilicno tjesno,i sad prije par minuta odem da je obidem a ona iskopala ispred cuvarkuce rupu i zavukla se unutra i sad kad god prodem pored terarijuma ona uleti u tu rupu, zasto to radi? ima skloniste,vlagu hranu i vodu,nezz sto to radi

Dule
24.02.13., 23:23
Kad su male,plasljive su,svaku vecu vibraciju osecaju kao potencijalnu pretnju.Ako imas laminat u qci,pogotovo.Cekaj da poraste,neces smeti da gurnes ruq unutra.:)

filipj97
25.02.13., 06:17
Čuvarkuću slobodno odmah izvadi, njoj ne odgovaraju uslovi koji odgovaraju parahibani, zahteva nisku vlažnost vazduha :D

Vladimir Babic
25.02.13., 08:30
Jel moze cuvarkuca u terarijum malo crnice zemlje u kombinaciji sa kokosovim tresetom ? da li smeta nekom rodu tarantula ili vrsti i sl.hvala :)

smajo122
25.02.13., 13:30
ja sam isto tako uradio pola one zemlje za cvijce a pola treset i super mi raste cuvarkuca,ja mislim da nece smetati nijednom rodu T,samo moras biti pazljiv gdje je kupujes jer neke imaju hemikalije koje bi mogle ostetiti T,pitaj prdovaca oni vecinom znaju

filipj97
25.02.13., 15:00
Ne smeta tarantuli, ali čuvarkući ne odgovara visoka vlažnost vazduha i onima koji su je stavljali kod T gde je niska vlaga čuvarkuća im se izdužila posle par meseci jer ide ga svetlosti, a nema je dovoljno u terarijumu.

hey-ho
25.02.13., 15:45
Upravo tako, osim dobre provetrnosti zahteva i dosta direktne sunceve svetlosti tako da ce ti se kad tad osusiti u terarijumu.

CaRee
25.02.13., 18:30
Drustwo preswukla se i moja T,..Juxuuuuu :D :D :D sad cu da okacim sliku da widite kakwa je .. :icon_cheers:

CaRee
25.02.13., 18:41
Evo i slicica,pa sada kako vam se cini.? :) 46494650

Dule
25.02.13., 18:47
Cini nam se da joj je skroz suv treset.Jel ima vlazniji deo terarijuma ili je ceo takav? U slucaju odsustva vlage moze u toku presvlacenja da se zaglavi u egzoskeletu.

CaRee
25.02.13., 18:51
To je suv na samo toj strani,ovamo kod cepa sa vodom je mokar i jos u dva coska je vlazno,prskam treset svaka 3 do 4 dana,jedan spric od 20ml,.A sada od kad se presvukla samo stoji na mesto gde nema vlage,.Da li je to normalno?

Dule
25.02.13., 18:58
Ma da.Ona odredjuje gde joj je bolje,na tebi je da joj obezbedis da ima izbor,pa kako bude-bude.

smajo122
25.02.13., 21:01
koliko T moze bez vode,stvarno me zabrinjava ponasanje moje L.P

Dule
25.02.13., 21:53
Mora UVEK da ima posudu sa vodom.Ne verujem da je neko ispitivao koliko moze da izdrzi.Nek te ne brine.

smajo122
25.02.13., 21:57
ma napravila je rupu u zemlji do kraja terarijuma i neizlazi vec 2 dana,sipao sam joj vodu kroz zemlju ali samo mrdne malo nogama i obrise vodu i nastavi lezati,nerazumijem zasto je napravila tunel i sakrila se unutra

SoulReaper
25.02.13., 22:33
И моја је исто тако била направила рупу и по цео дан проводила у њој склупчана (док није дошо колега од цимера и промућкао посуду како би изашла - идиЈот! :mad:, полудео сам кад сам се вратио са факса и видо шта је урадио). Излазила је углавном увече како сам могао да приметим :) Верујем да, како кажу искуснији чланови, воле да се крију док су мале тако да немаш бриге :)

CaRee
25.02.13., 22:58
Tako je i moja isto kopala i sakrivala se pod treset,pa sam je ja namestio kucicu i od onda se ne zakopava,.One dok su male zakopavaju se i kriju se..

smajo122
12.03.13., 17:08
evo vec je prosao haman mjesec dana a moja L.P. ne izlazi,prosirila je sebi rupu ispod zemlje i nece da izade,pokusao sam uslikati ali je na mjesu gdje reflektuje staklo pa se vise ja vidim nego ona,napravio sam joj veliki terarijum,vodu,hranu,skroviste,mjesto za setanje sve zivo i ona otisla ispod zemlje u prostor od 15cm, a kada sam je drzao u malom akvarijumu onome plasticnom msm da se zove ceper ili sl. bila je sretne,rijetko se sakrivala uvjek je setala, a sad evo 30 dana ne izlazi iz rupe,hranu sam joj uacivao kroz otvor rupe da upadne kod nje,sta mislite da mozda nije do toga sto joj je kokosov orah velik pa se ne osjeca sigurno mada sumnjam

hey-ho
12.03.13., 19:11
Tako ti je to.. U ovaj hobi trebaš ući svestan da tarantulu povremeno nećeš viđati na duže ili kraće vreme. Rešenje ti je da nabaviš još nekoliko komada pa ćeš uvek imati neku koja je aktivna ili da kupiš psa, mačku ili neku drugu životinju koja će biti željna tvoje pažnje, za razliku od tarantule.

ZolleRu
12.03.13., 21:09
nema to veze ako si ti njoj udario full uslove, ona ako se ne oseca sigurno ili sto je verovatno i u tvom slucaju da se presvuce ce da se ukopava u zemlju ako mora ili hoce... meni se pauk pre ravno mesec dana zatvorio, blindirao u kucicu i nisam ga dirao i danas vidim da je nocas iznela staru kosuljicu ispred gajbe i vratila se nazad pa se opet zatvorila unutra u kucicu.. tako da bolje je ne diraj i hranu joj nikud ne ubacuj pogotovo ako je samo malu rupicu ostavila za vazduh jer da je gladna izasla bi ili otvorila to, a ovako vrv ce da se presvlaci ili jednostavno nije gladna pa odmara..

smajo122
12.03.13., 21:23
kod mene je tacno 19 sedmica tj. 133 dana i trebala bi se ubrzo presvuci i dobila je onu tamniju pjegu na ledima,pa se bojim da se nece poceti prsvlaciti dole pa da padne zemlja na nju kad je najosjetljivija

ZolleRu
12.03.13., 21:45
nece se to desiti sigurno ne boj se jer oblepi ona tunel mrezom iznutra.. zna ona sta radi.. ali naravno da ti ne cackas zemlju tj treset.. a i eto kazem ti ne ubacuj hranu jer ako je pred presvlacenjem onda ce je buba samo uznemiravati i bice pauk pod stresom a to moze da odlozi boravak pod zemljom i samo presvlacenje.. a i to je normalno da se zatvori na nedelju dve pa se tek onda presvuce..

smajo122
12.03.13., 21:47
sad si me malo ohrabrio,smijem li ja ako ona izade zakopati rupu i poredati kamenje da nepravi vise tunele

ZolleRu
12.03.13., 21:57
:) ne nemoj nista od toga da radis, niti da pomeras zemlju niti da stavljas bilo sta tu.. ona mora da ima svoj mali deo prirode u kojem boravi i sama ce da ga uredjuje kako zeli, ti uglavnom ne bih trebao nista da diras..

splasHHH
12.03.13., 22:02
I moja lasiodora parahybana se zavukla ispod kore od drveta moja kamera je jako losa inace bih vam slikao kako se zavukla, pre 2 minuta sam joj dao da jede nije jos izasla ali kontam da hoce, uznemirila se kad sam je pipnuo pincetom digla je one 2 prednje noge skoro da me nije ujela :D Pocelo je na sredini guzice da crni neka linija tako da kontam da ce uskoro da se presvuce, ovu bubu cu joj ostaviti unutra jer se bojim da je izvadim i vise joj necu davati da jede jer kontam da se presvlaci.. Cim dodje drug do mene slikace je jer ima bolju kameru pa cu da vam stavim slike da je vidite i da mi kazete sta i kako da radim, ja mislim da joj je ovaj terarijum mali a mozda i nije jer kad joj se cefne ona izadje protegne noge i kulira napolju 2-3 sata i vrati se u rupu..

smajo122
12.03.13., 22:03
ok ostavit cu je nek radi sta hoce :D

smajo122
12.03.13., 22:05
pdhitno izvadi bubu vrlo lako moze doci do povreda tokom presvlacenja jer su ranjive

ZolleRu
12.03.13., 22:05
eto ti donekle imas dobar plan, tako i uradi i ne diraj je kad je napolju ponudi joj hranu ako odbije izvadi a kad je zatvorena ne guraj nista unutra.. niti otvaraj i otkopavaj.. slikaj pa postavi da vidimo.. kolika je ona a koliki je terarijum?

splasHHH
12.03.13., 22:21
Evo majke mi ne bih znao da ti kazem evo ti slike od prethodnog posta sto sam stavio
1. http://imageshack.us/photo/my-images/820/pauk1.jpg/
2. http://imageshack.us/photo/my-images/594/pauk2.jpg/
3. http://imageshack.us/photo/my-images/89/pauk3x.jpg/
4. http://imageshack.us/photo/my-images/855/pauk4s.jpg/
5. http://imageshack.us/photo/my-images/824/pauk5.jpg/
6. http://imageshack.us/photo/my-images/69/pauk6.jpg/
Dimenzije terarijuma su 25x25x25 ili 30x30x30 ne znam dobio sam ga na poklon:D

ZolleRu
12.03.13., 22:26
pa ako su slike sveze cekaces malo presvlacenje, a terarijum ako je 30x30x30 to joj je onda ok kolika god da je ne kontam sa slika ali nekih 13-14 cm cenim tako da joj je to sigurno dosta prostora za presvlacenje..

splasHHH
12.03.13., 22:59
Slike su pre 2 nedelje

smajo122
15.03.13., 18:45
evo zemlja se srusila na nju ali se iskopala i izisla :P

CaRee
17.03.13., 21:35
Drustvo imam problem,.Moja parahybana se presvukla 25.02. Kada se presvukla nisam je davao hranu 6 dana kako je receno,posle sestog dana ubacio sam joj lateralisa i ona je bezala od njega nje htela da ga pojede,.Od tada usla je u kucicu i ulaz je zatrpala sa tresetom i od onda na izlazi,.Da li je normalno to,koliko ce jos tako sedeti tamo i sta da radim? Pricaju da su prozdrljive,ali ja sam je kupio negde decembra i od tada je pojela samo jednu bubu..:( :(

SoulReaper
17.03.13., 21:54
И ја сам имао сличну ситуацију, само што се моја није укопала јер тренутно нема склониште а земља је тврда па споро копа рупу. Елем, ставио сам јој мало већу тенебрију, напала је пар пута, схватила да не може да је савлада и почела да бежи од ње. Ставио сам јој одмах мању али ни њу није хтела. Након два дана(да заборави :)) сам јој поново ставио мању у појела је.
Тако да мислим да немаш бриге, изаћи ће кад огладни :)

splasHHH
17.03.13., 23:46
Da li je normalno da toliko odbacuje dlacice sa "guzice" ? Ova moja odbacuje koliko toliko, ne izlazi iz rupe sad se i ja brinem.. ?

hey-ho
17.03.13., 23:56
Drustvo imam problem,.Moja parahybana se presvukla 25.02. Kada se presvukla nisam je davao hranu 6 dana kako je receno,posle sestog dana ubacio sam joj lateralisa i ona je bezala od njega nje htela da ga pojede,.Od tada usla je u kucicu i ulaz je zatrpala sa tresetom i od onda na izlazi,.Da li je normalno to,koliko ce jos tako sedeti tamo i sta da radim? Pricaju da su prozdrljive,ali ja sam je kupio negde decembra i od tada je pojela samo jednu bubu..:( :(

Ako je vec bila debela kad si je kupio onda je u redu sto je pojela samo jednu bubu jer je imala dovoljno energije za presvlacenje.
To sto je bezala od lateralisa je znak da jos nije dovoljno ocvrsnula. Tih 6 dana se odnosi na tarantulu velicine 1-2 cm a za ovu tvoju, posto vidim na avataru da ima preko 5 cm, sacekaj jos 4-5 dana pa onda ponudi hranu. Posle presvlacenja je bitno da joj obezbedis vodu a hrana moze da saceka i duze vreme.

hey-ho
18.03.13., 00:02
Da li je normalno da toliko odbacuje dlacice sa "guzice" ? Ova moja odbacuje koliko toliko, ne izlazi iz rupe sad se i ja brinem.. ?

Tarantule odbacuju dlacice radi odbrane od neprijatelja a pored toga otresaju ih i pred presvlacenje bas na tom mestu gde ce se prevuci jer su tada potpuno bespomocne pa da dlacice koliko toliko odbiju druge zivotinje koje ih mogu napasti.
Nekad njima zenke oblazu kokon a nekad samo obelezavaju teritoriju (za ovo drugo nisam sasvim siguran).

splasHHH
18.03.13., 00:07
Pa izlazi ona iz rupe ali ne tako cesto .. Ima kad ne izadje ceo dan samo se okrene na drugu stranu i to je to, a ima kad izadje proseta vrati se zavisi kad kako, zato se brinem..